יאיר לפיד משקר בפייסבוק

לפיד שכח שמפלגתו מתנגדת למאגר הביומטרי?

פוליטי-מדיני |

עודכן 17:44 27/06/2013

בעמוד הפייסבוק שלו, הבהיר שר האוצר כי מעולם לא התבטא נגד הקמת המאגר הביומטרי. אלא שגולשים מיהרו לפשפש בהבטחות הבחירות של מפלגתו, בהן הוצהר: "הסכנה הנשקפת לפרטיותם ולביטחונם של אזרחי ישראל אינה מצדיקה את הקמת המאגר". מפלגת יש עתיד בתגובה: אנחנו מתנגדים למאגר, זו עמדתו האישית של לפיד

הבטחות צריך לקיים? שר האוצר, יאיר לפיד, שוב נתקל היום (חמישי) במבוכה מצד הגולשים העוקבים אחר עמוד הפייסבוק אותו הוא מנהל, כאשר אחד הגולשים הפנה אליו שאלה בנוגע לתמיכתו בהקמת המאגר הביומטרי של מדינת ישראל. לפיד טען כי מעולם לא הביע עמדה בנושא, אולם גולשים סקרנים הצליחו להזכיר ללפיד את הבטחות הבחירות שלו.

לפיד. הגולשים זועמים

 לפיד. הגולשים זועמים 
צילום: רויטרס (ארכיון)

המבוכה החלה כשגולש בשם טוני לברוב כתב ללפיד: "תקן אותי אם אני טועה, אבל הבטחת להתנגד למאגר הביומטרי. מה קרה? האנטי-פופוליזם בוער בך חזק בימים אלה? האם החולצה המגפון והצעדה שלך הייתה תחפושת או שמא מה שאתה עושה עכשיו הוא המשחק?"

 

לפיד השיב בתקיפות להודעה וכתב: "לך טוני, חפש וחפש, עם פנס ומימיה, ותגיד לי אם תמצא מקום אחד שבו התנגדתי למאגר הביומטרי… לא יילך, כל הנסיון הזה לטעון שהפרתי הבטחות שמעולם לא הבטחתי, פשוט לא יילך".

 

ההודעה והתגובה בעמוד הפייסבוק של לפיד

 ההודעה והתגובה בעמוד הפייסבוק של לפיד 

פרסומת

אלא שעד מהרה גייסו הגולשים את מנועי החיפוש ומצאו בקלות את הבטחותיה של מפלגת יש עתיד לפני הבחירות להתנגד להקמתו של המאגר הביומטרי מחשש לפגיעה בפרטיותם ובביטחונם האישי של אזרחי המדינה.

 

כך למשל, בבאתר איגוד האינטרנט הישראלי הוצגה העמדה המלאה של המפלגה ערב הבחירות: "מפלגת 'יש עתיד' מתנגדת להקמתו של מאגר ביומטרי. הסכנה הנשקפת לפרטיותם ולביטחונם של אזרחי ישראל כתוצאה מפריצה אפשרית – שאירעה בעבר – במאגרי נתונים של הממשלה, ונפילתם של הנתונים בידי גורמים עוינים אינה מצדיקה מאגר ביומטרי, שאת המטרות להקמתו ניתן להשיג גם באמצעים אחרים".

 

ואכן, במפלגת יש עתיד מסרו כי הסיעה מתנגדת להקמתו של מאגר ביומטרי. "העמדה שהביע יושב ראש יש עתיד, יאיר לפיד, היא עמדתו האישית והסיעה לא הפעילה בעניין משמעת סיעתית", נמסר בתגובה.

פורסם בקטגוריה מעניין ברשת, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
922

מה דעתך?

עוד במעניין ברשת