רני רהב: "גאה שהפצתי את תמונת לפיד כהיטלר"

איש יחסי הציבור הואשם אתמול כי יצר ספין עבור שר האוצר כשפרסם את תמונתו כצורר הנאצי. בראיון לתכניתה בוקר של ערוץ 10 הזכיר רהב את השתיקה בארץ לאחר שתמונתו של רבין פורסמה במדי SS. "תמונות כאלה כבר לא יהיו יותר בישראל. מי שמאשים אותי בספין צריך אשפוז", הוא הוסיף. מומחה לאבטחת מידע: "המשטרה יכולה להגיע לאחראים

(6:03 דקות)

ת

התמונה הועלתה אתמול לרשת על ידי גולשת בשם Israela Levi Agron, ונפוצה במהירות לאחר שהיחצ"ן רני רהב שיתף אותה בחשבון הפייסבוק שלו, וקרא לגנותה באופן גורף. "התמונה הזו, שהועלתה לפייסבוק היום, היא מזעזעת", כתב רהב. "צר לי שלא כל המדינה הפנימה את מה שקרה כאן לפני 18 שנים, כשיצחק רבין נרצח. בעקבות הסערה והפניות שהגיעו למשטרה, הורה המפכ"ל, יוחנן דנינו, לראש אגף החקירות לפתוח בחקירה בניסיון לאתר את יוצרי הכרזה ומפיציה.

 

שרים וח"כים מהמפלגה קראו למשטרה למצות את הדין עם מפיצי התמונה, שזהותם לא ברורה, ואף ציינו כי "גם לפני רצח יצחק רבין, הוא הוצג במדי אס אס". "רק ביום חמישי חנכנו את הביתן הישראלי בבלוק 27 במחנה המוות באושוויץ", אמר שר החינוך, שי פירון, בתגובה לתמונה. "מדאיג מאוד לראות שאנשים לא למדו מטעויות העבר. כל השוואה של דמות ציבורית בישראל לצורר היהודים היא תבוסה קשה לשכל הישר ולמוסר". פירון הוסיף: "השוואות כאלה עושות פגיעה קשה ברגשותיהם של מיליוני יהודים בכל רחבי העולם. על המשטרה לחקור ולמצות את הדין עם המסיתים".

 

גם שרת הבריאות, יעל גרמן, גינתה בחריפות את הפרסום, והזכירה את האירוע הקשה הבוקר באבו-גוש: "בין התמונה של יאיר לפיד במדי נאצים, ובין מעשי הטרור של מי שפגע במכוניות באבו גוש ורצח ראש ממשלה בישראל – נמתח קו אחד של גזענות חשוכה ומסוכנת. יש להתריע נגדה, להוקיע אותה, ולהזכיר שגם יצחק רבין הוצג במדי אס אס לפני שנרצח".יאיר לפיד מוצג כצורר בתמונה שהופצה בפייסבוק

"אין מילים לתאר את עוצמת הזעזוע", הוסיפה חברת הכנסת עדי קול. "נחרדתי לגלות שאזרחי ישראל לא למדו את ניסיון העבר ומשתמשים באמצעים הגובלים בעבירה פלילית נגד שר האוצר". לדבריה, "מדובר בהסתה פרועה. דווקא בתקופה בה פעולות תג מחיר מוגדרות כטרור, הדיון הזה צריך להזהיר את כולנו".

מונתו של שר האוצר, יאיר לפיד, כצורר הנאצי, אדולף היטלר, שפורסמה אתמול (שלישי) ממשיכה לעורר הדים. איש יחסי הציבור, רני רהב, הגיב הבוקר לטענות שהוא המציא והפיץ את התמונה. "יש כמה אנשים שזקוקים לאשפוז כי אמרו שבגללי התמונה הזו הופצה וכולם יודעים עליה. אני גאה על כך מאד כי לפני 19 שנה אנחנו שתקנו", הוא הסביר כשהתייחס לתמונתו של ראש הממשלה שנרצח, יצחק רבין, במדי SS.

פורסם בקטגוריה מעניין ברשת, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
1,710

2 תגובות על רני רהב: "גאה שהפצתי את תמונת לפיד כהיטלר"

  1. מאת אליהו‏:

    אז הוא מודה שזה הוא או לא??????

מה דעתך?

עוד במעניין ברשת