האב ספד בבכי: "בלילה שתיהן עוד רקדו, מישהו בא וחטף אותן"

האב ספד בבכי: "בלילה שתיהן עוד רקדו, מישהו בא וחטף אותן"

המונים השתתפו הצהריים (חמישי) במסע הלוויה קורע לב בו הובאו למנוחות האחיות יעל ואביגיל גרוס ע"ה, בנות שנה וחצי וארבע, לאחר שנפטרו כתוצאה מהרעלה בעקבות הדברה שנערכה בביתן • האב הרב שמעון גרוס ספד לבנותיו בבכי מר: "אולי לא היינו רואים לפיקדון הזה. אין לנו שאלות לבורא עולם. הקב"ה בא וחטף אותן, מרגע לרגע אפילו לא הספקנו להתפלל" • האזינו להספד המצמרר של האב • גלריה (חדשות)

כיכר השבת
|
כ"ב בשבט תשעד   13:38  23.01.14
הדפסה
האב ספד: "בלילה שתיהן עוד רקדו"

(צילומים: כיכר השבת)

המונים השתתפו הצהריים (חמישי) במסע הלוויה קורע לב בו הובאו למנוחות האחיות יעל ואביגיל גרוס ע"ה, בנות שנה וחצי וארבע, לאחר שנפטרו כתוצאה מהרעלה בעקבות הדברה שנערכה בביתן.

מסע הלוויה נערך בבית ההספד קהילת ירושלים גבעת שאול כאשר בסיום ההספדים האחיות נטמנו זו לצד זו בהר המנוחות.

תחילה נשא דברי הספר האב הרב שמעון גרוס, שבקול שבור, ובבכי קורע לב אמר:  "אין לנו שאלות לבורא עולם. השם נתן והשם לקח יהי שם השם מבורך".

האב הוסיף ואמר מול מיטת בנותיו: "אולי לא היינו רואים לפיקדון הזה", כשהציבור כולו גועה בבכי אחריו, "לא יודעים למה דווקא אנחנו, אבל אם הקדוש ברוך בחר בנו והביא אותנו לניסיון, שייתן לנו כוח לעמוד בו ושיהיו אלו הייסורים שאנו נעבור".

 

"עוד שבועיים לאביגיל היה צריך להיות יום הולדת 4. ילדה זכה וטהורה. הקדוש ברוך הוא נטל אותה לידיו. כל דבר שאלה אותי אם אני אעשה כך או כך זה יעשה מצווה. היא הלכה עם מוצץ בחוץ, אמרה אולי זה חילול השם. היא כל כך אהבה לעזור, כזו נשמה טהורה. יעל רק עכשיו החלה לדבר ולומר אבא ואמא. איזו מתוקה", אמר האב.

"איזה חברות טובות הן היו, אי אפשר להאמין, אתמול בבוקר שתיהן עוד שמחו, בלילה שתיהן עוד רקדו. הקדוש ברו הוא בא לכאן וחטף אותן מרגע לרגע, אפילו לא הספקנו להתפלל", ספד האב בכאב.

"אני מבקש מאביגיל ויעל, תינוקות שלא חטאו, נשמות טהורות, תבקשו על האחים חסדי שמיים", המשיך האב, "שיהיה להם רפואת נפש וגוף. תבקשו מהקדוש ברוך שיאמר לצרותינו די שלא יהיו עוד ניסיונות. תצילנו מכל הצרות הקשות והאכזריות".

"אני מבקש מהציבור להתחזק ולהתפלל. אין משהו אחר לעשות. דיברתי עם הרופאים בבוקר ובלילה. עושים את ההשתדלות המרבית, אבל אנו רק בני אדם. בטוח שאם כל אחד יתפלל, אם כלל הציבור יתפלל, תהיה להם רפואה שלמה", סיים האב את דברי הפרידה מבנותיו.

אחריו ספדו הגאון רבי אריה פינקל ראש ישיבת מיר ברכפלד, הגאון רבי אליעזר יהודה פינקל ראש ישיבת מיר בירושלים והגאון רבי יצחק אזרחי מראשי ישיבת מיר. פרקי תהילים הקריא המקובל הרב יעקב עדס.

צפו: הספדו המרטיט של הגאון רבי יצחק אזרחי

ההורים, שמעון ומיכל גרוס, שוחררו הבוקר מבית החולים "שערי צדק" בו היו מאושפזים לאחר שהוברר כי הרעל בדמם פחת ואינו מהווה סכנה.

בבית החולים "שניידר" בפתח תקווה ממשיכים להילחם על חייהם של שני האחים – חיים מיכאל שלמה בן מיכל ורפאל יצחק אייזיק בן מיכל – המאושפזים במצב קשה מאוד בעקבות ההרעלה.

בשיחה עם אתר ynet אמר האב שמעון גרוס: "יעל ואביגיל היו נשמות טהורות, מתוקות, חמודות, אלוקים רצה אותן לידו".

"אנחנו לא עוסקים בהאשמות, ניתן לרשויות לבדוק את הנושא. כרגע אנחנו עוסקים בהצלת חייהם של הבנים", הוסיף האב וביקש: "אנחנו מבקשים להתפלל לרפואת הבנים חיים מיכאל שלמה בן מיכל ורפאל יצחק אייזיק בן מיכל".

האב הוסיף ואמר: "אנחנו מודים לכל הצוות הרפואי בשערי צדק ובשניידר שעושים מעל ומעבר, על כל העזרה. צריך רחמי שמיים, צריכים להיות אופטימיים ולקוות לטוב".

בית משפט השלום בירושלים האריך מוקדם יותר ביממה את מעצרו של המדביר החשוד כי התרשל בתפקידו ובכך גרם למותן של יעל ואביגיל. מחר הוא ישוחרר במעצר בית למשך שלושה ימים.

הקלטת ההספד של האב באדיבות – אורי דייויס – חדשות 24

האב הרב שמעון גרוס


פורסם בקטגוריה כל מיני, עם התגים , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
901

מה דעתך?

עוד בכל מיני