יומן מלחמה – היום שאחרי המלחמה

יעקב ריבלין: שרי הקבינט שהתכנסו אתמול שמעו הערכות של גורמי הבטחון שקלושים מאוד הסיכויים שהדר גולדין חי, ולכן הוחלט להפסיק את החיפושים ולהתחיל בנסיגה.
אודי סגל ב'ערוץ 2': "ההחלטה של הקבינט היא לא יציאה מעזה וסיום המבצע, אלא יציאה והיערכות מחדש איך להמשיך". רוני דניאל: "המבצע לא הסתיים. זה החלטה חד צדדית נכון להרגע אבל כשיצטרך ייכנסו בכל הכוח".
בכניסה לביתר עילית יש כוחות גדולים מאוד בניהם שבכ משטרה צבא ומגב סביבם יש כמה עשרות ערבים כרגע שקט בחוסאן!
אבו זהרי: אנו קוראים לנתניהו להפסיק לשקר ולהודות בתבוסה במבצע ברצועת עזה
הופצץ ביתו של רייד עטאר יד ימינו של מוחמד דף, מספר פצועים במקום.
.
הקונגרס האמריקאי אישר היום (שבת) מתן תקציב בסך 225 מיליון דולרים למערך "כיפת ברזל". סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי ההצעה אושרה בבית הנבחרים ברוב של 395 תומכים לעומת 8 מתנגדים. המימון מיועד לצורך מילוי ארסנל טילי היירוט של כיפת ברזל. ההצעה אושרה היום לאחר שביום שלישי האחרון נדחתה עקב דרישתם של הרפובליקאים בקונגרס להפנות כספים לטיפול דחוף במשבר ההגירה ממקסיקו לארצות הברית. לאחר מכן הגיעו הצדדים להבנות שאפשרו לקונגרס לאשר את מימון כיפת ברזל בנפרד. 
הותר לפרסום; נמצאו בגדיו ונעליו של החטוף הדר גולדין, אם כי יתכן והמחבלים הסירו זאת מיד בשלב הראשוני של החטיפה מחשש שיש עליו מכשיר מעקב מסוג איתורן למקרה של חטיפה.
הבוקר אמרה שרת המשפטים וחברת הקבינט ציפי לבני ש"אין הפסקת אש שהחמאס והעולם יחפשו אותנו"
חבר הקבינט המדיני הביטחוני שר האוצר, יאיר לפיד, שוחח לפני דקות אחדות עם מזכיר המדינה האמריקאי, ג'ון קרי, והודה לו ולסנאט האמריקאי בשם מדינת ישראל על ההחלטה להגדיל את הסיוע הביטחוני למדינת ישראל ולהעניק תקציב נוסף לייצור מערכות כיפת ברזל.

שר האוצר, הדגיש בדבריו, כי מדינת ישראל רואה חשיבות רבה בשמירה ובהעמקת היחסים האסטרטגיים עם ארצות הברית ובהמשך הידוק יחסי הידידות החמים שנוצרו בין המדינות.

השניים שוחחו בהרחבה על ההתפתחויות המדיניות והביטחוניות בעקבות חטיפתו של סגן משנה הדר גולדין, ובהקשר זה הבטיח מזכיר המדינה האמריקאי, ג'ון קרי, כי ארצות הברית תעשה ככל שביכולתה כדי לסייע לישראל במידע על גורלו של החייל הישראלי החטוף.
‏אלוף יואב (פולי) מרדכי: "כוחות צבא נמצאים בסביבת רפיח וממשיכים בניסיון לסרוק עד שנדע את התמונה המלאה. בד בבד, אנו ממשיכים במלחמה נגד חמאס".
בד"ה הרב יוסף כ"ץ ז"ל אביו של הנעדר מסולטן יעקב יהודה כ"ץ נפטר בשבת קודש. תנצב"ה
פיגוע אבנים: ארבעה רעולי פנים רגמו לפני זמן קצר את הרכבת הקלה שחלפה בשכונת שועפט בירושלים – חלונות נופצו
דובר המשטרה ירקון

