אייפון 6: שיאי הזמנות וקריסה באתר

שירות ההזמנות למכשירים החדשים נפתח בסוף השבוע עם תקלות וקריסות של אתר אפל, שכנראה תתגבר על כך ותמכור 80 מיליון מכשירים עד סוף השנה. לישראל הוא יגיע בשבועות הקרובים ויעלה בין 3,500 שקל ל-4,700 ככל הנראה – למי שירצו להיות מהראשונים

הבאזז שיצרה אפל לקראת האייפון 6 (וה-6 פלוס) בסוף השבוע הביאה לשיאי מכירות ברחבי העולם בהזמנה המוקדמת. האייפון של ה-5.5 אינץ' אזל ויהיה זמין רק בעוד שלושה עד ארבעה שבועות.

לפי האתר של אפל, האייפון 6 הקטן (4.7 אינץ') ישלח בעוד שבוע עד עשרה ימים למי שמזמין היום. כמובן, לא ברור אם אפל ציפתה למספרים הללו וידעה כי יהיה עומס שיתרום לבהלה.

6.  ()

6. 

בשבוע הבא האייפון יהיה זמין בחנויות במספר מדינות, ואם ללמוד משנים קודמות, התורים צפויים להיות ארוכים במיוחד. למעט ארצות הברית, האייפון יהיה זמין בשלב ראשון בקנדה, אוסטרליה, צרפת, גרמניה, בריטניה, הונג קונג, יפן וסינגפור.

עומס

כפי שקורה בהשקות גדולות שמצפים להן הרבה זמן, פתיחת האתר להזמנות ראשונות לווה במספר תקלות ובעיות. האתר של אפל היה אמור להיפתח בחצות (לפי שעון החוף המערבי) אך היו עיכובים, וכן תקלות ועומסים באתר. תקלות ועיכובים דומים התרחשו גם באתרים של חלק מחברות הסלולר שמוכרות את האייפון במחרי מוזל עם התחייבות, על פי דיווחים בחו"ל. אפל מצידה הגיבה לכלי תקשורת אמריקאים ואמרה רק כי "התגובות לאייפונים היו מדהימות" והסבירה כי זמני המשלוח משתנים בהתאם להיקף ההזמנות המוקדמות.

גם באירוע ההשקה החגיגי הצופים חוו תקלות, קריסות בשידור ותרגום סימולטני לסינית שהפריע להאזין לבכירים על הבמה. אם כי נראה שכל התקלות

הללו לא יבריח את הלקוחות לקנות מכשיר מתחרה והחברה צפויה למכור כ-70-80 מיליון מכשירים עד סוף השנה.

היינו יכולים להוציא אייפון גדול לפני שנים

אפל הציגה את האייפונים החדשים ביום שלישי האחרון, ולצידם שעון חכם שיימכר רק בתחילת השנה הבאה ואפל עדיין לא הציגה לעיתונאים את מלוא היכולות שלו. החברות המתחרות וגולשים ביקרו את אפל ולעגו לה שרק עכשיו היא מוציאה מכשירים גדולים מ-4 אינץ', בשעה שרוב תעשיית הסלולר מציעה דגמים גדולים של 5-6 אינץ' כבר מספר שנים.

טים קוק, מנכ"ל אפל, הגיב לטענות הללו בראיון לתוכנית של צ'רלי רוז, ואמר "היינו יכולים להוציא אייפון גדול יותר כבר לפני שנים. (אבל) העניין לא היה לא רק לייצר טלפון גדול יותר. העניין היה להוציא טלפון טוב יותר בכל דרך אפשרית".

רואים שש שש (צילום: רויטרס)

רואים שש שש (צילום: רויטרס)

מתי וכמה יעלה בישראל?

האייפון יגיע לישראל יחד עם מדינות נוספות, בהשקה רשמית אצל היבואניות וחברות הסלולר, כנראה עד סוף השנה הנוכחית. בינתיים חנויות פרטיות וחברות שילוח מציעות לקנות אותו בייבוא ישיר מארצות הברית, וסביר שהצעות נוספות יעלו בשבועות הקרובים.

מחירו של האייפון 6 הבסיסי (16 גיגהבייט) עולה בארצות הברית 649 דולר לפני מסים מקומיים ומסי ייבוא (של כ-36 אחוזים) עד ל-949 דולר . בארץ הוא יימכר בשלב ראשון במחירים של  כ-3,400 עד 4,700 שקלים למי שרוצה להיות מהראשונים שיחזיקו אותו. סביר להניח שעם הייבוא הרשמי המחיר יתייצב סביב 3,500 עד 4,000 שקלים עם הצעות טרייד אין בחברות השונות.

מקור: YNET

פורסם בקטגוריה מעניין ברשת, עם התגים , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
978

מה דעתך?

עוד במעניין ברשת