המשטרה: סביבת הזמר "צדה" נערות

המשטרה: סביבת הזמר "צדה" נערות
חוקרי "פרשת הזמר המפורסם והקטינות" טוענים לקיום "שיטת איתור נערות" בהופעות, אך מודים שעדיין לא הצליחו לעגן את הסברה כי הזמר אכן ידע שמדובר בקטינות. אחת הנערות סיפרה ל"ידיעות אחרונות": "הזמר לא ידע שאנחנו קטינות, אבא שלו כן"
אלי סניור  עדכון אחרון:  17.11.13 , 08:51

"פרשת הזמר המפורסם והקטינות" צפויה להביא עמה עדויות חדשות והחלטה משטרתית משמעותית על כיוון החקירה. ציד נערות, כך הגדירו אתמול (שבת) במשטרה את "שיטת העבודה" שבה פעלו מקורבי הזמר בבואם לשדל נערות לקיים יחסי מין. בצל מאמציהם לצייר סביבה רוויית יצר מיני, הודו החוקרים כי עד כה לא הצליחו לוודא שהזמר האמור – ששמו אסור בפרסום – אכן ידע שמדובר בקטינה.

 

הבוקר, צפויים החוקרים לגבות עדויות של שתי קטינות שהיו, על פי החשד, מעורבות אף הן באירועים. עם תום איסוף העדויות, צו איסור הפרסום אמור להיות מוסר והחשודים העיקריים בפרשה ייחקרו.

הזמר (במרכז) ששמו נקשר בפרשה, הערב (צילום: דנה קופל, ידיעות אחרונות )

הזמר (במרכז) ששמו נקשר בפרשה, הערב (צילום: דנה קופל, ידיעות אחרונות )

 

במקביל, ש', תלמידה ממרכז הארץ שמסרה עדות במשטרה בפרשת המפורסם, סיפרה ל"ידיעות אחרונות" על הקשרים שלה עם הזמר ועם אביו. "היינו נפגשים בבית שלו, לפעמים בבית מלון. הוא שאל אותי בת כמה אני ואמרתי לו שאני בת 18", סיפרה.

 

הנערה סיפרה בראיון כי הזמר נתן לה תכשיטים. "כשהייתי רוצה לעשות שופינג, הוא לפעמים היה נותן לי את כרטיס האשראי שלו. אבל זה לא היה בתמורה לזה ששכבתי איתו, הוא סתם אהב לפנק", היא סיפרה. הנערה הוסיפה כי היחסים לא הסתכמו בכך. "עישנו סמים ביחד", היא אמרה. "אבל את הכול עשיתי מרצון אישי שלי, כי הרגשתי חיבור איתו. אני לא כועסת עליו. כל הבנות עשו את זה מרצונן. היו גם אורגיות שבהן השתתפו עוד שני זמרים, אבל אני לא השתתפתי בהן, רק ראיתי".

 

הנערה הוסיפה כי פגשה גם את אביו של הזמר. בהמשך, לטענתה, ראתה את האב מגייס עוד ועוד בנות עבורו ועבור בנו. "אבא שלו היה מסתובב עם חברות שלי, ילדות קטנות, ושוכב איתן", היא סיפרה. "הוא גם היה מביא אותן אל הזמר הביתה. הזמר לא ידע שהן קטינות, אבל אבא שלו כן. הסתובבתי הרבה עם האבא, היינו בקשרים טובים. הוא היה מסיע אותי לכל מיני מקומות ומעביר לי כסף מהבן שלו".

אביו של הזמר. "הוא ידע" (צילום: מוטי לבטון)

אביו של הזמר. "הוא ידע" (צילום: מוטי לבטון)

בחשבון הפייסבוק של הנערה מופיעות תמונות שלה מחובקת עם אביו של הזמר המפורסם. בסטטוס שפרסמה לפני כארבעה חודשים היא לא הסתירה את קרבתה לזמר, ציינה את שמו במפורש וכתבה: "מי רוצה לבוא לבית שלו?"