בעת פיזור המחאה החלו המפגינים לחסום את אחד הרחובות הסמוכים לכיכר הבימה והפרו את הסדר הציבורי. לאחר שלא נשמעו להנחיות השוטרים נעצרו בשלב זה 4 חשודים.
דובר המשטרה ירקון

עד עתה נעצרו 7 חשודים בגין הפרת הסדר הציבורי ולאחר שלא נשמעו להוראת השוטרים.
בשלב זה מרבית ההתקהלות התפזרה והמשטרה השיבה את הסדר במקום.המשטרה עושה כל שביכולתה על מנת לאפשר את חופש הביטוי והמחאה. יחד עם זאת המשטרה אחראת גם לשמירה על שלום הציבור ובטחונו.
לאור המצב הביטחוני והחשש לשלומם של הנוכחים שהגיעו לכיכר הבימה בקשה מהם המשטרה לעזוב את המקום.
בשלב זה לא נרשמו הפרות סדר.
קרדיט: חטיבת דובר המשטרה.
יועז הנדל ששימש כדוברו של נתניהו מלווה את משפ גולדין. הבן צור והבת איילת לערוץ 2: "לא מינינו יועץ תקשורת, יועז חבר אישי שלנו והציע את עזרתו"
לבני בערוץ 2:המבצע לא נגמר.נמשיך ליתקוף מהאויר.גם בכירים מחמאס שיצאו מהבונקרים
בכפר שמריהו נפילת חלקים מהרקטות היום בבוקר נזקים קלים בלבד
לעדכונכם: לפני זמן קצר צה"ל באמצעות כלי-טיס של חיל-האוויר תקף ארבעה פעילי טרור בדרום רצועת עזה. זוהתה פגיעה.
ההזמנה של ההרוג מגבעתי ביום שישי
זריקת אבנים
ההלוויה של בניה שראל תתקיים היום ב23:30. מהבית של שראל בגבעת החרסינה( לכיוון הפיס) ימשיכו למערת המכפלה ומשם לחלקת הכוהנים בחברון. בשורות טובות שבת שלום

המשפחה מבקשת להמנע מסיקור הלוויה ע"י התקשורת
סלעים על אוטובוס בכניסה לביתר לכיוון ביתר. יש נפגעים
יעלון: באוניברסיטה האיסלאמית בעזה שהותקפה היום עסקו בפיתוח נשק כימי.
דובר החמאס פוזי ברהום: יש להעמיד לדין את מנהיגי ישראל על פשעי מלחמה כנגד עמנו ברצועת עזה.

ברהום הוסיף כי ההתנגדות ניצחה בקרב.
גבעתיים: בת.ד פונה כונן מד"א בינוני לאיכילוב
מוקד ארצי
י.ם ביתר עילית הבית הבודד אירוע פחע
ימ״ר ירושלים: נתפסה היום משתלה עם מאות שתילים של קנביס במושב שדות מיכה.
התנאי הראשון של החמאס לקראת משא ומתן:
שביבי יישאר ראש ממשלה למשך עוד 3 קדנציות לפחות, עד שיוכלו לחפור מחדש את המנהרות, ולמלא את ארסנל הנשק…
חבר ההנהגה המדינית של חמאס, עיזת א-רישק, התייחס לדבריו של נתניהו הערב במסיבת העיתונאים ואמר כי מדובר ב"נאום של תסכול וכישלון". לטענתו, "נתניהו מנסה להרים את המורל של צבאו הקורס".
ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, אמר כי חמאס "דחה את הצעת ארה"ב להפסקת אש בסוף השבוע שעבר". בראיון לרשת CNN אמר משעל כי "לא הסכמנו להשארת כוחות צה"ל בשטח בזמן הפסקת האש, אמרנו זאת למזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי דרך שר החוץ של קטאר ולכן הם הנושאים באחריות".
השליח האמריקני למזרח התיכון, פרנק לוונסטיין, צפוי להגיע מחר למצרים במסגרת המאמצים להביא להפסקת אש בין ישראל לחמאס. מוקדם יותר הגיעו לקהיר חברי המשלחת הפלסטינית מרמאללה ומחר אמורים להגיע גם חברי המשלחת מטעם חמאס. בעקבות הפרת הפסקת האש אתמול בבוקר ישראל הודיעה כי לא תשלח משלחת לשיחות במצרים.
הפלסטינים מדווחים על טיל נ"ט שנורה לעבר טנק, והטנק עולה באש.
אז יש לנו ״כיפת ברזל״ שמגנה עלינו מטילים, ישראל עובדת על מערכת שתתריע על חפירת מנהרות ברצועה (״חיתול ברזל״ אם תרצו) ועכשיו מגיעה ״קרן הברזל״ שאמורה לפעול נגד פצמ״רים.

