האחים גת: "חשבנו שלא נעבור, אבל אצל השם הכל אפשרי"

"חשבנו שלא נעבור, אבל אצל השם הכל אפשרי"

כשהאחים האברכים אריה וגיל גת עלו למבחן המסך של הכוכב הבא, הם לא חשבו שיהפכו ללהיט רשת: "קיבלנו הרבה אהבה", מספר גיל, הצעיר מביניהם. כיוון שאין להם טלוויזיה בבית, השניים טרם צפו בביצוע המצליח, אבל אמש, כששבו להופיע במדרחוב בירושלים, הבינו לראשונה את גודל החשיפה: "כולם זיהו אותנו". ראיון מלא אמונה

מיה אבידן | הכוכב הבא | פורסם 10/10/13 13:15

במעט הימים שעברו מאז בחרתם להרים לאחים גיל ואריה גת את המסך, התגובות לא מפסיקות להגיע. "היו מלא טלפונים", מספר גיל, הצעיר מבן השניים, "מלא אנשים מהעבר, מאילת, התקשרו וזה חידש את הקשרים של פעם. כל החברים החילונים".

ומה אתה חשבת על ההופעה שלכם?
"עוד לא ראיתי את זה. אין לי מכשיר לראות את זה. אבל הרבה ראו, באינטרנט וכאלה".

אילו תגובות קיבלתם מקרובי המשפחה, מחברים חרדים?
"אשתי לא ראתה אבל נראה לי שכל השאר כן ראו", מספר גת שכאמור הגיע לבד עם אחיו למבחן מבלי שאף קרוב משפחה או חבר יתמוך בהם מאחורי הקלעים, "היתה התרגשות גדולה והרבה אהבה. לא ציפיתי לכזה דבר, ברוך השם".

הביצוע של האחים אריה וגיל גת
"תמיד כיף בתוך המוזיקה, אבל תמיד כל כך קשה"

האמנתם שתעברו את מבחן המסך באחוזים כאלה גבוהים?
"האמת היא שקשה להגיד כי אתה לא יודע למה לצפות. חשבנו שלא נעבור אבל אצל השם הכל אפשרי", מתארים האחים, "בתכנית הזאת זה ממש דעת קהל. מדובר פה במלא אנשים. אז אתה מדבר עם חברים שיצביעו – כמה זה כבר יעזור? מאה-מאתיים קולות לכל היותר. פה זו מאסה של אנשים. אי אפשר לדעת".

איך הייתה האינטראקציה שלכם עם שאר המתמודדים?
"היה מאוד נחמד – אווירה משפחתית. כל העובדים שם היו כל כך נחמדים. בהתחלה באמת הרגשנו כמו עוף מוזר שם, אבל לאט-לאט ממש הרגשנו בבית. גם עם המתמודדים – מאחורי הקלעים אנשים בירכו ברכת המזון וקראו תהילים, אבל לא בטוח שזה היה בגללנו, אולי בגלל איך שאנחנו נראים זה דרבן אותם להתפלל לפני שהם עלו לבמה".

לפני תהליך המיון הראשוני אצל השופטים, חשבתם לבצע שיר שקצת יותר קרוב למקום שלכם בחיים כיום?
"חשבנו יותר בכיוון של מה שיישמע הכי טוב מבחינה מוזיקלית", מפתיע גיל, "בדקנו שלא יהיו בשירים מילים שלא מתאימות לנו, אבל רצינו שיהיה חשמל ושזה ייצא החוצה, וברוך השם זה הצליח".

שני האחים מופיעים בחתונות ובשמחות כחלק מ"להקת יין", וכשאין אירועים הם מופיעים במדרחוב בירושלים ומשמחים את העוברים והשבים, שם הצליחו ללמוד את טעם הקהל ולמצוא את נקודת החיבור עם הרחוב הישראלי: "היו לנו כמה שירים מקוריים שלנו עם מילים מהקודש. אבל בהופעות הרחוב שלנו, לאט לאט ראינו שמבקשים גם שירים ישנים יותר אז החלטנו גם בתכנית ללכת על זה".


(האחים גת בהופעה במדרחוב)

איך היתה ההרגשה לקבל תמיכה כה רחבה מקהל שרובו אינו חרדי?
"במדרחוב בירושלים זה גם מאוד מגוון. אנחנו מבצעים שם כל מיני שירים, וגם שירי קודש, ומדהים לראות בקהל גויים, חילונים גמורים, דתיים, חרדים. התגובות החיוביות ברחוב זה מה שחיזק אותנו לעשות את זה גם על המסך", מתארים האחים, "ברחוב לפעמים יש הופעות מדהימות, אנחנו מנגנים כל מיני סגנונות, זה מאוד אינטימי כזה ויש הרגשה טובה ברחוב. אנשים עומדים ומקשיבים, ממש כמו קונצרט".

"במדרחוב כולם זיהו אותנו מהתכנית"

אמש חזר צמד האחים למדרחוב בירושלים, וגת מצא עצמו עטוף באהבה גדולה מצד הקהל שהתאסף במקום: "היה מדהים. היו הרבה יותר אנשים מבדרך כלל. אנשים הגיבו אלינו, אמרו 'אנחנו איתכם'. יש קידוש השם".

מטבע הדברים, בשכונה החרדית בה מתגורר גיל לא נרשמה תכונה מיוחדת, אולם מרגע שהוא ואריה הגיעו למרכז העיר הכל השתנה. "במדרחוב ישר זיהו אותנו, כולם עצרו אותנו ברחוב. נתנו הרגשה ממש טובה".

הקהל היה מעורב?
"הגיעו הרבה דתיים אבל היו גם הרבה חילונים. דחפנו באמצע גם את הביצוע של סיימון וגרפונקל והתגובות היו מדהימות. כולם אמרו שיצביעו לנו".

ההתרגשות הגדולה נובעת גם מהדרך הארוכה והלא פשוטה שעברו האחים בשנים האחרונות, בניסיון להמשיך לשמר את האהבה למוזיקה בתוך סגנון חייהם החדש: "אנחנו שנים עם המוזיקה הזאת. השם יודע מה עבר עלינו. כל כך הרבה קשיים ובעיות כספיות ודברים עם הילדים. כשאנחנו יושבים ביחד יוצאים דברים נפלאים. רק צריך למצוא זמן לעשות חזרות" צוחק גיל, "תמיד כיף בתוך המוזיקה אבל זה גם תמיד כל כך קשה, אז כל מה שקורה איתנו עכשיו זו שמחה גדולה".

פורסם בקטגוריה הכוכב הבא כל הפרקים, כוכב נולד עונה 11, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
1,861

מה דעתך?

עוד בהכוכב הבא כל הפרקים