אושרה תכנית 0 מע"מ לדירות חדשות – בדקו אם אתם זכאים

אושרה תכנית 0 מע"מ לדירות חדשות

וועדת השרים לחקיקה אישרה את תכנית לפיד להטבות מס לרוכשי דירות חדשות. שרי הליכוד יצאו מהישיבה מבלי להצביע. ציפי לבני נמנעה. לפיד: נמשיך לפעול להורדת מחירי הדיור

יאיר לפיד שר האוצר באירוע של תגלית
יאיר לפיד שר האוצר באירוע של תגלית / עדי פרץ, יח"צ

ועדת השרים לחקיקה אישרה את הצעת החוק להענקת הטבה במע"מ בשיעור 0% לרוכשי דירה ראשונה שיעמדו בקריטריונים שנקבעו. ההטבה תחול על עסקאות שייחתמו החל מה-1 לספטמבר.

התוכנית היא אחת משתי תוכניות שנויות במחלוקת שיזמה הממשלה להפחתת מחירי הדיור. פרטי התוכנית השניה, מכרזים לבניית דיור בר השגה, יאושרו ככל הנראה בספטמבר הקרוב. להערכת מרבית הכלכלנים לא יביאו התוכניות לשינוי משמעותי במחירי הנדל"ן, אולם יהיו כמה אלפי משפחות שייהנו מההטבה. עלות התכניות מוערכת ביותר מ-3 מיליארד שקל לשנה. שרי הליכוד יצאו מהישיבה לפני ההצבעה. שרת החוץ ציפי לבני נמנעה מהצבעה.

להלן הקריטריונים המזכים בהטבה:

1. מחיר הדירה הנמכרת בתוספת מע"מ, לא יעלה על הנמוך מבין 1,600,000 שקל אם הרוכש שירת בצבא או בשירות לאומי, או שהוא נכה, ("רוכש מוטב"), או  950,000 שקל אם רוכש הדירה לא שירת, או מחיר שיתקבל לאחר הכפלת שטח הדירה הנרכשת בערך מטר מרובע דירתי שיקבע השמאי הממשלתי הראשי לפי הנמוך.

2. הרוכשהורה לילד אחד לפחות הנמצא בחזקתו. יראו את הרוכש כמי שמתקיים בו תנאי זה, אף אם רכש את הדירה במשותף עם בן זוגו, שאין לו ילד.

3. הרוכש מעל גיל 35; אולם יראו את הרוכש כמי שמתקיים בו תנאי זה, אף אם רכש את הדירה במשותף עם בן זוגו, שאינו בן שלושים וחמש.

 

4. מלוא הזכויות בדירה נרכשו על ידי בני הזוג והדירה היא דירה ראשונה של הזוג, כמו כן לא הייתה בבעלות מי מבני הזוג דירת מגורים מאז 1995 לרבות שכל אחד מבני הזוג לא ביצע עסקת לרכישת דירה לפני 23 למרץ 2014 אשר בוטלה לאחר מועד זה עד יום תחילתו של החוק.

5. אין בין הרוכש לבין הקונה יחסים מיוחדים.

 

באתר רשות המסים יפורסם שאלון ממוחשב באמצעותו אפשר ולבדוק זכאות, ולמלא תצהיר להגשת בקשה.

שר האוצר, יאיר לפיד אמר עם אישור הוועדה: "״הורדת מחירי הדיור היא משימה לאומית, היום עברנו שלב נוסף בהליך החקיקה שמהווה חלק מתכנית כוללת שקבינט הדיור מוביל בימים אלו להורדת מחירי הדיור בישראל. הטבת המע״מ 0 נועדה לאפשר לזוגות הצעירים, העובדים והמשרתים ממעמד הביניים לרכוש דירה בטווח הקרוב. נמשיך לפעול להורדת מחירי הדיור״.

 

פורסם בקטגוריה כל מיני, עם התגים , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
743

מה דעתך?

עוד בכל מיני