מתי יגיע ״חייל הברזל״, וחיילי צה״ל כבר לא יצטרכו להקריב את חייהם למען ביטחון המדינה ?
דובר תנועת הג'יהאד האיסלאמי בעזה, דאוד שהאב, אמר כי חברי המשלחת הפלסטיני לקהיר מטעם החמאס והגי'האד האיסלאמי לא יצאו לקהיר כיוון שלא קיבלו ערבויות בינלאומיות לביטחונם.
מתחילת מבצע צוק איתן ניזוקו כ181 מסגדים ונהרסו באופן כליל 41.
דיווחי צבמ
ראש מטה אוגדת עזה לשעבר, ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) קורא הערב לתקוף ולהשמיד את חמאס.

"עם כל הכאב על הנופלים והנעדרים, ישראל מנצחת במערכת 'צוק איתן'. טוב ונכון להמשיך ללא הסדרה, לתקוף ולהשמיד ראשי חאמס, טילים ומנהרות, בלא לפרסם כלל את כוונותינו. נחזק יחד את ידי מנהיגנו, ראשי הצבא, מפקדיו וחייליו שינצחו וישובו לשלום.

נמשיך יחד לחזק את המשפחות השכולות והנעדרים. נתפלל לשלום הפצועים. ההכרה בצדקת הדרך, חוסן ואחדות החברה הישראלית, הם ה"צוק האיתן" של קיומנו וביטחוננו הלאומי לנצח", אמר.
צומת אחיהוד :
מכות בין שני טרמפיסטים מתנחלים לערבים שחלפו במקום. ערבים שלפו סכינים. אך המתנחלים לא נשארו פראיירים, והתיזו לעברם גז פלפל 75 אחוז ונמלטו. כוחות סורקים ללא תוצאות עד עתה.
~מדווחים ברמה~
תקיפת חוליה בג׳בליא יש נפגעים
דיווח פלסטיני: המרדים הראשי של בית החולים "שיפא" הוכה בהלם לאחר שראה בין הגופות שהגיעו לבית החולים את אמו ואחיו
2 באוגוסט 2014

הודעה לעיתונות
דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בבסיס הקריה בתל אביב

מבצע צוק איתן נמשך. צה"ל ממשיך לפעול בכל העוצמה כדי להשלים את יעדי המבצע: השבת השקט והשבת הביטחון, לתקופה ממושכת לאזרחי ישראל, תוך פגיעה משמעותית בתשתיות הטרור.

במקביל, כוחותינו משלימים בשעה זאת את פעולת הפגיעה והנטרול של מנהרות הטרור ברצועת עזה. עד כה הם נטרלו עשרות מנהרות. הפעולה פוגעת במערך אסטרטגי שהחמאס השקיע בו מאמץ אדיר במשך שנים. היכולת שהחמאס הכין בחפירת המנהרות הללו הייתה מאפשרת לו לחטוף ולרצוח אזרחים וחיילי צה"ל רבים על ידי תקיפה בו-זמנית מהרבה מנהרות שחודרות לשטחנו.

עד כה לחיילי צה"ל יש הישגים משמעותיים ביותר בלחימה. מתחילת המבצע כוחותינו תקפו והשמידו אלפי יעדי טרור: מפקדות, מצבורי רקטות, מפעלי ייצור של רקטות, מרחבי שיגור, מאות רבות של מחבלים ועוד.

