אישי ציבור מדברים על אריק שרון

נשיא המדינה שמעון פרס ספד לרה"מ לשעבר אריאל שרון, שהלך לעולמו בבית החולים תל השומר: "חברי הקרוב נכנע היום בקרב ההירואי שניהל על חייו. הוא תרם רבות לביטחונה ולביצורה של מדינת ישראל וכעת הוא יחסר לנו מאוד".


יושב ראש ח"כ יצחק הרצוג ספד לראש ממשלת ישראל לשעבר אריאל שרון. "היינו במחנות מנוגדים, אך אי אפשר שלא להעריך אדם שידע לשנות את תפיסת עולמו", ספד הרצוג. "הוא היה ציוני אמיתי שטובת המדינה לנגד עיניו".


ראש הממשלה בנימין נתניהו ספד לראש הממשלה לשעבר אריאל שרון. "הוא היה חלק מהמאבק על ביטחונה של ישראל, לוחם אמיץ ומצביא דגול", אמר נתניהו. "זכרו יהיה נצור לעד בלב האומה".
ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק ספד לרה"מ לשעבר אריאל שרון שהלך לעולמו. "הוא היה איש מורכב ורב פנים, יודע ספר, חובב מוסיקה ועם חוש הומור סרקסטי", אמר ברק. "אריק שרון ייזכר תמיד כאחד ממכונניה של ישראל המתחדשת״.


ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, שהחליף בתפקיד את אריאל שרון, ספד לו: "אריק עמד כל חייו בקו האש – בראשית דרכו – קו האש הצבאי, ובאחרית דרכו – המדיני. הוא היה חסר בשמונה השנים האחרונות, ויחסר גם בעתיד".


ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון הלך לעולמו בגיל 85, שמונה שנים לאחר האירוע המוחי החמור שבו לקה. מאז הוא היה שרוי בתרדמת ואושפז במחלקת השיקום של בית החולים שיבא תל השומר.
שר האוצר יאיר לפיד ספד לראש הממשלה לשעבר אריאל שרון, שהלך לעולמו בבית החולים תל השומר: "אריאל שרון היה מבולטי המנהיגים של מדינת ישראל, חייל ומפקד אמית בשדה הקרב, מנהיג ללא חת בשדה המדיני והפוליטי וידיד אישי".


שר הביטחון משה (בוגי) יעלון ספד לראש הממשלה לשעבר אריאל שרון שהלך לעולמו. "נתיבי חייו שזורים בתולדות מדינת ישראל", אמר יעלון. "הוא היה מצביא יוצא דופן וממעצביו של צה"ל, תמיד הערכתי את מנהיגותו".


שרת התרבות והספורט לימור לבנת הביעה תנחומים על מותו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון. "הוא היה מצביא עז רוח, שסחף אחריו בכוח אישיותו את חייליו", אמרה. "היום אני זוכרת את אריק איש התרבות, בעל חוש ההומור, הרומנטיקן ואיש המשפחה".


שרת המשפטים ציפי לבני ספדה לרה"מ לשעבר אריאל שרון, שהלך לעולמו בביה"ח: "גם כשהיה ראש ממשלה, היה גם חייל, לוחם אמיץ, מפקד, מנהיג. בגוף הגדול הזה פעמה נפש יהודית שדאגה לעם היהודי בעולם כולו. יותר מכל, הוא היה אדם שאהבתי".


בנו של רה"מ לשעבר אריאל שרון, גלעד שרון, הודה לרופאים ולאחיות בבית החולים "שיבא" בתל השומר, שליוו את אביו במהלך טיפולו בשנים האחרונות. "הוא הלך כי הוא החליט ללכת", אמר גלעד שרון בהצהרה מיוחדת שנשא בפני כלי התקשורת.


נשיא צרפת פרנסואה הולנד הביע צער על מותו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון. "אחרי קריירה ארוכה בצבא ובפוליטיקה הוא בחר לפנות לדיאלוג עם הפלסטינים", אמר הולנד.


האחות האחראית שטיפלה בראש הממשלה אריאל שרון, מרינה ליפשיץ, אמרה בעקבות פטירתו היום כי "הוא היה גיבור לפני זה, והיה גיבור גם במהלך השנים האחרונות". לדבריה, "כולנו ידענו איך שהוא נלחם גם בשעות האחרונות שלו, ומשפחתו נלחמה יחד איתו".
מוסטפא ברגותי: "אין לפלסטינים זיכרונות טובים משרון"

איש הציבור הפלסטיני דוקטור מוסטפא ברגותי אמר בראיון ל-BBC כי "לא צריך לחגוג את מותו של איש, אבל למרבה הצער לפלסטינים אין זיכרונות טובים משרון". לדברי ברגותי, "הוא ניהל מסלול של מלחמה ותוקפנות".
מפקד הצבא המצרי גנרל עבד אל-פתאח א-סיסי הצהיר כי ירוץ לנשיאות רק "אם העם המצרי יבקש זאת" ממנו. לדבריו, הוא צריך לקבל אישור מהצבא לכך, משום שמצרים היא מדינה דמוקרטית.


ראש ממשלת בריטניה דייויד קמרון ספד לראש הממשלה לשעבר אריאל שרון ואמר כי "ישראל איבדה מנהיג חשוב". לדבריו, "שרון ביצע צעדים אמיצים ושנויים במחלוקת כדי להביא שלום".


שר התחבורה ישראל כ"ץ ספד לראש הממשלה אריאל שרון. "הוא היה לוחם, מצביא ומדינאי שההיסטוריה האישית שלו שזורה בזו של מדינת ישראל. מעבר לחילוקי הדעות איתו אזכור את תרומתו הגדולה למדינת ישראל".


מזכיר האו"ם, באן קי-מון, פרסם הודעת-אבל על מותו של אריאל שרון ואמר כי הוא ייזכר בזכות אומץ-לבו הפוליטי ונחישותו במהלך הנסיגה הכואבת וההיסטורית מרצועת עזה. "הוא היה גיבור לעמו, בתחילה כחייל ואחר-כך כמדינאי. יורשיו עומדים כעת מול אתגר קשה של מימוש התקווה לשלום בין ישראלים לפלסטינים", הוסיף מזכיר האו"ם וקרא לישראל להמשיך ב"מורשת הפרגמטיזם" של שרון לקראת הגשמת פתרון שתי המדינות.

פורסם בקטגוריה כל מיני, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
519

מה דעתך?

עוד בכל מיני