ארבעה בני אדם נהרגו באירוע ירי במתחם בית כנסת בירושלים

ארבעה בני אדם נהרגו באירוע ירי במתחם בית כנסת בירושלים

בארץ |

טבח בירושלים. ארבעה בני אדם נהרגו לאחר שמחבלים נכנסו לבית כנסת ברחוב שמעון אגסי בעיר והחלו לתקוף מתפללים בנשק קל, סכינים וגרזנים לפני שחוסלו. ארבעה נוספים נפצעו באורח קשה. השר בנט: "גדול הטרוריסטים אבו מאזן אחראי ישיר לדם שנשפך"

טבח בישיבה בירושלים. ארבעה בני אדם נהרגו בפיגוע ירי שאירע הבוקר (שלישי) בשכונת הר נוף שבירושלים, במתחם בית כנסת ברחוב שמעון אגסי בירושלים.

 

האירוע החל כאשר שני מחבלים נכנסו למקום והחלו לתקוף באמצעות נשק קל, גרזנים וסכינים את המתפללים במקום. כוחות חירום הגיעו לזירה וחיסלו את המחבלים.

 

בשעה זו עורכת המשטרה מצוד אחר מחבל נוסף, שככל הנראה הצליח להימלט. באירוע נפצעו 11 בני אדם נוספים, ארבעה מהם באורח קשה.

 

הם פונו לבית החולים שערי צדק והדסה עין כרם בעיר. כוחות גדולים של מגן דוד אדום ומשטרה הגיעו לזירה והחלו לפנות את הפצועים. מנכ"ל מד"א, אלי בין, מסר כי הצוותים העניקו טיפול רפואי לכ-15 בני אדם בסך הכל.

 

השר נפתלי בנט התייחס לפיגוע והטיל את האחריות על יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. "הוא מגדולי הטרוריסטים שהצמיח העם הפלסטיני ונושא באחריות ישירה לדם יהודים שנשפך בטלית ותפילין", אמר השר.

 

"בזמן שאנחנו עסקנו בהזיות על תהליך מדיני, הכינו לנו הפלסטינים תשתית טרור והסתה השלובים זה בזה. גם קונספציית הבטונדות לא עוצרת את הטרור אלא מעודדת אותו. אבו מאזן הכריז מלחמה על ישראל ועלינו להתייחס לכך בהתאם״.

 

בחמאס מגדירים את הפיגוע הבוקר כ"פיגוע נקמה", על רקע מותו של נגד "אגד", תושב מזרח ירושלים, שנמצא אתמול כשהוא תלוי בהר חוצבים. למרות בדיקה פתולוגית שנעשתה וקבעה כי הנהג שם קץ לחייו, בקרב הפלסטינים בטוחים כי הנהג נרצח בידי יהודי על רקע לאומני, ובעקבות זאת קראו היום ל"יום זעם".

 

רחבת בית הכנסת ברחוב שמעון אגסי

 רחבת בית הכנסת ברחוב שמעון אגסי   צילום: מד"א 
פורסם בקטגוריה מעניין ברשת, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
899

מה דעתך?

עוד במעניין ברשת