פיגוע דריסה בירושלים – כל הפרטים

דיווח ראשוני: חשד לפיגוע דריסה בירושלים

שני שוטרים נפצעו הבוקר (ד') קל באירוע דריסה בצומת א-טור בעליה להר הזיתים בירושלים. חשד כי מדובר בפיגוע. המחבל החשוד נוטרל כשנורה על ידי שוטר במקום, ואז החלו הפרות סדר באזור, כשפלסטינים יידו אבנים לעבר כוחות הביטחון.

לפני כשבוע אירע פיגוע דריסה מעבר לקו הירוק, כשנהג פלסטיני דרס צעירים שהמתינו בטרמפיאדה ליד צומת אלון שבות הישן. למונית שבה נהג לוחיות רישוי ישראליות. מצב אחד מהם הוגדר קשה, והשאר קל עד בינוני. הנהג נמלט מהמקום ולאחר זמן קצר נעצר באזור צומת הגוש ותוחקר על ידי כוחות הביטחון. בנימין פרנקל (25) שנפצע קל ופונה לבית החולים הדסה עין כרם סיפר: "אני ואדם נוסף עמדנו בתחנה לכיוון בית שמש כי שנינו היינו צריכים להגיע הביתה. הוא קלט את הרכב בזווית העין, תפס אותי וצעק עוף. זזנו אבל הרכב פגע. אני נפלתי מטר משם והוא עף יותר. קמתי והודעתי על האירוע ב'מירס'. רצתי כדי לנסות להגיע לרכב הפוגע אבל הוא ברח. מאוחר יותר הגיעו רופאים מהצבא ואמבולנסים ונלקחנו לכאן. החיילים ביקשו במכשירי הקשר להקים מחסומים". חברו של פרנקל נפצע קשה. "אני מקווה שיצא מפה כמה שיותר מהר", אמר.

ימים ספורים קודם לכן דקר פלסטיני צעיר בן 19 באורח קל בצומת מישור אדומים. הנדקר ועדי ראייה נוספים טענו שפלסטיני רץ לעברם ודקר את הצעיר בגבו. במשטרה מעריכים כי הרקע לאומני. הנפגע פונה לכיוון ירושלים ובדרך הועבר לאמבולנס מד"א שהוזעק למחסום א-זעים שם הוחלט לפנותו לבית החולים. "סמוך למחסום חברנו לרכב פרטי שבו ישב צעיר כבן 20 עם פצע דקירה בפלג גופו העליון", סיפר פרמדיק מד"א עודד שבת, שהגיע למחסום א-זעים. "אמרו לנו שהוא נדקר בזמן שעמד בטרמפיאדה במישור אדומים. הענקנו לו טיפול רפואי ופינינו אותו לחדר הטראומה בבית חולים שערי צדק במצב בינוני".
סיכום : 2 שוטרי מג״ב שנפצעו 1 בינוני 1 קל המחבל חוסל
דובר מד"א זכי הלר : בשעה 09:51 נמסר למד"א מרחב ירושלים על שתי הולכות רגל שנפגעו מרכב בציר אתור סמוך להר הזיתים בירושלים . חשש לארוע דריסה הנהג הפוגע נורה ונפצע אנושות.
חובשים ופאראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ל- 2 פצועות קל צעירות כבנות 20 עם פגיעות בגפיים , מפונות ע"י אמבולנסים של מד"א לבתי החולים שערי צדק והדסה הר הצופים . הנהג הפוגע שנורה נפגע אנושות ומטופל במקום.
2 שוטרות נפצעו קל בפיגוע דריסה בירושלים
הטרור שוב מכה בבירה. שתי שוטרות נפצעו מפגיעת רכב בצומת א-טור בשכונת הר הזיתים בירושלים. חשד ראשוני כי מדובר בפיגוע דריסה. הנהג נורה על ידי שוטר ונפצע קשה. פלסטינים מיידים אבנים במקום

לכתבה מאתר ידיעות אחרונות ynet
דובר המשטרה:

בהמשך לפרסומים ופניות כתבים ולאחר בדיקת הנושא עם מח״ש, נבקש להבהיר כי ניצב מני יצחקי מסר עדות לאור טענות שעלו ובשום אופן לא נחקר בחשד למעורבות בפרשה. הוא נתבקש למסור עדות פתוחה בגזרה שנבדקה ומלכתחילה לא היה כל חשד נגדו.

ורד ויניקוב
שערי צדק : למרכז הטראומה בשערי צדק פונתה שוטרת מגב נפגעת הדריסה בהר הזיתים. על פי הערכה ראשונית במצב בינוני. עדכון בהמשך
דובר המשטרה:
המפכ"ל, רב ניצב יוחנן דנינו, התייחס לפיגוע הדריסה בצומת א-טור בירושלים במסגרת שיחה שקיים עם לוחמי מג"ב שירו במחבל:
"הפיגוע מוכיח שאנחנו חייבים להישאר ערניים ודרוכים. מעריך וגאה בדרך שבה שוב הוכחתם את המקצועיות, הנחישות והחתירה למגע ושוב מנעתם בגופכם פיגוע רצחני נוסף".

בהערכת מצב שקיים המפכ"ל עם ממ"ז ים הורו על הגברת הערנות ונוכחות השוטרים בירושלים ובכל ריכוזי הקהל בארץ.
ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, על פיגוע הדריסה שאירע הבוקר בירושלים:
"לא ניתן לטרור לשבש את שגרת חיינו ונמשיך להילחם בו ללא פשרות. אני רוצה לשבח את השוטרים הערניים שהביאו לסיומו המהיר של האירוע, נטרלו את המחבל ומנעו פגיעות נוספות. התשובה שלנו לטרור היא המשך השגרה והמשך החיים בירושלים.
גל ברגר; ‏ברשת החברתית הופץ השם "אמין אבו דהים" מג'בל מוכבר כמחבל הדורס. אין אימות. אבל אם נכון בן לאותה משפחה של המחבל שביצע הפיגוע בישיבת מרכז הרב

פורסם בקטגוריה מעניין ברשת, עם התגים , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
629

מה דעתך?

עוד במעניין ברשת