החיילים שלנו מפגינים גבורה יוצאת דופן, אומץ לב שנתגלה במערכות המרשימות ביותר של צבא הגנה לישראל גם במבצעים הנועזים ביותר שלו. מדובר כאן במערכה מורכבת, המתבצעת בשטח בנוי, עם מנהרות, עם סוג חדש של חימושים, בחיכוך גבוה בתוך אוכלוסייה אזרחית. אני גאה בחיילים שלנו ובמפקדים שלנו, שפועלים בצורה מופלאה במערכה המסובכת הזאת. הם נלחמים במסירות, בנחישות ובתחושת שליחות שאין למעלה ממנה.

אני כואב עם המשפחות השכולות ואני שולח להן את תנחומיי ואת תנחומי העם. הן הקריבו את היקר להן מכל והם נפלו כדי להגן על מדינתנו ועל ביתנו. לבי ולב העם כולו עם כל אחת ואחת מהן, אני מדבר איתן, ואני מכיר את סבלן.

מכאן, אני מחזק את משפחתו של סגן-משנה הדר גולדין שנחטף אתמול. אני מבין ללב המשפחה, הדברים שלהם נגעו ללבי ואני אשוחח איתם בהמשך הערב. מדינת ישראל תמשיך לעשות כל מאמץ כדי להשיב את בניה הנעדרים הביתה.

אזרחי ישראל, החוסן שאתם מגלים מאפשר לכולנו לנהל את המערכה באופן שקול ואחראי, כדי להשיג את מטרות המבצע. אני מודה לכם על הלכידות והאחדות, בייחוד בעת הזאת.

שיתוף הפעולה ביני לבין שר הביטחון והרמטכ"ל הוא הדוק ומאפשר לנו תכנון מדויק של המערכה וביצוע מדויק שלה. בתחילת המבצע הבטחנו שנחזיר את השקט לתושבי ישראל, ואנחנו נמשיך לפעול עד שמטרה זו תושג – ייקח כמה זמן שיידרש, יופעל כמה כוח שצריך.

התמיכה הגבוהה של ארה"ב ואירופה בצורך לפרק את ארגוני הטרור מנשקם, התמיכה הזאת היא הישג חשוב למדינת ישראל. היא תחזק את תביעתנו לקשר את שיקומה ופיתוחה של רצועת עזה לפירוזה מרקטות, ממנהרות ועוד. אני מבקש להבהיר שוב: אין לנו דבר נגד תושבי עזה שאינם מעורבים בטרור. להפך, אנחנו מצרים על כל אזרח ואזרח שנפגע בטעות.

אנו מגייסים את המערכת הבינלאומית לתמוך ביעד הזה של קישור השיקום והפיתוח של עזה לפירוזה, אבל לא פחות חשוב מזה – זה ודאי מפתיע רבים, אבל לא אותנו – הוא הקשר הייחודי שנוצר עם מדינות האזור. גם זה נכס חשוב מאוד למדינת ישראל. עם שוך הקרבות ועם סיום המערכה, הדבר הזה יפתח בפנינו אפשרויות חדשות.

ברגע זה ברור מה מתרחש כאן: החמאס מעוניין שתושבי עזה יסבלו וייפגעו, מתוך מחשבה שהעולם יאשים את ישראל בסבלם. יש רבים בעולם שמבינים בדיוק מיהו החמאס – אותו ארגון שיחד עם קטאר, הבטיח למזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי ולמזכ"ל האו"ם באן קי-מון הפסקת אש. הוא הוליך את שניהם שולל.

אני מברך על האמירה הברורה והחדה של נשיא ארה"ב אובמה ומזכיר המדינה קרי, שהטילו את האחריות הישירה להפרת הפסקת האש על החמאס, ועל דבריו של הנשיא אובמה אמש בזכותה של ישראל להגן על עצמה מפני רקטות ומנהרות. קולות דומים שמענו גם ממנהיגים חשובים אחרים בעולם.

אבל לצערנו יש גם קולות שונים, אחרים, ולהם אני אומר: לטרור אין גבולות, היום הוא מאיים על מדינת ישראל, מחר הוא יאיים על המדינות שלכם. אנחנו את שלנו עושים מול התוקפנות הנפשעת של ארגוני הטרור כלפי אזרחינו וחיילינו, אבל מה תעשו אתם? האם תעמדו לצדה של ישראל, מדינה דמוקרטית ומוסרית, הפועלת להגן על אזרחיה – או שתמשיכו לעמוד מנגד ולנקוט עמדה סלחנית מול ארגון טרור רצחני שפוגע בעמנו ומתאכזר לעמו שלו?

