הרשת גועשת: עם ישראל מספיד את מרן

הרשת גועשת: עם ישראל מספיד את מרן

יהודה סעדו נזכר, רני רהב הספיד ו"דוסים מצייצים" השביתו את העמוד ל-24 שעות. אלפי סטטוסים וציוצים הוקדשו לרב עובדיה על ידי אנשי ציבור, רבנים ואמנים אשר ביקשו להביע את תנחומיהם

היהודי הגולש | 7/10/2013 21:39 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר Share on facebook Share on twitter

בזמן שיותר מחצי מליון ישראלים מלווים למנוחות את מייסדה של ש"ס מרן הרב עובדיה יוסף, הרשת געשה בהספדים ודברי זכרון לגדול הדור הספרדי. אלפי סטטוסים וציוצים הוקדשו לרב עובדיה על ידי אנשי ציבור, רבנים ואמנים אשר ביקשו להביע את תנחומיהם.

למעלה מחצי מיליון מלווים את מרן למנוחות
הרב עובדיה יוסף: חייו ומותו של מרן
המהפכות הגדולות של הרב עובדיה יוסף

צילום מסך: טוויטר

עמוד הפייסבוק של דן שפירו צילום מסך: טוויטר
שגריר ארה"ב בישראל: "תנחומיי"

שגריר ארה"ב בישראל דן שפירו כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "הרב עובדיה יוסף היה מנהיג רוחני למאות אלפים, אם לא יותר, למדן גדול ומלומד חכם, אב למשפחה מרשימה, ותורם חשוב להברה ולפוליטיקה של מדינת ישראל. היום בירושלים ובכל רחבי הארץ אוהדיו והעוקבים אחריו מתאבלים עליו. להם, ובראש ובראשונה למשפחתו האהובה, אני מוסר תנחומיי".

 

צילום מסך: פייסבוק

עמוד הפייסבוק של קובי אוז צילום מסך: פייסבוק
קובי אוז: תתפללו

גם הזמר קובי אוז ביקש מאלפי חבריו בפייסבוק להתפלל לרפואתו של הרב עובדיה הבוקר, כאשר היה במצב אנוש. "עכשיו התפללנו כולם באוטו. הצטרפו אלינו" כתב. גם העיתונאי האמריקאי ג'פרי גולדברג ממגזין ה'אטלנטיק' הספיד את הרב עובדיה, אך ביקש לסייג את דבריו, "תומכי הרב עובדה, עימכם הסליחה, אבל הרב שלכם אמר כמה דברים נוראיים".

צילום מסך: טוויטר

עמוד הטוויטר של העיתונאי ג'פרי גולדברג צילום מסך: טוויטר
יהודה סעדו: "שמע ישראל"

הזמר יהודה סעדו, אשר זכה במקום הראשון בתוכנית "כוכב נולד" ביקש להספיד את הרב עובדיה יוסף, עימו היה בקשר. "כשהרב עובדיה שמע שיש בחור חילוני שהשתתף בתכנית שהייתה בשיא הרייטינג וקרא 'שמע ישראל' לעיני הקהל ומיליוני הצופים בטלוויזיה הוא שמח מאוד מאוד ורצה לברך אותו על המעשה הזה. אמנם הכותרת של הסרטון היא 'סטירת הרב עובדיה יוסף' אבל אני יכול לומר לכם שזו הייתה זכות ממש גדולה בשבילי".

רני רהב: כיבדתי אותו

איש יחסי הציבור רני רהב שיתף תמונת זכרון של הרב עובדיה, וביקש להספידו. "הרב עובדיה יוסף הלך לעולמו, יהי זכרו ברוך. מי ייתן ונשמתו בגן עדן. לא הסכמתי עם כל דבר שעשה אבל כיבדתי אותו מאוד, תנחומיי למשפחה", כתב. ואילו העיתונאי דן מרגלית "רק המרי של הרב עובדיה יוסף יצר בסיס פוליטי קבוע משלל היוצאים לדרך חדשה, עובדה לטוב ולרע".

צילום מסך: פייסבוק

מם בעמוד סטטוסים מצייצים לזכרו של הרב עובדיה יוסף צילום מסך: פייסבוק
עמוד הפייסבוק יושבת ל-24 שעות

עמוד הפייסבוק הפופולארי 'דוסים מצייצים' החליט להשבית את העמוד ל-24 שעות בעקבות מותו של הרב עובדיה: "ברוך דיין האמת. בצער רב נודע כי נפטר הרב עובדיה יוסף, פוסק וגדול הדור. זוהי סיומה של תקופה תורנית עצומה והכאב עצום. מאז הקמת דוסים מצייצים, לפני שנה וארבעה חודשים, נאלצנו 4 פעמים להשבית את הדף. הדף הושבת לא בגלל תוכן פוגעני (והיה לא מעט), אלא בגלל לכתם של גדולי דור שהיו ואינם: הרב אלישיב, הרב יעקב יוסף, הרב פרומן והרב עובדיה יוסף. אין ספק שהיום זה כאב והלם מסוג אחר, יום שחותם וסוגר תקופה שלמה של היהדות".

צילום מסך: פייסבוק

עמוד הפייסבוק הרשמי של הרב עובדיה יוסף צילום מסך: פייסבוק
עמוד הפייסבוק הרשמי

עמוד הפייסבוק הרשמי של הרב עובדיה יוסף ז"ל היווה בימים האחרונים כלי התקשורת המרכזי ממנו ניתן היה לשאוב מידע אודות מצבו. העמוד, אשר מופעל על ידי אחד מתלמידיו, מתעדכן מידי מספר דקות, וצובר בימים האחרונים שיתופים רבים. רק ביממה האחרונה גדל עמוד הפייסבוק מכ-29 אלף אוהדים לכ-34 אלף בעת ההלוויה.

פורסם בקטגוריה הרב עובדיה יוסף זצ"ל, מעניין ברשת, עם התגים , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
1,380

מה דעתך?

עוד בהרב עובדיה יוסף זצ"ל