נדיר: הרב עובדיה יוסף מבקש סיוע מ"זקן ראשי הישיבות" ובוכה

נדיר: הרב עובדיה יוסף מבקש סיוע מ"זקן ראשי הישיבות"
בשנת 2008 סבל הרב מכאבי גב והגיע לביתו של הרב שיינברג כדי להתייעץ אותו בנושא. "אתה לא תבכה, השם בורא עולם יעזור לו", השיב לו הרב הליטאי במפגש הפסגה בין שני המנהיגים
סרטון נדיר של הרב עובדיה יוסף זכרו לברכה שצולם ב-2008, והפך אולי לנצפה ביותר של הרב ברשתות החברתיות, מתעד מפגש פסגה שלו עם אחד ממנהיגי העדה הליטאית. באותה תקופה המרן סבל מכאבי גב והיה לו קשה מאוד ללמוד תורה. אז כדי לנסות ולפתור את הבעיה, הוא נפגש עם הרב חיים פנחס שיינברג, ליטאי, חבר במועצת גדולי התורה של דגל התורה, ושאל אותו מה הוא צריך לעשות.

יש לזכור כי מרן, פוסק הדור של תנועת ש"ס, מתייעץ עם מי שנחשב כ"זקן ראשי הישיבות" של דגל התורה הליטאים. "כשאני קם כואב, זה נשאר כמעט אחרי חצי שעה", הסביר הרב עובדיה יוסף. "אתה לא תבכה, השם בורא עולם יעזור לו", השיב לו הרב שיינברג. "אני בוכה בעוונות שלי, איי העוונות", הוסיף הרב יוסף כשהוא ממרר בבכי.

יחסי הכוחות בין שני הציבורים, הליטאי האשכנזי מצד אחד, ותנועת ש"ס הספרדית מצד שני עלו שוב לדיון ברשת בעקבות מותו של הרב יוסף. הסרטון הזה ממש מגלם בתוכו את יחסי הכוחות הללו.

הרב עובדיה יוסף התחנך על ברכי התנועה הליטאית, כך גם כול בכירי ש"ס, ומעניין לראות את ההמשך של מערכת היחסים הזאת בין אנשי דגל התורה ואגודה לבין ש"ס, וממשיכי דרכו של הרב עובדיה יוסף.

פורסם בקטגוריה הרב עובדיה יוסף זצ"ל, מעניין ברשת, רץ בווצאפ, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
1,506

תגובה אחת על נדיר: הרב עובדיה יוסף מבקש סיוע מ"זקן ראשי הישיבות" ובוכה

  1. מאת מיקי יחימוביץ'‏:

    תקלה בשירות ההודעות וואטסאפ, התקלה תוקנה

    גולשים ברחבי העולם דיווחו על תקלות בשירות ההודעות וואטסאפ שהחל קצת לפני השעה חצות. הודעות אינן נשלחו או התקבלו ממכשירים. לא ברור מה מקור התקלה, ויתכן שמדובר בבעיה זמנית או עומס בשרתים, בדומה לתקלות קודמות.

    לאחר שעה וחצי של תקלה חזרה תכנת הוואטסאפ לפעול כסדרה. מדובר בתקלה הארוכה ביותר של החברה

מה דעתך?

עוד בהרב עובדיה יוסף זצ"ל