מאות נתקעו בכניסות לירושלים: "קרב מול סופה נדירה בעוצמתה"

מאות נתקעו בכניסות לירושלים: "קרב מול סופה נדירה בעוצמתה"

בארץ |

עודכן 07:41 13/12/2013

צוותים של צה"ל, מגן דוד אדום והמשטרה מנסים הבוקר להגיש סיוע למאות בני אדם שנתקעו עם רכבם באזור הבירה, במטרה לפנות את הצירים. חלקם נאלצו לצעוד רגלית אל מרכזי כינוס שהוקמו בבנייני האומה, במבשרת ציון ובמחנה עפר. המשטרה אסרה על הגעה לירושלים, ראש העיר ברקת: "הצירים ייפתחו רק כשתהיה הפוגה"

אחת הסופות החריגות שידעה ישראל, לפחות בשנים האחרונות, נמצאת הבוקר (שישי) בשיאה: בכניסות השונות לירושלים וגם בתוך העיר תקועים כבר שעות מאות בני אדם עם רכביהם, לאחר שהצירים באזור נחסמו לחלוטין. צוותים של צה"ל, מג"ב, המשטרה ומגן דוד אדום פועלים כעת כדי להגיש להם סיוע ולנסות לחלצם, כשהמטרה היא לנסות ולפנות את הדרכים.

 

הנהגים שחולצו מפונים למרכזי כינוס שהקימה עיריית ירושלים בבנייני האומה, במבשרת ציון ובמחנה עפר. בשל תנאי מזג האוויר הקשים, חלקם נאלצו לעשות את הדרך אל המרכזים רגלית, בקור הכבד ובשלג. בצקום פועלים טרקטורים רבים ומפלסות על מנת לחלץ את הנהגים הלכודים.

VideoIframe179338

פרסומת

אלברט, תושב חולון שנתקע בכניסה לבירה, סיפר לחדשות 10: "התחלנו ללכת ברגל. אי אפשר לזוז, הכל תקוע ויש ערימות של שלג". עד כה, לא ידוע על אנשים שנפגעו או פונו לבתי החולים.

 

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, מסר כי הכוחות פועלים בכל האמצעים כדי לחלץ את הלכודים בסופה. לדבריו, צירי התנועה בעיר ובאזור ייפתחו רק כשתורגש הפוגה במזג האוויר הסוער. לאורך הלילה קיימה העירייה הערכת מצב עירונית בנוגע לכבישים החסומים.

 

"אנו נמצאים במערכה מול סופה נדירה שלא נראתה כמוה", אמר ברקת. "אנו פועלים בראש ובראשונה במטרה להציל חיים ולחלץ את כל האנשים התקועים בצירים ואני מקווה שנשלים את המשימה בשעות הקרובות. אני מודה למפקד מחוז ירושלים יוסי פריינטי,  לרמטכ"ל בני גנץ ולכל הארגונים המסייעים על ההתגייסות המהירה והראויה לשבח שהביא להצלת חיים".

פורסם בקטגוריה כל מיני, מעניין ברשת, עם התגים , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
581

תגובה אחת על מאות נתקעו בכניסות לירושלים: "קרב מול סופה נדירה בעוצמתה"

 1. מאת עיריית ירושלים‏:

  עיריית י-ם מסרה : קיום לימודים מחר בבי"ס מותנה
  1. אישור מנהל ביה"ס.
  2 . אישור ועד ההורים.
  3 . אישור העירייה.
  ב נוסף יחליטו ההורים לעצמם. רשימת בתיה"ס תפורסם בשעה הקרובה בתקשורת,באתר העירוני ובמוקד 106.

מה דעתך?

עוד בכל מיני