סיכום המשפט של הרב פינטו: "כן, אני מודה"

מביה"ח לבית המשפט: פינטו הודה והורשע

כל הפרטים

"כן, אני מודה". כך אמר הבוקר (יום ג') הרב יאשיהו פינטו, בתחילת הדיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב, שאליו הגיע לאחר ששוחרר מאשפוז בבית החולים איכילוב. בתחילת הדיון אמר פינטו: "עורכי הדין הקריאו לי את כתב האישום וכן, אני מודה". בעקבות זאת הורשע פינטו בעבירות של מתן שוחד, הצעת שוחד ושיבוש מהלכי משפט, כחלק מהסדר הטיעון איתו.

 

לפני הגעתו לבית המשפט, באיחור של 20 דקות, פורסמו גרסאות סותרות לגבי מצבו: בבית החולים הסבירו שבבדיקות התברר כי הוא לא סבל מבעיה משמעותית בלב, ואילו מקורביו טענו כי סבל מסתימה בעורק. פינטו הגיע אתמול מארצות הברית וטען במהלך הטיסה כי חש מיחושים בלבו, בעקבותיהם אושפז בבית החולים. בהתאם לבקשת הפרקליטות הוציא השופט עודד מודריק צו עיכוב יציאה מהארץ נגד הרב.

 

הפרקליטות חתמה עם פינטו על הסדר טיעון, שבמסגרתו יודה במתן שוחד לתת-ניצב אפרים ברכה. פרשת רב-ניצב נסובה על טענות שהעבירו מקורבי הרב פינטו ליועץ המשפטי לממשלה בתקווה ליישום עסקה: הפללת קצין בכיר בתמורה לביטול כתב אישום נגד הרב, בין היתר בחקירה המתנהלת נגד ישיבת "שובה ישראל" שבראשה עמד.

 

היועץ המשפטי לממשלה החליט להגיש כתב אישום נגדו בעבירות של מתן שוחד לברכה, בסכום של כ-400 אלף שקלים, הצעת שוחד בסכום דומה, וכן בעבירות של שיבוש מהלכי משפט. ברכה עדכן בשעתו את מפקדיו בזמן אמת על הצעת השוחד שקיבל ובהנחייתם פעל מול הרב פינטו לצורך איסוף ראיות בחקירה זו.

 

כתב האישום הוגש במסגרת הסכם שנחתם עם פינטו, ובו נקבע כי הרב יודה ויורשע בכל עובדות כתב האישום. בנוסף, פינטו התחייב בהסכם לשתף פעולה בכל הנוגע לחקירת ניצב מנשה ארביב והסכים כי מח"ש והפרקליטות יעשו כל שימוש שימצאו לנכון בחומרי החקירה שהועברו מטעמו.

 

בעניין הטיעונים לעונש הוסכם כי המדינה תדרוש כי יוטל על פינטו עונש של שנת מאסר בפועל, ובנוסף תדרוש כי מאסר על תנאי, קנס כספי בסכום משמעותי וחילוט כל הכספים שנמצאו.

 

בנוגע לצו עיכוב היציאה מהארץ ניסה פרקליטו של פינטו, עו"ד אייל רוזובסקי, לשכנע את השופט להימנע מכך: "הנאשם הגיע וקיים את ההסדר, עכשיו הוא מורשע והוכיח שהוא מכבד את הסדר הטיעון", אך השופט מודריק אמר: "אני לא כפוף להסדר הטיעון. אנו יודעים את הדרך שההתייצבות שלו עשתה עד היום. נקבע את מועד הטיעונים לעונש ועד ההחלטה הבאה אוציא צו עיכוב יציאה מהארץ".

פורסם בקטגוריה מעניין ברשת, עם התגים , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
1,273

מה דעתך?

עוד במעניין ברשת