תיעוד נדיר: כך השתלטו המסתערבים על המחבל מהפיגוע באיתמר ב-2002

תיעוד נדיר: כך השתלטו המסתערבים על המחבל מהפיגוע באיתמר ב-2002

צבא וביטחון |

עודכן 21:12 12/08/2013

ב-20 ביוני 2002 נרצחו רחל שבו ושלושה מילדיה כשמחבל חדר לביתם בהתנחלות איתמר וירה בהם למוות. תיעוד נדיר מערב האירוע בשילוב שחזור שביצעו לוחמי יחידת המסתערבים מציג את השתלשלות האירוע דקה אחר דקה. "אמרתי אלוהים תעשה שאחד יצא משם בחיים כדי שיהיה לי למה לקום בבוקר", סיפר אבי המשפחה, בועז, בשחזור

הפיגוע הקשה באיתמר – דקה אחר דקה. ביום חמישי, ה-20 ביוני 2002 התרחש אחד הפיגועים הקשים ביהודה ושומרון כשמחבל חדר לבית באיתמר ורצח את רחל שבו ושלושה מילדיה. תיעוד נדיר ושחזור שהפיקו במשמר הגבול יוצרים תמונה מרתקת שעוזרת להבין את האירוע הטראגי דקה אחר דקה.

"היינו בכוננות לשבת, כל אחד עשה משהו אחר. אני הייתי בכלל במקלחת ושמעתי צעקות", סיפר אחד מלוחמי צוות 50 של יחידת המסתערבים של משמר הגבול. לוחמי הצוות עזבו באחת את כל עיסוקיהם, עלו על ציוד ויצאו לאיתמר. "מיד עם ההיתפסות נפתחה אש, איך שנכנסנו", סיפרו הלוחמים.

 

בתמונות מערב האירוע נראים הכוחות הרבים שנאספו מחוץ לבית על מנת לטפל בפצועים ולסייע לצוות שנכנס ללחימה. בבית שהו בעת האירוע, רחל שבו וחמישה משבעת ילדיה. שלושה מתוכם, צביקה, אביה ואבישי, נהרגו יחד איתה. אבי המשפחה, בועז, נהג האמבולנס של היישוב היה מחוץ לגזרה כשהחל האירוע. המוקדנית שבישרה לו על כך לא ידעה כי זו משפחתו שלו.

 

"היא אמרה לי שיש אירוע חמור באיתמר עם חדירה של מחבל עם הרוגים. אני שאלתי איזו משפחה, האם משפחת שבו? והיא ענתה שכן, כי היא לא ידעה שזה אני", סיפר בועז בשחזור שהפיקו במשמר הגבול לסרטון פנימי. מהר מאוד הוא הגיע לזירת האירוע וחיכה מחוץ לבית כשהוא חרד לגורל משפחתו.

 

בועז שבו. "שיהיה לי למה לקום בבוקר"

 בועז שבו. "שיהיה לי למה לקום בבוקר"   צילום: חדשות 10

"אמרתי לעצמי 'יש לי שבעה ילדים, יכול להיות שאף אחד לא יוצא משם'. אמרתי אלוהים תעשה שאחד לפחות יצא בחיים שיהיה לי למה לקום בבוקר", הוא סיפר. במהלך הלחימה וכשהם תחת אש בלתי פוסקת, זיהו הלוחמים את גופתה של רחל יחד עם שניים מילדיה. בחדר אחר הם מצאו עוד שני ילדים, אחד היה ללא רוח חיים והשני היה קטוע רגל אך עדיין בחיים.

 

הבת אביה רצה לקומה השנייה של הבית כשהחל האירוע והסתתרה מתחת למיטה. אחד הלוחמים רפ"ק סער שיין זיהה אותה מתחת למיטה וסימן לה לבוא אליו. "חיבקתי אותה והמחבל פשוט ריסס לאורך כל הקיר. הגנתי אליה והעברתי אותה מהר למישהו שהוציא אותה מהבית", אמר שיין.

פורסם בקטגוריה מעניין ברשת, עם התגים , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
2,120

מה דעתך?

עוד במעניין ברשת