הכל על פיגוע הדקירה בעפולה: חייל צה"ל נדקר למוות בתחנה המרכזית

פיגוע דקירה בעפולה: חייל צה"ל נדקר למוות בתחנה המרכזית

מדיני-ביטחוני |
עודכן 11:08 13/11/2013

דורון נחום ואלי לוי
פרמדיקים של מד"א הוזעקו הבוקר לתחנה המרכזית בעפולה כשחייל צה"ל כבן 18 נדקר בצווארו על ידי פלסטיני תושב ג'נין. החייל שנפצע פונה תחילה באורח אנוש לבית החולים העמק אך לאחר פעולות החייאה ממושכות נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. בחקירה הראשונית סיפר הדוקר כי ביצע את המעשה מאחר ודודיו נמצאים בכלא הישראלי

פיגוע דקירה בעפולה: חייל כבן 18 נהרג הבוקר (רביעי) כשנדקר על ידי צעיר פלסטיני בתחנה המרכזית בעפולה. הוא פונה לבית החולים העמק שבעיר כשמצבו הוגדר אנוש, אך לאחר זמן קצר נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

צוות של מגן דוד אדום מרחב גלבוע הוזעק לתחנה המרכזית בסביבות השעה 8:30 בעקבות דיווח על חייל צה"ל שנדקר בצווארו. כשהגיעו הפרמדיקים הם העניקו לו טיפול ראשוני וביצעו בו פעולות החייאה. לאחר מכן הוא פונה לבית החולים להמשך טיפול רפואי וכאמור כעבור זמן מה נקבע מותו.

מחקירה ראשונית עלה כי החייל נסע יחד עם הדוקר, צעיר כבן 16 תושב ג'נין, באוטובוס שהגיע מנצרת לעפולה. לאחר שנכנס האוטובוס לתחנה, החשוד התנפל על החייל ודקר אותו. מספר אזרחים שהיו במקום השתלטו עליו והעבירו אותו לידי השוטרים.

הפלסטיני סיפר לחוקרים כי ביצע את המעשה בגלל שקרובי משפחתו מוחזקים בכלא הישראלי. מפקד מחוז צפון של המשטרה, ניצב רוני עטיה, סיפר כי הצעיר הפלסטיני יצא הבוקר מביתו במטרה לפגוע באזרחים ישראלים. "לגרסתו, דודים שלו נמצאים בכלא הישראלי וזו הסיבה שהוא החליט לבצע את הדקירה", הסביר עטיה.

עדת ראייה שהייתה במקום סיפרה לרדיו קול רגע כי היא ראתה בחור נמוך בורח מתוך האוטובוס. "כשעליתי הוכיתי תדהמה. ראיתי את הצעיר שרוע בתוך האוטובוס. הוא היה במצב אפתי וכמעט ללא רוח חיים", היא אמרה. נענע

פורסם בקטגוריה מעניין ברשת, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
686

מה דעתך?

עוד במעניין ברשת