אזרחי ישראל, צה"ל פועל וימשיך לפעול עד להשלמת משימתנו. לאחר השלמת הפעולה נגד המנהרות, צה"ל ייערך להמשך הפעולה שלנו, לפי צורכי הביטחון ורק לפי צורכי הביטחון, עד שנשיג את היעד: השבת הביטחון לכם, לאזרחי ישראל.

בברכה,
תקשורת ראש הממשלה
בהמשך לתקיפה בג׳בליא
2 מחוסלים 4 פצועים
רכב ישראלי נפגע מאבנים בין גוש עציון לקרית ארבע – פצועה פונתה
חבריי. אנא הקשיבו, ושתפו ככל שאפשר.
יצאתי לפני כחצי שעה מבית משפחת גולדין לאחר שאחיו התאום של הדר, צור, אישר לי אתמול במיוחד להגיע.
צור תפס אותי, ישר לי מבט לעיניים ואמר לי שני דברים מאוד מאוד ברורים.
הראשון- הדר חי. לא נסכים להאמין אחרת. כולנו מכירים אותו, כולנו מרגישים אותו, הוא חי.
המסר השני והחשוב- *לא יוצאים בלי הדר* זה המסר שצריך להדהד עכשיו.
ברחובות, בעיתונים, בפייסבוק, בוואצפ, בחדשות, לא משנה מה.
לא יוצאים בלי הדר
לא יוצאים בלי הדר.
עם ישראל יקר. אני פונה אליך, לתוך לב האומה הפועם בעוצמה.
משפחת גולדין חזקה. עם אש בעיניים והרבה הרבה אמונה בלב, אל לנו לעמוד מנגד. קומו. תצעקו. תשתפו. חלון ההזדמנויות קצר והמשימה גדולה.
הדר מרגיש, הדר חייב אותנו.
לא יוצאים בלי הדר. קדימה.
הותר לפרסום: סמוך לשעה 05:00, נורו ארבע רקטות משטח סיני לעבר ישראל
אתם צריכים להבין דבר אחד יש הבדל בין מבצע למלחמה. במבצע המדינה מפצה אזרחים שעסק שלהם נפגע בהגדרה מראש כמו במבצע הנוכחי (עד 40 ק"מ) ובמלחמה כל האזרחים וכל המשק כולו מקבל פיצויים על נזקים שנגרמו כתוצאה מהמלחמה.
זה ההבדל בין מלחמה למבצע……
ועכשיו לענינינו כל מבצע גם אם לא הכריזו עליו כמלחמה ברגע שעבר 29 יום הוא נהפך אוטומטי להגדרה של מלחמה ומפה המטרה של ראש הממשלה לסיים את המבצע ולהוציא את הכוחות מעזה…
כי אחרת זה פיצויים של מיליארדים לכלל האזרחים במקום כמה מליונים בודדים
ירושלים: שלושה כלי רכב ועליהם דגל ישראל הוצתו במושבה הגרמנית.
חשש לאירוע ביטחוני בדרום: קטע בכביש 232 נסגר לתנועה
מאת: אמיר בוחבוט, מערכת וואלה! חדשות
יום ראשון, 3 באוגוסט 2014, 0:05
תגיות: מבצע צוק איתן
עקב חשש לאירוע ביטחוני, נסגר הלילה (ראשון) לתנועה כביש 232 מצומת סעד עד כרם שלום.
הרגע הגיע גם שר הביטחון לבית משפחת גולדרין
המונים מפגינים תמיכה מחוץ לבית משפחת גולדין
יריב לוין: אני לא מאמין שהמבצע הסתיים או שיסתיים בימים הקרובים
יריב לוין: זה התוצאה של הסכם אוסלו וההתנתקות
שר הביטחון, ראש אכ"א ברביבאי והרבצ"ר פרץ נכנסו כעת לבית משפחת גולדין.

פורסם בקטגוריה מבצע צוק איתן, מעניין ברשת, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
1,130

מה דעתך?

עוד במבצע צוק איתן