המפכ"ל הורה להקפיא שימוש באקדח טייזר: בעקבות האירוע ביצהר

בסוף השבוע פורסם סרטון בו נראים שוטרי יס"מ מחשמלים לעיני ילדיו מתנחל שהפר צו הרחקה מיהודה ושומרון. בעקבות האירוע הורה דנינו להקפיא את השימוש באקדח והקים ועדה שתבדוק את יעילותו

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, הורה הבוקר (ראשון) להקפיא את השימוש באקדח טייזר. במקביל מינה דנינו צוות בדיקה באגף המבצעים לבחינת יעילות השימוש באקדח המחשמל.

בעז אלברט שסירב לציית לצו מנהלי-צבאי שהרחיק אותו משטחי יהודה ושומרון, נעצר (ט' אלול התשע"ג 15/08/2013) על ידי שוטרי יס"מ שהתפרצו לביתו ועצרו אותו. לעיני ילדי הבית, חושמלו אלברט ואחיו שוב ושוב על ידי השוטרים, למרות שהיו פסיביים לחלוטין.

הוא נעצר לאחר ששהה בביתו בניגוד לצו הרחקה מנהלי שהוצא נגדו על ידי השב"כ, ואוסר עליו לשהות בשטחי יהודה ושומרון. בסרטון, שהועלה ליוטיוב על ידי דוברות יצהר, נראים השוטרים רודפים אחרי אלברט לחדר פנימי. לאחר שתפסו אותו הם חשמלו אותו שוב ושוב באקדחי טייזר. ביצהר טוענים כי אלברט היה פסיבי לחלוטין ולא התנגד כלל למעצר.

ההודעה של המפכ"ל מגיעה אחרי שבסוף השבוע תועדו שוטרים הפוגעים באמצעות טייזר בפעיל ימין במהלך מעצרו, למרות שלא התנגד לכך. בהתנחלות יצהר טוענים כי שוטרי יס"מ פרצו לבית משפחת אלברט ועצרו את בעז אלברט וחשמלו את האב, בעז, כמה פעמים, לעיני ילדיו.

 

ביצהר טוענים כי גם אחיו הצעיר של אלברט, ששהה בבית, נורה באקדח טייזר על ידי השוטרים. לדבריהם בהמשך הערב הוא פונה לחדר מיון, שם הוצאו קרסי הטייזר מבטנו. "הסרטון מראה אלימות ברברית של שוטרי היס"מ. במדינה מסודרת לא מתקבלת על הדעת אלימות ברברית של אנשי חוק. אנו נעמוד על כך שתוקם ועדת בדיקה והשוטרים האלימים יועמדו לדין", אמר ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה.

 

במשטרת מחוז שי אמרו כי "שוטרי היס"מ ביצעו מעצר של מפר צו הרחקה בפעם השלישית, אדם המפר חוק באופן קבוע. ניתן לראות שהשוטרים פועלים בנחישות ללא אלימות ועל פי הנהלים".

 

פורסם בקטגוריה מעניין ברשת, עם התגים , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
1,175

תגובה אחת על המפכ"ל הורה להקפיא שימוש באקדח טייזר: בעקבות האירוע ביצהר

  1. מאת משתמש אנונימי (לא מזוהה)‏:

    צריך לתלות את השוטרים האלו ושכמותם גרועים ממחבלים

מה דעתך?

עוד במעניין ברשת