שאלת מיליון הדולר: איך מצליחים להחזיק אהבה במשך עשרות שנים?

מחקר אמריקני מקיף מצא כי עשרה אחוזים מהזוגות הנשואים מצליחים לשמור על אהבה רומנטית גם אחרי עשרות שנים ביחד. מה משותף לכל אותם זוגות מאושרים? מה הם עושים כדי לשמר את האהבה וההתרגשות שהיו שם בימים הראשונים? "כשיש זוגיות טובה, האהבה לא נגמרת אלא רק מוסיפה עוד ועוד נדבכים", אמרה רבקה כהן הנשואה לרפי כבר 53 שנים

מה הסוד לאהבה שמאריכה שנים? רבות כבר נכתב, נאמר, צולם ושודר על אחוזי הגירושים הגבוהים של החברה המודרנית ושל החברה הישראלית בפרט. אבל מחקר אמריקני שהתפרסם לאחרונה מצא כי כעשרה אחוזים מהזוגות הנשואים כן מצליחים לשמר אהבה רומנטית גם אחרי עשרות שנים של זוגיות. אבל איך הם עושים את זה?

רבקה כהן מתעוררת כבר קרוב ל-53 שנים עם כוס קפה ליד המיטה. כל בוקר בעלה רפי מכין לה את הקפה כמו שהיא אוהבת, לפעמים אפילו עוד לפני שהיא התעוררה. "מה שאתה תורם מהנשמה, זה מה שנותן את הטעם לכל החיים", הסביר רפי.

כשהם נשאלים על הסוד הם אומרים שזוגיות טובה היא הבסיס להמשכיות מרובת השנים שלהם. "כשיש זוגיות טובה האהבה לא נגמרת. היא רק מוסיפה עוד פן ועוד נדבך ועוד נדבך", הסבירה רבקה. השניים הכירו בגיל 24 ומאז לא נפרדו לרגע.

"אחד הדברים החשובים זה הפעילות שעושים ביחד. אם אתם שונים אז הסיכוי שתישארו ביחד קטן", הסביר פרופסור אהרון בן זאב שחוקר את נושא האהבה למעלה מ-15 שנה. "בחברה המודרנית קשה להיות שמח בחלקך כי יש המון אפשרויות אחרות שאולי טובות ממה שיש לך. זו הבעיה המודרנית של פשרות רומנטיות", הסביר בן זאב.

פורסם בקטגוריה מעניין ברשת, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
1,036

מה דעתך?

עוד במעניין ברשת