בניגוד לרצונו: הרבנים הכריחו את דרעי להישאר יו"ר

בניגוד לרצונו: הרבנים הכריחו את דרעי להישאר יו"ר

חברי מועצת גדולי התורה הודיעו ליו"ר ש"ס כי הם לא מקבלים את התפטרותו. כעת יאלץ דרעי לעמוד בראש התנועה בבחירות לכנסת, בניגוד לרצונו

חבר כנסת יאלץ לעמוד בראשות מפלגה, למרות שאינו חפץ בכך: יו"ר ש"ס אריה דרעי הודיע הערב (יום ב') על התפטרותו מראשות המפלגה, יממה לאחר פרסום קלטת שבה נראה הרבעובדיה יוסף מותח עליו ביקורת. אבל הערב הגיעו לביתו חכמי מועצת גדולי התורה שהודיעו כי הם לא מקבלים את התפטרותו. דרעי לא היה בבית בזמן הביקור. בעקבות החלטת הרבנים, דרעי יאלץ לעמוד בראש המפלגה בבחירות לכנסת ה-20. מקורביו של דרעי אמרו: "הוא מכבד את מועצת החכמים אבל בשלב זה לא השתכנע ומתעקש להתפטר".

הרבנים הכריחו את דרעי להישאר

במכתב, שפורסם בערוץ 10, כתב דרעי: "הכאב שפילח את לבי אתמול היה קשה יותר מפטירתו של מר"ן. חילול השם הנורא וביזיון כבוד התורה ופגיעת כבודו של מר"ן שלא היה כמותו דורות לא עלינו, השם ירחם. הלב נקרע. אוי לנו שכך קרה בימינו. אשר על כן החלטתי לבוא לפני מעלת תורתכם ולהחזיר את התפקיד שהטלתם עליי".

מכתב ההתפטרות של אריה דרעי ()

מכתב ההתפטרות של אריה דרעי

  כינוס מועצת חכמי התורה הערב בבית הרב עובדיה (צילום: דוברות ש"ס)

  כינוס מועצת חכמי התורה הערב בבית הרב עובדיה (צילום: דוברות ש"ס)

   

  צילום: עפר מאיר

  "אלי ישי חצוף". על קבר הרב עובדיה יוסף

  הבוקר עלו בני משפחתו של הרב לקברו, קראו פרקי תהילים וקדיש לעילוי נשמתו. "באנו למחות על הביזיון הנורא שנעשה לזכר אבא, ביזיון כבוד התורה", אמר בנו דוד יוסף. "באנו להגיד את הכאב שלנו על מה שנעשה. אנחנו מבקשים סליחה, אבא".

   

  במקום נכחו כמה עשרות בודדות של בני משפחה, בהם הרב הראשי יצחק יוסף והבן משה יוסף, שסעד את אביו וגר בביתו בשנים האחרונות, ומופיע בסרט כזה שמדובב אותו. חבר מועצת חכמי התורה, הרב דוד יוסף: "אלי ישי הוא איש חצוף שלא בוחל בשום אמצעים כדי לאחוז בקרנות המזבח. אבא, באנו לבכות ולהביע את הכאב שלנו".

   

  אתמול פורסמה בחדשות ערוץ 2 קלטת שצולמה לפני כשש שנים,

  ושמועות על קיומה והתכנים שבה נפוצו כבר לפני זמן רב. גורמים בש"ס נהגו לכנות אותה "נשק יום הדין", והיא כוללת שיחה של הרב עובדיה יוסף עם עוזרו ובנו.

   

  בין השאר תועד הרב אומר כי לא יוכל לבגוד באלי ישי, ולכן לא יחזיר את הנהגת המפלגה לאריה דרעי. הוא הוסיף שדרעי הוא עצמאי מדי ונתן דוגמאות לכך שבעבר לא שמע בקולו. הוא גם שיבח את אלי ישי על הנאמנות והצייתנות שלו, והזכיר שדרעי רצה שהרב כדורי יקים מפלגה אחרת.

  פורסם בקטגוריה מעניין ברשת, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
  686

  מה דעתך?

  עוד במעניין ברשת