ראש הממשלה על הסערה: "נערכנו כמו שצריך"

ראש הממשלה על הסערה: "נערכנו כמו שצריך"

מדיני-ביטחוני |
עודכן 20:05 14/12/2013

מואב ורדי
ראש הממשלה הגיע לתדרוך מיוחד בירושלים והתייחס לנזקי הסופה ולהתמודדות הכוחות יחד עם המפכ"ל דנינו וראש עיריית ירושלים, ניר ברקת. "ניצלו חיי אדם בזכות שיתוף הפעולה של כולם, אזרחי ישראל יודעים שיש להם על מי לסמוך"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הגיע הערב (שבת) לתדרוך בחדר המצב בירושלים, יחד עם ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו והשר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ'.

"מדינת ישראל נערכה כמו שמדינה צריכה להיערך לאירוע שמתרחש פעם במאה שנים", אמר נתניהו והוסיף כי "ניצלו חיים רבים בזכות התיאום והעבודה שעשו כל הכוחות. נתנו עדיפות ראשונית ועליונה להצלת חיים ולא היה בית בישראל שהיינו צריכים להגיע אליו ולא הגענו".

"אנחנו נשארים במצב חירום כדי להתמודד עם הסופה המדהימה בהיקפה", אמר ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת והודה לראש הממשלה "על ההירתמות שלך ושל ממשלת ישראל. כל ירושלים הרגישה את זה ואלו דברים שמחממים את הלב", הוא אמר.

עוד אמר ראש הממשלה נתניהו כי: "שיא הסערה מאחורינו אך משימות רבות עוד לפנינו. נמשיך לעבוד כל הלילה ומחר. תקלות עוד יכולות לקרות וצריך להמשיך לנהוג בזהירות ובאחריות. הצירים נפתחים בהדרגה ואני מצהיר ומפציר בנהגים לנסוע בזהירות".

"יכולה להיות קרה שתקפיא את הכבישים ואז אסונות יכולים להתרחש שלא לצורך. סגירת הצירים בהחלטת המשטרה הייתה חשובה וקריטית ועזרה לנו מאוד להימנע מאסונות. אני משבח את כל מי שעזר ועשה למען אזרחי ישראל ואני יודע שאפשר לסמוך עליכם, גם עם ישראל יודע זאת".

ניר ברקת הוסיף כי המאמץ העיקרי ב-48 השעות האחרונות היה להציל חיי אדם והודה כי הקושי הגדול ביותר הוא להגיע לכל אותם האזרחים המנותקים מחשמל – כדי לספק להם אוכל חם.

"זה מאמץ לא פשוט ואנחנו לוקחים אותו ברצינות. האתגר השני הוא פתיחת הצירים בשלושה שלבים: אל העיר, אל התחנה המרכזית ומהתחנה המרכזית למרכזי השכונות. אנחנו עושים מאמצים גדולים כדי להחזיר לפעילות את הרכבת הקלה והרכבת הכבדה, שביומיים האחרונים הייתה הציר המרכזי לעיר".

נתניהו אמר כי הוא שבע רצון מהעובדה כי הצלת חיי אדם היה במקום הראשון בסדר העדיפויות של הכוחות. "אין מקום שמישהו דורש טיפול רפואי ואי אפשר להגיע אליו", אמר.

המפכ"ל דנינו אמר כי "החשמל חוזר לאט לאט. נגיע לכל מי שאין לו עדיין חשמל, אולי לא הלילה, אבל נגיע. זו המשימה המרכזית", אמר מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו. דנינו גם החמיא לכוחות ההצלה הרבים. "מגיעה תעודת כבוד לשוטרים ולחיילים כי לא נפגע אדם אחד. נפיק את הלקחים אבל אנחנו נותנים כרגע את הכל כדי להציל נפשות. כביש 1 ייפתח במקסימום מחר בבוקר, 443 לא ייפתח ביומיים הקרובים".

