מעניין בחדשות הערב

image

דוברות הצלה גוש דן:
תל אביב רחוב מנחם בגין, דווח על תאונת דרכים קשה, עם מעורבות רוכב אופנוע ורוכב אופניים חשמליים.
שמעון נוני חובש ביחידת האופנועים של 'הצלה גוש דן' שהגיע למקום, העניק לשני הפצועים כבני 30 טיפול רפואי, ולאחריו הם פונו ע"י אמבולנס של מד"א לבית החולים איכילוב כשמצבם מוגדר בינוני.
ידיעה ראשונית: בד"ץ העדה החרדית חתמו בשעות האחרונות על מכתב חריף האוסר את הקניה ברשת 'ביג' המחללת שבת, ומחייב את כל בעלי ההשקעות בחברה להסיר כל זכות ושייכות מהחברה

בדיון שהתקיים לפני מספר שעות בלשכת בד"ץ העדה החרדית בהרכב מלא, חתמו חברי הבד"ץ ובראשם הגאב"ד הגרי"ט וויס, והראב"ד מרן פוסק הדור הגר"מ שטרנבוך שליט"א על כרוז הקורא לכלל הציבור החרדי להדיר את רגליהם מרשתות 'ביג' בכל רחבי הארץ בעקבות חילול השבת המחפיר המתבצע בקניון 'ביג' בשערי העיר אשדוד.

הבד"ץ החריפו בנקיטת צעד נוסף נגד החברה, אשר לפיו כל בעלי המניות וההשקעות בחברת 'ביג' מחויבים להסיר את זכויותיהם כדי שלא יהא להם שייכות כל שהיא לחברה שפרצה גדר לחלל שבת בפומבי.

המכתב המדובר עדיין לא התפרסם בעקבות משא ומתן של בעלי החברה עם עסקני בד"ץ העדה החרדית, מתוך תקווה שהמכתב אכן ייגנז כאשר בעלי החברה ישכילו שמבחינה עסקית כדאי להם לסגור את שערי הקניון בשבת, ולא 'להתחיל' עם הציבור החרדי כולו שיצא נגדם במאבק עיקש וחסר פשרות, וידיר את רגליהם מהקניה ברשת זו
דוברות מד"א: ב-21:31 נמסר למד"א מרחב דן על ת.ד בין אופנוע ואופניים חשמליות ברח' שאול המלך בת"א. חובשים ופרמדיקים של מד"א מעניקים במקום טיפול רפואי ומפנים לביה"ח איכלוב 2 נפגעים, בהם: 1 בינוני גבר כבן 29 רוכב אופניים חשמליות עם חבלת ראש.
ברכת הדרך: מועצת חכמי התורה של ש״ס התכנסה לאשר את ההסכם הקואלציוני

מועצת חכמי התורה של תנועת ש״ס התכנסה הערב בביתו של נשיא מועצת החכמים מרן הגר״ש כהן שליט״א ברובע היהודי בירושלים, בכדי לדון ולאשר את ההסכם הקואלציוני שנחתם אמש עם סיעת הליכוד.

בישיבה השתתפו חברי מועצת חכמי התורה, הנשיא מרן הגר״ש כהן, הגר״ש בעדני, הגר״מ מאיה, הגר״ר אלבז והגר״ד יוסף. כמו כן נכחו יו״ר התנועה הרב אריה דרעי, חברי הכנסת של התנועה, יו״ר צוות המו״מ אריאל אטיאס, ומנכ״ל התנועה חיים ביטון.

הרב אריה דרעי הציג בפרוטרוט לפני הרבנים את ההישגים הגדולים שהושגו בהסכם הקואליציוני, למען עולם התורה ולמען השכבות החלשות.

״היתה לנו סיעתא דישמיא מיוחדת והשגנו הישגים גדולים״. אמר הרב דרעי ושיבח את צוות המו״מ שעשה עבודת קודש לשם שמיים.

הרבנים הגאונים חברי מועצת החכמים שאלו לפרטים שונים של סעיפי ההסכם וקיבלו תשובות מפורטות. בסיום הישיבה, ברך נשיא המועצת את כל העוסקים במלאכה והוסיף כי ההצלחה מגיעה דווקא כשיש אחדות השורות, וברוך ה׳ תנועת שס מתנהלת באחדות מופלאה.
חילופי אש מנשק קל בין חיילי צבא לבנון ואזרחים שיעים באזור בעל בק לאחר דין ודברים חריף בין 2 הצדדים . השיעים בבעל בק דורשים מצבא לבנון להצטרף לכוחות החיזבאללה בלחימתם בקלמון . #‏لبنان-اشتباكات تجري بالأسلحة الخفيفة بين عشيرة آل جعفر ذات الطائفة الشيعية و عناصر من الجيش اللبناني في جرود بعلبك للضغط على الجيش اللبناني للصعود الى الجرود والمشاركة بمعركة القلمون إلى جانب عناصر حزب الله. عبد القادر متواجد حالياً رد مع اقتباس. נציב
ויסברג בטוויטר: גפני הגיע כעת להתברך אצל האד' מבעלזא לרגל היכנסו ליו"ר וועדת הכספים עדכן גם על המו"מ הקואליציוני.
יו"ר מפלגת יחד הרב אלי ישי בכנס פעילים:
״צריכים להאמין שהכל משמיים,
הרעיון והדרך של יחד ממשיכים. נהיה בכנסת בע"ה בבחירות הבאות״.

