השידור הציבורי החדש יוצא לדרך: השופט קמא יעמוד בראש ועדת האיתור למנכ"ל

במקביל, שני חברים מתוך הארבעה יהוו את ועדת האיתור הקבועה של גוף השידור הציבורי העתידי, והיא זו שתבחר את 12 חברי המועצה

לצד תהליכי פירוק רשות השידור, שכבר יצאו לפועל עם מינויו של יונה ויזנטל לעורך ראשו ומנהל בפועל, היום מתחיל שלב הבנייה של גוף השידור הציבורי העתידי. היום הודיע שר התקשורת גלעד ארדן כי בראש ועדת האיתור לתפקיד המנכ"ל הזמני של הגוף החדש ימונה שופט המחוזי בדימוס עזרא קמא. במסגרת תפקידו של השופט הוא ימנה ארבעה חברים נוספים שיחד ימנו את המנכ"ל הזמני של גוף השידור הציבורי העתידי, שיכהן לתקופה של שנתיים עם אפשרות להארכה לארבע שנים.

במקביל, שני חברים מתוך הארבעה יהוו את ועדת האיתור הקבועה של גוף השידור הציבורי העתידי, והיא זו שתבחר את 12 חברי המועצה ואת היו"ר העתידי. בשלב מאוחר יותר תמנה המועצה הנבחרת את המנכ"ל הקבוע.

בשבועיים האחרונים, בהתאם לחוק, התייעץ ארדן עם נשיא העליון השופט אשר גרוניס ועלו שמות מועמדים לתפקיד. לאחר פגישה של קמא עם גרוניס, אישר נשיא העליון את מינויו. אתמול אישרה ועדת ברנר את מינויו של קמא והמינוי יצא לדרך.

קמא, 82, כיהן כסגן נשיא המחוזי בירושלים ופרש לפני כעשר שנים. כיום הוא משמש מנהל תיקי גישור בבית המשפט המחוזי ו יו"ר ועדת ההיתרים במשרד מבקר המדינה ויו"ר של כמה ועדות ציבוריות, כמו ועדת הבחירות האזורית לכנסת, ועדת האכיפה של מצלמות אוטומטיות בדרכים של המשרד לביטחון פנים וועדות נוספות.

ארדן מסר: "יוצאים לדרך. המינוי של השופט קמא – הצעד הראשון בדרך להקמת שידור ציבורי טוב יותר. אני בטוח שהשופט קמא יוביל בחכמה ובמהירות את איתור מועצת התאגיד החדש. המטרה המרכזית- שידורים איכותיים ומרתקים בטלוויזיה של כולנו".

השופט קמא מסר: "אני רואה חשיבות רבה לציבור בתפקוד ועדת האיתור. בכוונתי לקיים הליך מקצועי, יחד עם חברי ועדת האיתור, שיביא בהקדם לאיתור המועמדים הטובים והמתאימים ביותר, שיבטיחו את עתיד השידור הציבורי. חשוב שהציבור כולו יחוש שותף בשידור הציבורי החדש".

מי שיתמודד על התפקיד באופן ודאי הוא ויזנטל עצמו, שלקח על עצמו את תפקיד המפרק הזמני במטרה להתמודד גם על תפקיד המנכ"ל הראשון. אין מניעה חוקית שויזנטל יעשה את שני התפקידים, אך התפקיד אינו מובטח לו. ההערכות הן כי מולו יתמודדו כמה מנהלים בכירים בשוק התקשורת.

זו הפעם הראשונה שמינוי של מנכ"ל רשות השידור יהיה באמצעות ועדת איתור חיצונית. החוק ההיסטורי קבע כי הממשלה היא זו שמאשרת את מינויו של מנכ"ל – מהלך שהיווה התערבות פוליטית גסה. החוק שונה בהמשך ונקבע בו כי ועדת איתור שמורכבת מליאת הרשות היא זו שתקבע את זהות המנכ"ל, אך חברי המליאה והוועד המנהל עצמם מונו ישירות על ידי הממשלה.

במטרה לבצע ניתוק פוליטי, קובע החוק כי את המנכ"ל הראשון תמנה ישירות ועדת האיתור המורחבת של חמישה חברים. השופט עצמו אמנם מונה על ידי השר, אך החוק קבע כי זה ייעשה רק לאחר התייעצות עם נשיא העליון. המנכ"ל הבא, כאמור, ימונה על ידי המועצה שתיבחר בהמשך.

קישורים : » מקור: TheMarker

פורסם בקטגוריה מעניין ברשת, עם התגים , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
636

מה דעתך?

עוד במעניין ברשת