פורסם בקטגוריה מעניין ברשת, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
928

תגובה אחת על ראש הממשלה על הסערה: "נערכנו כמו שצריך"

  1. מאת ווינט‏:

    שלום אדוני ראש הממשלה. אני כותב את הטור בטלפון הנייד שלי כי הוא המכשיר היחיד שפועל אצלי כעת. אספר לך בקצרה מה שאני עובר כדי שתרגיש כמה ההתבדחות שלך אמש על המצב לא הייתה במקומה. אני גר בשכונת הר שמואל בגבעת זאב. דקה מירושלים. שכונה יפהפיה ונדירה. ביום חמישי האחרון באמצע סופת השלגים ובאמצע הלילה כבה לפתע החשמל. מאז אני, רעייתי וארבעת ילדינו נמצאים בבית ללא חימום וללא מים. במדינת ישראל בשנת 2013 משפחה הולכת לישון בליל שבת במיטה אחת כדי להתחמם כשבחוץ מינוס כך וכך מעלות. לא אכלנו חלות השבת כי התנור לא עבד, מקלחת חמה לפני שבת גם אי אפשר היה לעשות כי המים קפאו בצנרת ואין מים.
    אדוני ראש הממשלה, עם צאת השבת ניצלנו הפוגה של שעה לערך שבה לפתע שב החשמל שהטכנאים המסורים ניסו לתקן בכל הארץ כדי להטעין את המכשיר ולהתעדכן אם המצב דומה בעוד מקומות. לתדהמתי ראיתי ראש ממשלה זחוח ומתנשא, נטול רגשות ומנותק. החשמל אינו מנותק כפי שאתה ראש הממשלה, מנותק. ילדיי רועדים מקור, גם אני, שני בקבוקי המים האחרונים הספיקו בקושי עד הבוקר. על מקלחת חמה אין על מה לדבר מיום חמישי. אדוני ראש הממשלה, אני לא מאשים אותך במזג האוויר, גם לא מבקש שתבוא לכאן לנסות לתקן את החשמל או לדאוג לכמה מוצרים שחסרים לנו. אבל במקום לשבת זחוח ומבודח, תחשוב על היולדות שכורעות ללדת בביתן ואין מי שיפנה אותן, על הנהגים שהיו תקועים לילה מקפיא ברכבם, על הילדים שרועדים מפחד בחושך, על נהגי האמבולנסים והמתנדבים הגיבורים שמתבוססים בשלג כדי להוציא קשישים ומסכנים מבתיהם הדולפים, על ילדים עם חום גבוה מהקור ועל אנשים שסובלים מקור מקפיא. במקום להתלוצץ, פשוט תחשוב על העם שלך. קח את המצב ברצינות כי כמוני יש אלפי משפחות. בלי מים. בלי חשמל. בלי חימום. בלי מזון מספיק וללא דרך לצאת מהבית והדבר האחרון שהם מבקשים לראות הוא ראש ממשלה זחוח ומבודח. בבית שמתחתיי יש משפחה שתחגוג היום ברית. דמיין ביבי, תינוק בן שישה ימים בקור מקפיא בבית בלי חימום. זה המצב כעת. אתה מוזמן לבוא ולראות. בבית לידי יש אדם כבן שבעים שביקש ממני אמש ביצה כדי שיוכל להכין חביתה כי אספקת המזון שלו אזלה. שכונת הר שמואל בגבעת זאב נראית כמו מדינת עולם שלישי, ואתה מדבר על ניהול מוצלח של אירוע? וכן ביבי, בלי דמגוגיה. הנרות שלי בבית תיכף יאזלו ואני זוכר שיש לך המון נרות בבית. לא אכפת לי אם יהיו ריחניים, ה עיקר משהו שיחמם קצת את חדר השינה שלי. הבת שלי מכוסה בשבע שכבות ועדיין מתלוננת שקר לה. הבטחתי לה שעושים מה שאפשר שיחזור החשמל. מה אגיד לה? מנחם טוקר, איש יחסי ציבור במגזר החרדי

מה דעתך?

עוד במעניין ברשת