שירות חדש: עברתם את המהירות המותרת? תקבלו SMS

בקרוב יתווספו עוד 150 מצלמות תנועה בכבישים. במשטרה שוקלים גם להוריד את רף המהירות שבו יינתן עונש

מאות המצלמות המהירות החדשות, הפרושות בכבישי ישראל ומתעדות את עבירות הנהיגה המופרזת, יספקו בקרוב שירות חדש: שליחת הודעת SMS לבעלי הרכב שיבצעו עבירה של מהירות מופרזת.

השירות נחשב להישג משפטי גדול, שכן הודעה כזו תוכל לתת לנהג את המידע היכן צולם ומתי, והכי חשוב גם את האפשרות לתעד בכתב את ביצוע העבירה, לחזור ולצלם את הזירה ולהשתמש במידע במידה וירצה להגן על רישיונו בבית משפט.

את השירות החדש חשפה המשטרה במהלך כנס פלילי ותעבורה שהתקיים באילת בסוף השבוע. במהלך הכנס, נמסר גם כי בכוונת המדינה לפרוש עוד 150 מצלמות מהירות חדשות בכל רכבי הארץ. אחד הסעיפים המעוררים מחלוקת שעלו בכנס הוא צמצום טווח המהירות בין המותר בחוק לתיעוד המצלמה.


תפסו אתכם? עכשיו תדעו בלייב. צילום: נתי שוחט, פלאש 90

עד היום נהגים יכלו "לגנוב" עד 15 קמ"ש ולא להיענש, אולם כעת המשטרה שוקלת להוריד את הטווח ולאכוף מהירויות הקרובות יותר למה שמותר בחוק ומצוין בתמרורים. המשמעות המשפטית היא שאם תבקשו לערער על דו"ח שקיבלתם בשל מהירות מופרזת, תצטמצם האפשרות באמצעות הורדת רף המהירות.

עו"ד ד"ר ינון היימן, מומחה בדיני תעבורה ופלילי, שנכח בכנס, סיפר למעריב לגבי שירות שליחת ההודעות הכתובות כי "מדובר בהחלטה שבאה להיטיב עם הנהג. במקרה שבו נהג נוסע על כביש מסוים כל יום, ובמקום מוצבת מצלמת מהירות, הוא מתועד בכל יום וצובר אינספור דוחות, ההודעה הכתובה מחדדת את תשומת הלב שלו על קטע הכביש הזה ומונעת ממנו לעבור על החוק. בסך הכל מדובר בהחלטה שבאה ממקום טוב מצד המשטרה".

ראש אגף התנועה במשטרה, ניצב משה אדי, אמר לאחרונה בדיון שנערך בוועדת הכלכלה של הכנסת כי הפריסה החדשה של מצלמות המהירות יצרה עומס רב על בתי המשפט, ובכדי להחזיר את ההרתעה יש לצמצם את טווח המותר בין המהירות בפועל למהירות המותרת.

מקור:מעריב

פורסם בקטגוריה מעניין ברשת, עם התגים , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
842

תגובה אחת על שירות חדש: עברתם את המהירות המותרת? תקבלו SMS

  1. מאת משתמש אנונימי (לא מזוהה)‏:

    גאוני.. וSMS מותר לקרוא בזמן נהיגה ?…

מה דעתך?

עוד במעניין ברשת