בכנס פעילים שנערך הערב (ג׳) ביד בנימין נשא דברים יו״ר יחד וסגן ראה״מ לשעבר הרב אלי ישי והתייחס בין היתר לתוצאות הבחירות. ״רבותינו הם אוהבי תורה, אוהבי העם ואוהבי הארץ.
הקמנו,ב"ה, עמותה שממנה נמשיך את הפעילות הציבורית למען כלל עם ישראל.
יחד נמשיך ונקים מוסדות, בהם נפעל לטובת הציבור.
בימים הקרובים יוצאים לערוך מפקד חברים למפלגה, החברים יהיו חלק מהעשיה, חלק מהדרך וחלק מהבניה.

באמונה בדרך ובדביקות המטרה נעשה ונצליח בע"ה.

זה ניסיון גדול עבור כולנו, אבל נעמוד בו ונתגבר בע"ה״

אני מודה לכל הפעילים ברחבי הארץ על מסירותם ואהבתם ואני מוקיר ומעריך כל אחד מכם״.
קטיושות נורו מתימן על סעודיה: הלימודים בוטלו 

  הסלמה במלחמה בחצי האי ערב: המורדים החות'ים מתימן ירו לראשונה פצמ"רים וקטיושות לאזור אזרחי בדרום סעודיה. בתי ספר נסגרו, טיסות הושבתו
רחוב עמוס פתח תקווה אדם תלה את עצמו
נקבע מוות
בעריש פילמר בטוויטר: ‏לשרה יהיה קשה מאוד להתרגל למשפט הבא:

שרת המשפטים – איילת שקד.
בן כספית:ביבי התקפל איילת שקד תהיה שרת המשפטים והחברה השניה של הבית היהודי בקבינט.
פלאי פלאות ביבנאל! מאז פטירתו של המוהרא"ש השנה בחודש שבט! אלפים ורבבות פוקדים את ציונו עקב הבטחתו החזקה לרוקים ולרוקות שיבואו על קברו ויסימו את ספר התהילים שבודאי ימצאו את זיווגם! לא יאומן כי יסופר כמה ניסים ונפלאות מתגלגלים מהציון הקדוש! כדאי מאוד להתענין ולפרסם! פרטים מורחבים אפשר לשמוע עם מנהל הציון ראש ישיבת "בית מנחם" יצחק בטלפון 0525669603
האדמו"ר רבי יקוטיאל אבוחצירא שליט"א כעת במירון.
ארונו של אור אסרף ז״ל הגיע לישראל. צילום: שלום לביא
אשת השמאל הקיצוני
וחברת מרץ
עו"ד טליה ששון: שקד כשרת משפטים? זה דבר מסוכן ומאיים http://www.srugim.co.il/?p=114323
עו"ד טליה ששון שחיברה דו'ח לפיו כל ההתיישבות ביו'ש אינה חוקית, חוששת ממינויה של איילת שקד לשרת המשפטים: החווקים שהיא מקדמת יחלישו את בית המשפט העליון מה שיפגע קשות בדמוקרטיה הישראלית".

עם זאת דו'ח המאחזים של טליה ששון
(שנכתב לבקשתו של רוה"מ דאז אריאל שרון כצעד ראשון לקראת הכשרת דעת הקהל עבור ביצוע התנתקויות נוספות)
נפסל מבחינה משפטית על ידי ועדת השלושה ברשות
שופט העליון אדמונד לוי
ועו'ד איילן ביקר שקבעו בדו'ח מיוחד שההתיישבות ביו'ש הינה חוקית לחלוטין
והמליצו על שורה של תיקונים במדיניות המפלה שקימת כיום כנגד זכויות הקנין של יהודים באדמות יו'ש על ידי ביטול  צו שימוש מפריע וביטול סמכות שר הביטחון בנושא,

עם זאת דו'ח אדמונד לוי עדיין לא אומץ באופן רישמי על ידי הממשלה עקב פחדנותו של נתניהו

זוהי שעתה של מפלגת הבית היהודי בתנאים לשותפות הקואליציונית לדרוש את אימוץ דו'ח אדמונד לוי כמדיניותה הרישמית והמחייבת של ממשלת ישראל,
נאום נסראללה הערב:תמצית הדברים

נסראללה:אם נחכה, ארגונים קיצוניים רבים ייכנסו וייפעלו בלבנון.

@LiveSbt: נסראללה:אזרחי לבנון משלמים מס עבור חיים של ביטחון,כבוד,גאווה וניצחון.

נסראללה:נתמודד עם המצב בקלמון. את היעדים והמטרות לא נחשוף.

נסראללה (באיום מרומז): אנחנו נטפל בכל הבעיות ׳הפתוחות׳ של הארגון, בזמן ובמקום הנכונים.

