המוזיקאים הצעירים נפרדים מאינשטיין: "הלב נשבר והזכרונות צפים"

המוזיקאים הצעירים נפרדים מאינשטיין: "הלב נשבר והזכרונות צפים"

לא רק האמנים הוותיקים שהיו חבריו של איינשטיין נותרו המומים למשמע הידיעה על פטירתו. כך גם המוזיקאים הצעירים יותר ששאבו ממנו השראה וגדלו עליו. רבים מהם שיתפו בכאבם הפרטי ברשת החברתית. רונה קינן סיפרה על תמונתו של אינשטיין התלויה בביתה, ואייל גולן שלח את תנחומיו מלונדון

לירון זייד | חדשות 2 | פורסם 27/11/13 12:15 | עודכן 27/11/13 12:35
גם הצעירים נפרדים מאינשטיין
גם הצעירים נפרדים מאינשטיין

מאז אמש (ג') מצעד של חברים וקולגות של אריק אינשטיין סופדים לו ומעלים זכרונות, אבל ישנו גם דור שלם של מוזיקאים צעירים יותר שלא זכו לעבוד עם אינשטיין. הם פשוט גדלו עליו, כמו כולנו, ראו בו השראה ומופת, וכאובים עכשיו את מותו.

"אין מילים". אהוד בנאי
"אין מילים". אהוד בנאי
צילום׃  חדשות 2

אהוד בנאי כתב אמש בעמוד הרשמי שלו: "אין מילים כרגע, רק צער כל כך גדול, וסיפור אהבה בן יותר מארבעים שנה, פסקול חיים, שיר געגועים. מחר השמש תזרח ובערב נדליק נר ראשון של חנוכה, אבל זה לא יהיה אותו הדבר בלי האיש הנפלא והאהוב הזה".

רונה קינן הציגה לעוקבים אחריה ברשת החברתית את תמונתו של אריק אינשטיין בביתה. בתמונה מוצג אינשטיין כמתאגרף קשוח. "התמונה הזו תלויה בכניסה לבית שלי, ואריק מברך אותי לשלום בכל פעם שאני נכנסת", סיפרה קינן. "צאתך לשלום אריק. אני אוהבת אותך".

"הלב נשבר". שבן
"הלב נשבר". שבן
צילום׃  חדשות 2

קרן פלס כתבה בעמוד הפייסבוק שלה כי זה היה "לילה עצוב. אריק אינשטיין שלנו, ארץ ישראל שלנו, איננו, אבל השירים שלו הם לנצח. ולנצח – אין סוף". גם שלומי שבן ציין כי "הלב נשבר וכל האהבה והזכרונות צפים".

שירי מימון הגיבה גם היא לידיעה על פטירתו של אינשטיין וכתבה כי זו הייתה "הודעה פתאומית ומשתקת. איזה רגע עצוב. הקול של כולנו. הישראלי היפה. יהי זכרו ברוך".

סיפר לעולם על גדולתו של אינשטיין. אבידן
סיפר לעולם על גדולתו של אינשטיין. אבידן
צילום׃  חדשות 2

אסף אבידן הגדיל לעשות וכתב לגולשיו מכל רחבי העולם בשפה האנגלית: "במדינה כל כך חצויה עם פערים פוליטיים, תרבותיים וסוציולוגים, יש מעט מאוד אנשים או נשים שמגיעים לקונצנזוס. אריק אינשטיין היה יותר מקונצנזוס, הוא היה חלק תת-אטומי שמהווה את הבסיס לכל מה שזה אומר – להיות ישראלי. הקול שלו והמלודיות שלו נמצאים בכל מקצב ובכל נשימה. השירים שלו הם חלק מקונצרט שלא נכתב שנערך בין כולנו. שינוח על משכבו בידיעה שהוא היה סמל נדיר ובודד של כל מה שהיה טוב בתרבות שלנו".

"פסקול חיינו". קובי אפללו
"פסקול חיינו". קובי אפללו
צילום׃  אייל לנדסמן

קובי אפללו תיאר כי לבו "בוכה מגודל האובדן, מהקול החם, הגוון שמחזיר אותך הביתה, שנפרד מאיתנו. תודה לך פסקול חיינו, תודה לך נשמה מלאת ענווה וכישרון, על מה שהענקת, על מה שהשארת. מותך מסמן סוף דומע, פרק שופע יצירה ויופי תמים כמעיין השמור לאוהביך. העצב מקשה לכתוב, וכל מילה נבלעת אל תוך האין סוף".

"כמה ריחות עולים בי, כמה רגעים, תחנות בחיי או סתם רגעים קטנים שעטופים בשיריו של אריק, עולים בי מאתמול", שיתף שי גבסו את הגולשים. "ריחו של יום הזיכרון מתחלף בערב יום העצמאות מגיע אליי. כשיאיר לפיד מבקר את אלה שטסים מפה לברלין, הוא לא יכול להתעלם מניכורה של המדינה ממני, מפרישותה. האם אנחנו מרגישים קשר חזק למדינה. לא לארץ, לאדמה, אלא למדינה. למוסדותיה, למבניה, לאוטובוסים שלה, שאפילו הם לא באותו צבע. ביום כזה אולי יבינו כולם את כוחה של התרבות, את כוחה המלכד, הצובע את חיינו, המזקיף את קומתנו ברגעים של עוני. כמה יקרים שיריו, חיוכו, היושר שלו, כמה נעים עושה להיזכר בו".

שרית חדד ציטטה את שירו של אינשטיין "לבכות לך", וכתבה: "לנצח אחי נזכור אותך תמיד". היא הוסיפה וכתבה כי "קיבלנו בצער רב את הבשורה על פטירתו של אריק אינשטיין. יום מצער מאוד לתרבות הישראלית. אריק הוא חלק נכבד מפסקול חיינו. אחראי לקלאסיקות ויצירות רבות שלעולם לא נשכח. תהא מנוחתו עדן. איש ענק, ענו ואמיתי. אגדת מוזיקה הלכה לעולמה".

ניחם מלונדון הרחוקה. גולן
ניחם מלונדון הרחוקה. גולן
צילום׃  שרון רביבו, mako

גם אייל גולן, השוהה בימים אלו בלונדון, לא יכול היה להתעלם מהבשורה המצערת וכתב סטטוס בעמוד הפייסבוק שלו: "אריק אינשטיין, מגדולי הזמרים שידעה מדינת ישראל, הלך לעולמו. יהי זכרו ברוך".

אריק איינשטיין הלך לעולמו – סיקור נרחב:

פורסם בקטגוריה כל מיני, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
984

מה דעתך?

עוד בכל מיני