יירוטים באזור תל אביב

יירוטים באזור תל אביב- מטח רקטות למרכז: יירוטים באזור תל אביב

אחרי כמה שעות של שקט, שוב נשמעו אזעקות – מהדרום ועד גוש דן – בעקבות מטחי רקטות כבדים שנורו מרצועת עזה. כיפת ברזל יירטה לפחות 5 רקטות באזור תל אביב. חלקי רקטה אותרו בכביש ראשי בנס ציונה‎
לאחר לילה שקט באופן יחסי, השקט שוב הופר: אזעקה נשמעה הבוקר (ד') ברחבי הארץ, מיישובי הדרום ועד גוש דן – בתל אביב, גבעתיים, חולון, יבנה וראשון לציון. מערכת כיפת ברזל יירטה חמש רקטות מעל גוש דן, שלוש מהן באזור בית דגן. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. במערכת הביטחון נערכים לירי נוסף לאזור המרכז במהלך היום. הצטרפו למשדר המיוחד בערוץ 2 ובאתרי חדשות 2 Online.

אחת הרקטות שנורו הבוקר לעבר אזור המרכז נפלה בשטח פתוח באזור חולון. בנס ציונה דיווחו תושבים כי רקטה שיורטה נפלה לעבר כביש סואן. גם במקרה הזה לא היו נפגעים. במקביל, מערכת כיפת ברזל יירטה מספר רקטות שנורו לעבר הדרום – אזור אשדוד ואשקלון.
מטח הרקטות נמשך, ארכיון תמונה: מטח הרקטות נמשך, ארכיון | צילום:
במערכת הביטחון ובצה"ל אומרים הבוקר כי הם ערוכים לירי נוסף מסוג זה – גם לטווחים הארוכים אל תוך שטח ישראל. לשם כך התאימו ביממה האחרונה את פריסת סוללות כיפת ברזל, זאת בהתאם למוקדים הרלוונטיים לאזורי התקיפה.
הירי הבוקר מצטרף למטח הרקטות החריג אתמול בשעות הערב, במהלכו נורו עשרות רקטות תוך זמן קצר מאזור הדרום ועד חדרה, הנקודה הצפונית ביותר בסבב הלחימה הנוכחי. במערכת הביטחון מסבירים כי הרקטה ארוכת הטווח היא מסוג M302, שכמוה אותרו על ספינת הנשק קלוז-סי. "כבר בדצמבר הערכנו שיש להם רקטות מסוג זה", הבהיר קצין בכיר שהעירך כי חמאס מחזיק ברשותו רקטות נוספות מסוג זה, אך מספר שלא עולה על עשרות.
עם כניסתו של מבצע "צוק איתן" ליומו השני, ביצע בשנות הלילה חיל האוויר 160 תקיפות ברחבי הרצועה, במהלכן נפגעו 120 משגרים מוטמנים, 10 מפקדות ושני בתים של בכירי חמאס. גורם ביטחוני בכיר מבהיר היום כי "ביממה הקרובה נראה את מגמת המשך המבצע והרחבתו".

פורסם בקטגוריה מבצע צוק איתן, מעניין ברשת, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
768

מה דעתך?

עוד במבצע צוק איתן