אריאל זילבר: "נפגעתי מאוד, לא עושים דבר כזה"

אריאל זילבר: "נפגעתי מאוד, לא עושים דבר כזה"
אריאל זילבר הגיב הבוקר לנאומו הסוער אמש בטקס חלוקת פרסי אקו"ם: "הגעתי לשם בשביל האנשים שאוהבים אותי ובשביל הפרס, לא בשבילם"

אריאל זילבר: "הייתי מפרק את אקו"ם" 

אריאל זילבר בסדרה "למה לי פוליטיקה עכשיו"

 אריאל זילבר בסדרה "למה לי פוליטיקה עכשיו"    צילום: ערוץ 10

מוזיקה |

עודכן 09:19 04/02/2014

אריאל זילבר מגיב הבוקר לנאומו הסוער אמש בטקס חלוקת פרסי אקו"ם:"לא עושים דבר כזה, נפגעתי מאוד"

אריאל זילבר עוד לא נרגע מהשבוע הסוער שעבר עליו בעקבות החלטת אקו"ם לשנות את הפרס על מפעל חיים שהיה אמור להיות מוענק לו, ל"פרס על תרומה מוזיקלית". בראיון לתוכניתו של חגי גולן ב"רדיו ללא הפסקה", הוא מפרט על הכעס והפגיעה שחש כתוצאה מהשינוי.

 

"נפגעתי מהם מאוד.הם עשו את זה לא יפה, יום אחד לפני. אני תיכננתי נאום תודה על מפעל חיים, פתאום אומרים לי דבר כזה, זה מטריף את הבנאדם, אין בזה שום הגיון". על מתנגדיו לקבל הפרס הגיב: "הם חושבים שהם מנהיגי הדור, מחנכי הדור. אנחנו חיים במדינה שיש בה רוב דעות והם לא מבינים את זה. לכל אחד מגיע להגיד מה שהוא חושב וזה שאמן הוא מפורסם, לא משנה את זה. אני קיבלתי את הפרס ולא את הדעה שלהם, בשביל זה באתי לשם, לא רציתי לאכזב את כל האנשים שמעודדים אותי".

 

הסערה בעקבות קבלת פרס אקו"ם של אריאל זילבר נמשכה גם אמש (שני) במהלך הטקס, כאשר זילבר קטע את הטקס ופצח בנאום דרמטי וטעון.

 

מוטי קירשנבאום הגיש את הפרס לזילבר ונאם:"לא הייתי רוצה לחיות בחברה שרק את דעתי מותר בה להביע. לא חושב שכל אמירה שלו ותהיה המקוממת ביותר, משנה את טיב שיריו. ואנחנו כאן כדי לכבד את שיריו. שתמשיך לרוץ אריאל זילבר, שמוליק קורא לך".

 

בתום הנאום עלה לבמה מוש בן ארי על מנת לבצע את "ואיך שלא". במהלך השיר התפרץ זילבר לבמה, קטע את השיר ואמר:"לפני שעושים את השיר הזה, יש לי משהו להגיד לקהל הזה ולכל עם ישראל. אני קיבלתי את הפרס הזה, בהתחלה אמרו לי מפעל חיים. אני מודה לועדת אק"ום שזיכו אותי על פרס מפעל חיים שהחליטו להעניק לי. זה דברים שחשבתי עליהם וכתבתי אותם. אני נכד לשרה ואריה זילבר שהיו ממקימי תל אביב, בנה של ברכה צפירה. אני מכאן, מהארץ הזו ומודה על זה בכל יום. כמו ברוש לבדו".

 

זילבר המשיך את נאומו הזועם:"אני נגד חרמות, ובעד זכות האדם להביע דעתו. אני ישראלי ויהודי גאה. בואו נישאר מחוברים אחד לשני כמו נופי הילדות שלנו. ההרגשה היא שאני שק חבטות של גופים אינטרסנטים. אמנים וגופים שמנסים כל פעם להמציא את עצמם על חשבוני".

 

זילבר מחה על החלטתה של ועדת אקו"ם ששינתה את ההגדרה של הפרס מ"פרס על מפעל חיים" לפרס "תרומה בתחום המוזיקלי", זאת בעקבות הכרזתה של הזמרת אחינועם ניני כי היא מוותרת על הפרס כיוון שאינה רוצה לחלוק במה עם זילבר, בעקבות דעותיו, וכן בעקבות תלונתה של דליה רבין, המכהנת כדירקטורית באקו"ם. השתיים הביעו תרעומת  על דעותיו של הזמר, אותן הביע ציבורית לא אחת, מאז חזר בתשובה.  זילבר התבטא קיצונית נגד הומוסקסואלים,ערבים ופעילי שמאל, וכמו כן קרא לשחרור רוצח ראש הממשלה רבין, יגאל עמיר, שנידון למאסר עולם.

 

על שינוי ההחלטה של אקו"ם אמר זילבר:"הם ניתקו את השירים מיוצרם. מה לעשות שיש בנאדם אחרי השירים. פספסתם את הזדמנות הפז שהיתה להוות דוגמה לאיחוד בעם ולחופש הדיעה. הייתי מחזיר את הפרס אבל אני לא יכול להפנות עורף לתמיכה ולאהבה שקיבלתי מהעם בימים אלו. הייתי מפרק את אקו"ם, ובונה אקו"ם חדש. תרדו מן העץ הזה. ותודה לקדוש ברוך הוא ולאשתי היקרה".

פורסם בקטגוריה כל מיני, עם התגים , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
812

מה דעתך?

עוד בכל מיני