 

חברו הטוב של הזמר המפורסם, ל', אמר בתוכנית "נכון להבוקר" בגלי צה"ל לניב רסקין שככל הידוע לו – לא היו יחסים עם קטינות. "הוא לא ילד קטן, הוא יודע דברים. אני מכיר קצת את הבחור יותר טוב מאחרים, הוא בחור מאוד אחראי, הוא לא יסכן את הקריירה שלו, לא בשביל דבר כזה ולא בשביל אף בחורה. השמוּעה רצה כל-כך מהר, היא כל-כך רעה ולא טובה שזה מציק לכולנו".

 

אביו של הזמר הזמין?

הפרשה התפרסמה ביום רביעי, אך החלה לפני שלושה חודשים, עם הגעת מידע למשטרת גלילות ולפיו הזמר המפורסם קיים לכאורה יחסי מין עם נערה בת 15. בעדותה, טענה הנערה כי הכירה את הזמר בתוכנית טלוויזיה שבה השתתף, קיימה עמו יחסי מין ועישנה עמו סמים בכמה הזדמנויות – חלקן יחד עם אנשים נוספים. לטענתה, היא וחברותיה הוזמנו לבלות עם הזמר, עם עמיתו – זמר צעיר יותר – ועם יחצ"ן מסיבות.

 

ארבע נערות נוספות העידו עד כה בפרשה – כולן מאזור השרון ומעל גיל 16 – וגרסתן חיזקה את עדות הנערה "הראשונה". לטענתן, בחלק מהמקרים היה זה אביו של הזמר שהתקשר אליהן והזמין אותן לבלות עם בנו. הן תיארו בנוסף מפגשים שונים שנערכו בחדרי מלון ובדירות שונות וכללו עישון סמים וקיום יחסי מין – תמורת מתנות יקרות.

 

על פי עדויות שבידי חוקרי היחידה המרכזית של המשטרה בתל אביב, עסקה סביבתו הקרובה של הזמר באיתור נערות שמעוניינות להיפגש עמו במהלך הופעותיו. לטענת המשטרה, הם הבטיחו להן הבטחות שונות תמורת קיום יחסי מין, אך בחלק מהמקרים האמורים, הדברים נעשו ללא ידיעת הזמר – ותוך ניצול הנערות. עדות אחת לפחות, עם זאת, מפרטת לטענת המשטרה יחסי מין של הזמר עם נערה.

 

החשד ולפיו הזמר ידע שקיים יחסי מין עם קטינות עדיין זקוק לאישוש משטרתי, אך עדות אחת טוענת כי קרוב משפחתו ידע שאחת הנערות לומדת בבית ספר. העדויות שנאספו עד כה חשפו אי-דיוקים, ובהם טענת קטינה על אירוע טראומטי שחוותה בעקבות הפגישה עמו. בדיקה מעמיקה יותר של הסיפור, שכללה שאלות לבני משפחתה, לא הצליחו לאשרו.

 

"עדויות הנערות לא תמיד מדויקות", אמר גורם משטרתי. "ברור לנו שהסביבה שלו הייתה דומיננטית יותר באיתורן. חובתנו לאמת הכול ורק אז נשקול את הממצאים ונחליט כיצד לנהוג". ווינט

 

פורסם בקטגוריה כל מיני, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
1,591

3 תגובות על המשטרה: סביבת הזמר "צדה" נערות

 1. מאת הודעה מהתוכנית הכוכב הבא‏:

  קשת מפרסמת שאייל גולן לא ישתתף הערב בתוכנית ״הכוכב הבא״ מסיבות שאי אפשר לפורטן…

 2. מאת נתן זהבי ופרשיית הזמר‏:

  פרשת הזמר והנערות: האם נערות בגיל ההתבגרות והוריהן אשמים בהתנהגות חסרת אחריות לכאורה של הנערות, אשר לפי החשד הובילה לקיום היחסים בין הזמרים לנערות בנות 14-19? דיון ער בשאלה זו התקיים היום (א') בתוכנית שלנתן זהבי ברדיו 103FM, כאשר מאזינה תקפה את אלה המפנים אצבע מאשימה לעבר הנערות – ואילו זהבי השיב לה."אנשים יושבים בבית ורואים בטלוויזיה אשת ציבור שמראה לתפארת מדינת ישראל את בתה הקטנה, שכבר מגיל 6 מלבישים אותה בבגדי מעצבים עם ילקוט קטן, שעולה משהו כמו 6 שנות לימוד של ילדים אחרים", אמר זהבי בבואו לתאר את אשמת ההורים. "את רואה איך הורים לוקחים הלוואות כדי לעשות לבנות שלהם בת-מצווה שהיא תהיה יותר טובה מהבנות האחרות בכיתה. אז את רואה ילדות בנות 12 עם הורים מטומטמים שלוקחים הלוואות לטווח ארוך, למרות שאין להם מה לאכול, וקונים לה שמלת פאר שאי-אפשר לתפור ממנה חליפה לעכבר קטן, וקונים לה נעלי עקב ומביאים לה מאפרת וספרית, והיא אומרת שהיא רוצה להיות כמו – ותוקעת איזה שם של מישהי שהופיעה ביפה והג'חנון או בכפר והזיבי…".■ מגזין G, אוקטובר 2012: מעמד הביניים משתולל עם מסיבות בת-מצווה ב-80 אלף שקללדברי זהבי, "אני רואה את הבנות האלה כשהן כמעט נדרסות בגלל האייפון באוזן כשעוברות את הכביש והולכות עם אמא שלהן בגיל 13 לעשוק בוק ושמוק ומגיעות לגיל 14 ויוצאות ב-12 בלילה מהבית בערב יום שישי או חמישי ומסתובבות בחדר ההלבשה של זמר א' או ב' או ז' ומתרפסות. ואז יש איזה סוכן מניאק אומר להן: 'אתן רוצות לראות את הזמר? אז תהיו נחמדות ותביאו אותה כאילו אתן מבוגרות'".זהבי טען כי מדובר בתופעה של ממש: "בבית-הספר, אותן תלמידות לא באות ללמוד לצערנו. אגב, גם תלמידים, אבל אנחנו מדברים עכשיו על הנערות. התופעה קיימת. ואני לא מדבר עכשיו על אלה שמנצלים את התופעה, אלא על כך שיש היום דור שלם שהוא פרחי לחלוטין – אהבל, מטומטם, חסר ערכים, שהחלום שלו זה להיות אחד מהכוכבים האלה, והם רוצים לגעת בהם, להשתשע איתם, להזדיין איתם, לעשות מה שהם רוצים".זהבי הוסיף כי "קורבנות הם לא תמיד 100% קורבנות. קורבן לפעמים הולך לטרף עם עיניים פקוחות. זה שהוא מטומטם, ילד, חסר אחריות – זה לא משנה את העובדה. אני יכול להבטיח לך ש-99% מבני ה-15-16-17 מבני-עקיבא או הצופים או הנוער העובד והלומד – לא תראי אותם ביום חמישי בשתיים לפנות בוקר באחד המועדונים, ששם יש את כל הבנות הצעירות, שאחר-כך ליבנו נכמר מרחמים עליהן".זהבי טען גם כי הורי הנערות הללו אשמים במידה רבה: "על ההורים ישנה אשמה גדולה מאוד, לא קטנה – גדולה מאוד. נערה בת 14-15 שיוצאת ב-12 בלילה לבלות וחוזרת ב-5 לפנות בוקר – אל תהפכי אותה לתמימה. אני יודע מנהגי מוניות שבנות נכנסות אליהם לפנות בוקר אחרי שבזבזו את כל הכסף שלהן על אלכוהול וחגגו, ולא נשאר יותר כסף, אז הן מציעות לנהג המונית שיחזיר אותן הביתה, והן יעשו לו בתמורה משהו שאני לא רוצה לומר מה".