נסראללה:יש לנו אחריות גדולה מאוד בסוריה

@LiveSbt: נסראללה:״ארה"ב אינה רצינית במתקפותיה נגד דאעש ומשתמשת בדאעש כדי ליישם את מטרותיה במזרח התיכון״
#israel #hezbollah #middleeastanalysts

@LiveSbt: נסאללה: "אמרנו גם בעבר שהמטרה של האמריקאים היא לחלק את האזור מחדש עפ״י דתות וגזעים״ #נסראללה #חיזבאללה #ישראל #Hezbollah
#Israel

@LiveSbt:
״'הדור שלנו לא צריך לחזור על הטעויות של אבותינו שמכרו את פלסטין לישראל"

@LiveSbt: נסראללה: ״אין שחר לשמועה שאיראן ורוסיה נטשו את סוריה"

נסראללה: המטרה העיקרית של תוקפנות הקואליציה הסעודית-אמריקנית היא להשיג שליטה באיזור.

נסראללה:תראו לי דבר טוב אחד שיצא מהתקיפות האוויריות בשטח תימן.

נסראללה:חיזבאללה נטל חלק בקרבות באיזורים לא נלחם מעולם.

נסראללה:לקרבות המתנהלים בקלמון אין כל קשר למה שקורה בסוריה
המשימה הושלמה ארונו של אור אסרף ז"ל הגיעה לישראל

מתנדבי זק"א קיבלו הערב את גופתו של אור אסרף ז"ל שהגיעה בטיסה מקטמנדו,ההלוויה תתקיים מחר בשעה 17.30 בבית ההלוויות בלהבים. המתנדבים שחלקם לקחו חלק במשלחת החילוץ בנפאל בקשו מחילה מהנפטר ואמרו קדיש.
'12' ב"גל הדיווחים'

"20 שעות להילולת רשב"י במירון – במשטרה ובאירגוני החירום וההצלה לא לוקחים סיכונים בצל האסון בהלוויית הגר"ש וואזנר ונערכים בתיגבור – משדר מיוחד! "

ח"כ מנחם אליעזר מוזס 'יהדות התורה' בראיון: עשינו בשת"פ עם המשטרה כדי להביא להצלחת מבצע מירון כולל שבילי גישה חדשים וסדרנים שיכריזו במערכת הכריזה של החסידויות בשפת האידיש, הכל תלוי כעת בהתנהגות הציבור, חשוב לזכור שמילת הקוד בכל הקשור למירון היא 'סבלנות'.

הרב אנשל פרידמן רב המחוז הצפוני של המשטרה בראיון: קורא לציבור להשמע להוראות המשטרה, ואומר כי מבחינת המשטרה הפיקו לקחים מהאסון בהלוויית הגר"ש וואזנר,  וכעת על הציבור לקיים את החלק שלו.

שמוליק אברהם ראש מערך החירום ב'איחוד הצלה' בראיון: מספר על הסדרנים שיוצבו לעזרת הציבור בשפת האידיש ועל ההערכות הכוללת תליית שלטים המחלקים את מירון למספרים, כהפקת לקחים מהאסון בהלווית מרן הגר"ש וואזנר, הפעם איחוד הצלה מעורב בכל הפרטים ומשתתפים בכל ישיבות ההערכות להילולא מחר.

"מו"מ קואליציוני תקוע – בנט מאיים או תיק המשפטים או אופוזיציה"

שלומי סגל 'לדעת' בראיון: המפתחות בידיים של נפתלי בנט שמנסה להציג את הדרישה לקבלת משרד המשפטים לאור העובדה שבליכוד מנסים להפיל עליו את האשמה למקרה ולא תוקם ממשלת ימין, נראה כי נתניהו כה סולד מבנט שלמרות שהוא קיבל את הטלפון הראשון לאחר הנצחון של הליכוד בבחירות הוא מתעמר בו עד עכשיו.

"ש"ס בחדרה חוזרת לקואליציה"

יו"ר שס בחדרה בועז ביטון בראיון: חזרנו לקואליציה העירונית לאחר שסוכם כי הסטטוס קוו בעיר תשמר ולא יפתחו חנויות חדשות בשבת ללא הסכמת הסיעות הדתיות בעיר, לא באנו לכפות את אורח חיינו על איש והכל נעשה כדי לשמור את השקט בעיר.

"היום הוקם אירגון ברית אחים הפועל לשת"פ בין הדרוזים לחרדים לזכרו של השוטר זידאן סייף שנהרג בפיגוע בבית הכנסת בני תורה בהר נוף שבירושלים"

דובר האירגון רפי חלבי בראיון: יש הרבה דברים משותפים בין הציבור החרדי לדרוזים, מטרת הארגון לגרום לשויון בין המגזרים במדינת ישראל,
הקרן נועדה גם לדאוג למלגות לחיילים דרוזים,ומה דעתו על הציבור הקנאים ?

כל הארועים וההתרחשויות שארעו היום,  במהדורה המרכזית בערוץ 2.

להאזנה חייגו…055-9999-500
מכשרים… 0502736671

משי זהב במירון עכשיו

פורסם בקטגוריה מעניין ברשת, עם התגים , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
768

מה דעתך?

עוד במעניין ברשת