בהפגנה נגד גיוס בחורי ישיבות השתתפו גם חילונים

הפתעה בבני ברק: מפגינים חילונים נגד גיוס חרדים בכפייה
באי ההפגנה נגד מעצר תלמיד הישיבה החרדי בבני ברק הופתעו לגלות ביניהם שני צעירים חילונים. אחד מהשניים, גלעד ברגר, אמר: "אני מתנגד לכל סוג של גיוס כפוי". חברו, רוני לקס: "חשבתי שיהיה כדאי שנבוא"

מנחם כרמל על ההפגנות אצל אבי מימרן: מה שלא מבינים במקומות אחרים, מבינה משטרת ישראל ומאפשרת להפגין!

השדרן ואיש התקשורת דוד חכם: אני תקוע בפקק רציני בכניסה לבני ברק בגלל ההפגנה, אני כל כך לחוץ בזמן אבל אני גאה להיות שייך לציבור שמוחה על מעצר של בחור ישיבה.
הסתיימו ההפגנות ברחבי הארץ ללא מהומות וללא אלימות:פפקים גדולים בזבוטינסקי-גהה קוקה-קולה, צומת שילת נחסמה ל20 דק', ההפגנה בירושלים מתפזרת בריקודים מתחת גשר המיתרים. בשילת עצור 1 ובב"ש עצור נוסף
ידיעות אחרונות ynet

החרדים מחו: "לא לגיוס, היכונו למרי אזרחי" [-]
החרדים מחו: "לא לגיוס, היכונו למרי אזרחי"בבני ברק, בירושלים ובמוקדים אחרים ברחבי הארץ הפגינו אלפים בעקבות מעצרו של תלמיד ישיבה, שסירב להתייצב לצו ראשון. "אלו גזירות שמד", נכתב על השלטים. כביש 4 וצומת המיתרים נחסמו לזמן קצר
ערוץ 2: אלפים מוחים על מעצרו של בחור ישיבה: "לכלא ולא לצבא"

אלפי צעירים חרדים מפגינים בצמתים מרכזיים ברחבי ישראל, במחאה על מעצרו של צעיר חרדי שלא התייצב לצווי מיון. ההפגנות עוברות בשקט יחסי, לאחר שהרב שמואל אוירבך הנחה את חסידיו לא לנקוט באלימות

עפר חדד | פורסם 20:04 19/03/2014 | עודכן 20:35 19/03/2014

צפו בדיווח מההפגנה | חדשות 2
מעצר בחור הישיבה חימם מחדש את הרחוב החרדי: במספר צמתים מרכזיים ברחבי הארץ מתקיימות הערב (ד') הפגנות של חרדים במחאה על מעצרו של צעיר חרדי מאלעד שלא התייצב לצווי מיון צבאיים ונעצר. האירועים עוברים בשקט יחסי, אך האמירות הן חריפות – אחד השלטים הזהיר מפני "מרי אזרחי" העתיד לבוא.
רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בירושלים התאספו אלפי צעירים חרדים בגשר המיתרים בכניסה לעיר, ומחו על המעצר ועל "גזירות הגיוס", לדבריהם. ההפגנות עברו בשקט יחסי, ללא תקריות אלימות.

גם בבית שמש, בני ברק, אשדוד ובית"ר עילית נרשמו הפגנות ונישאו שלטים בגנות צה"ל, בהם: "לא לשתף פעולה עם הצבא", "לכלא ולא לצבא" ו"יעדי הגיוס שווים גזירות שמד".

תומכים בבחור הישיבה שנעצר | חדשות 2
נרשמו מספר חסימות כבישים ברחבי הארץ וכביש 4 נחסם לתנועה לזמן קצר. שלושה צעירים נעצרו בצומת פלוגות בחשד שניסו להבעיר צמיגים. בשונה מהפגנות הענק בחודש שעבר, הפעם הנחה הרב שמואל אוירבך – שמנהיג את הפלג שנחשב לקיצוני יותר בכל הנוגע לעניין הגיוס – להימנע מאלימות.

ההפגנות לא הוגדרו כמחאה נגד חוק השוויוון בנטל, מכיוון שהצעיר נעצר בשל אי התייצבות – עבירה שגם צעיר חילוני היה נעצר בגינה. בכל מקרה תלמיד הישיבה היה אמור להיות מגויס רק ב-2017 על פי החוק החדש. עם זאת, גורמים בציבור החרדי החליטו להבעיר את השטח על כל מעצר של חרדי, על מנת לשדר אמירה של החרפה בעימות עם מערכת הביטחון.

פורסם בקטגוריה כל מיני, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
670

מה דעתך?

עוד בכל מיני