 3. מאת מדא הרשלנות‏:

   דו"ח: ליקויים חמורים ברפואה הדחופה,
  שני משגיחים על 1,200 אמבולנסים • אין פיקוח על הכשרת חובשים • חוסר תיאום בין ארגוני ההצלה • ועדת הבדיקה מטעם משרד הבריאות: "מדובר בטיוטה"
  מיטל יסעור בית-אור
  פורסם ב: 18.11.2013 01:16

  מי מפקח על מי שמטפל בנו? החוקים המסדירים את תחום הגשת העזרה הראשונה לא עודכנו כבר 30 שנה, ודו"ח חמור של ועדת תדמור, שהוגש לאחרונה למשנה למנכ"ל משרד הבריאות ד"ר בעז לב, מעלה ממצאים מטרידים בנושא.
  רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לישראל היום בפייסבוק
  תחום הרפואה הדחופה משליך באופן ישיר על הישרדות החולה, על הצלת חייו או על מניעת נכות.
  הוועדה בחנה במשך יותר משנתיים את המצב החוקי ואת המצב בשטח הנוגע לשירותי הרפואה הדחופה והעזרה הראשונה הטרום־אשפוזיים – מד"א, איחוד הצלה וארגוני מתנדבים – ומצאה "ואקום רגולטורי חוקי וניהולי מטריד". את המצב הקיים היא מכנה "לאקונה רגולטורית". חברי הוועדה ציינו שנושא הרפואה הדחופה אינו נמצא ביעדים של משרד הבריאות או של הממשלה.
  בדו"ח נקבע כי אין רישוי או פיקוח על הכשרת חובשים ומגישי עזרה ראשונה, ויש ריבוי של גופים המכשירים בעלי מקצועות אלו לפי ראות עיניהם.
  עוד נמצא כי בישראל קיים צי של כ־1,200 אמבולנסים, מחציתם בידי כ־140 חברות פרטיות. למרות זאת, לאגף לשעת חירום במשרד הבריאות ולרשות האשפוז העליונה, המפעילים את בתי החולים, קופות החולים, מד"א וחיל הרפואה בשעת חירום, אין אפשרות לרתום ולנצל את מכפיל הכוח הזה בעת הצורך. רק שני בעלי תפקידים במשרד הבריאות מפקחים הן על מד"א והן על החברות הפרטיות.
  הדו"ח מותח ביקורת על נושא הפינוי המוטס. פינוי פצועים מאזורים מרוחקים מבוצע על ידי יחידה 669 של צה"ל ובשנים האחרונות נעשה על ידי חברה פרטית ועל ידי מד"א, אך ללא יעדים מוגדרים וללא איסוף נתונים.
  הדו"ח עוסק גם במד"א ובאיחוד הצלה, שלהם מוקדי חירום נפרדים. הוועדה בדקה את הנושא וציינה כי "מוקדי 101 אינם מיודעים בנוגע למיקומם וליכולותיהם של מגישי עזרה ראשונה מתנדבים של ארגונים אחרים, ואינם שולטים בהפעלתם". הוועדה מציינת כי לעיתים מגיעים לביתו של חולה כמה גורמי סיוע, שאף מתווכחים ביניהם על ניהול האירוע: "לעיתים ריבוי מטפלים לא רק שאינו תורם לטיפול בנפגע, אלא אף עלול לגרום לנזק מיותר".
  עוד צוין כי בשל חולשת הפיקוח של משרד הבריאות בפועל הואצלו סמכויות "ללא הגדרות ברורות למד"א".

  המלצות הוועדה חד־משמעיות: יש צורך בהקמת מוקד חירום אחד לכל הארגונים ובמערך או בגוף ממשלתי רשמי שיוכל ליישם את כל ההמלצות. במשרד הבריאות ציינו כי "הדו"ח טרם הוגש למנכ"ל משרד הבריאות".
  בראש הוועדה עומד מנהל בילינסון, ד"ר בעז תדמור, וחברים בה אל"מ (מיל') ד"ר ברוך מרגנית, ניצב דוד קראוזה, עו"ד גלעד בוק וסא"ל (מיל') אלי גינזברג. חברי הוועדה מסרו: "כל פרסום ספקולציה או טיוטות לא סופיות אינו מן העניין. הוועדה טרם מסרה רשמית את טיוטת הדו"ח לידי מנכ"ל המשרד".

  שתפו…

מה דעתך?

עוד בכל מיני