אבי הבנות שהורעלו: "אולי לא היינו ראויים למתנות האלה"

אבי הבנות שהורעלו: "אולי לא היינו ראויים למתנות האלה"

בארץ |

עודכן 13:54 23/01/2014

מאות בני אדם הגיעו להר המנוחות בירושלים ללוות את אביגיל ויעל גרוס בדרכן האחרונה. אביהן שרק הבוקר שוחרר מבית החולים, ספד להן בבכי: "איך נלקחו מאיתנו מהרגע להרגע, אפילו לא הספקנו להתפלל"

מאות בני אדם הגיעו בשעות הצהריים (חמישי) להר המנוחות בירושלים ללוות לקבורה את אביגיל ויעל גרוס שמתו לאחר ששאפו חומר הדברה רעיל בביתן. אביהן, שמעון גרוס, ספד להן בבכי: "השם נתן השם לקח, יהי שם השם מבורך – כשבעל הפיקדון לוקח את הפיקדון לפני הזמן, אולי לא שמרנו על המתנות האלה שזכינו בהן".

 

האב שמעון ורעייתו מיכל, שנפגעו מההדברה בביתם באורח קל, שוחררו מוקדם יותר מבית החולים שערי צדק בירושלים לצורך השתתפותם בהלוויה. בדבריו, סיפר האב: "כמעט ארבע שנים לאביגיל, ועוד חודש היה אמור להיות יום הולדת והיא לא תזכה לחגוג אותו עימנו. היא הייתה נשמה טהורה". הוא הוסיף כי הבת הקטנה יעל, בת השנה וחצי, "רק עכשיו התחילה לדבר. יעל הפעוטה, אי אפשר להאמין, איזו טהורה, הן היו חברות כל כך טובות".

 

אביגיל ויעל גרוס

 אביגיל ויעל גרוס   צילום: רפרודוקציה

פרסומת

"איך נלקחו מאיתנו מהרגע להרגע, אפילו לא הספקנו להתפלל", הוא המשיך. "זה מה שנשאר מהאדם, רק גוף. נשמות טהורות, תבקשו על האחים חסדי שמיים. הרופאים עושים את ההשתדלות אבל אנחנו רק בני אדם. אני בטוח שאם כלל הציבור יתפלל, התפילות יקרעו שערי שמיים".

 

מוקדם יותר האריך בית משפט השלום בבירה את מעצרו של המדביר החשוד שגרם ברשלנות למותן של יעל ואביגיל. "המדביר השתמש בחומר מסוכן ולטענתו היה אמור לחזור ביום שישי בבוקר ולאוורר את אותו חדר שבו שם את החומר ואטם אותו מחשש שמא ידלוף הגז. אותו חומר ברגע שדולף ומגיע לבני אדם זה מסוכן מאוד. המדביר אמר לבעלת הבית כי החומר אכן מסוכן ואם יריחו ריח או משהו שיברחו מהבית", אמר נציג המשטרה בדיון.

 

בבית החולים שניידר ממשיכים כאמור הרופאים להילחם על חיי האחים מיכאל ויצחק, שחוברו למכונת "אקמו" המחליפה את פעילות הלב והריאה. "הלב סובל מאוד כתוצאה מהרעלן שפגע בהם", סיפרה הבוקר ד"ר אפשרת ברון הרלב, סגנית מנהל מרכז "שניידר", לתוכנית "אורלי וגיא" בערוץ 10. "אנחנו מפעילים מערכת חוץ גופית שמאפשרת תקופת גישור ללב צעיר ובריא שלא דמיין שהוא הולך לסבול, תקופה בה הוא יכול להבריא. אם זה יקרה או לא, הזמן יגיד". נענע

פורסם בקטגוריה כל מיני, עם התגים , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
859

מה דעתך?

עוד בכל מיני