הרב יונה מצגר נעצר – כל הפרטים

הרב יונה מצגר נעצר בחשד לקבלת שוחד וטובות הנאה במיליונים

 הרב יונה מצגר נעצר כל הפרטים

פלילים ומשפט |

עודכן 13:41 18/11/2013

על פי החשד, הרב ביצע עבירות של הלבנת הון, הדחה בחקירה, קבלת דבר במרמה ועבירות נוספות. הוא נעצר הבוקר ומובא להארכת מעצרו בשעות הצהריים. צו איסור פרסום הוצא על חלקים מהפרשה, אך המשטרה עצרה מעורבים נוספים בה

המשטרה עצרה היום (שני) לחקירה את הרב הראשי לשעבר, יונה מצגר, בחשד לעבירות הנאמדות בסכומים של מיליוני שקלים. הרב הבכיר חשוד בעבירות של שוחד, הלבנת הון, הדחה בחקירה, קבלת דבר במרמה ועבירות נוספות, בעת שכיהן כרב הראשי האשכנזי.

 

הרב הובא להארכת מעצרו בבית משפט השלום בראשון לציון בסביבות השעה 13:00. המשטרה הטילה צו איסור פרסום על חלק פרטי הפרשה, אולם ייתכן שלאחר הארכת המעצר יותרו לפרסום פרטים נוספים.

 

הרב הראשי לשעבר יונה מצגר

 הרב הראשי לשעבר יונה מצגר   צילום: יח"צ

פרסומת

מהמשטרה נמסר כי מדובר בתיק חקירה שמנהלת יחידת להב 433 מזה חודשים, בשיתוף רשות המיסים ובליווי פרקליטות ירושלים, שבמרכזה חשדות לביצוע עבירות שוחד, הלבנת הון, הדחה בחקירה, קבלת דבר במרמה ועבירות על פקודת מס הכנסה. מהחקירה עולה כי הרב מצגר ואחרים היו מעורבים בעסקאות בסכומים הנאמדים במיליוני שקלים בעת שכיהן הרב מצגר בתפקידו כרב ראשי.

 

עוד נמסר מהמשטרה כי מעצרו של הרב בוצע במסגרת החקירה ובעקבות התפתחויות במהלכה, התפתחויות המבססות את החשדות לביצוע העבירות בגינן נחקר הרב מצגר.

בחקירה אחרת כנגד רב, שלא קשורה לחקירה הזו, לפני כחודש פורסם בחדשות 10 כי המשטרה ממליצה להעמיד לדין את הרב המשפיע, יאשיהו פינטו, באשמת שוחד לקצין המשטרה הבכיר, אפרים ברכה. על פי החשד, פינטו רצה מברכה מידע סודי על חקירה שהתנהלה כנגדו והעביר לו, באמצעות אשתו, מאה אלף דולרים.

פרשת הרב פינטו נחקרה ביחידת להב 433 במשך כשנה. החוקרים לא ידעו מה לעשות עם תפוח האשמה הלוהט הזה ולא מיהרו לקבל החלטה בעניינו של הרב החזק. בימים הקרובים החומר יועבר להכרעת הפרקליטות.

 

העברת הכסף לברכה תועדה בווידאו, שנמצא בידי המשטרה. עם זאת, הרב פינטו מכחיש כי מדובר בשוחד וטוען כי הכסף יועד למטרות אחרות.

פורסם בקטגוריה כל מיני, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
1,022

תגובה אחת על הרב יונה מצגר נעצר – כל הפרטים

  1. מאת עדי‏:

    עדי המאירי חושפת ברשת ב': יש בידי המשטרה הקלטה של הרב מצגר מדבר עם עוזרו (עד המדינה) שבו מבקש ממנו שישכב בשבילו בחקירות כמו שולה זקן לאולמרט ולא יסגיר אותו, ובתמורה יתן לו דירה וכסף

מה דעתך?

עוד בכל מיני