הרב יורם אברג'ל משוחרר למעצר בית

הרב יורם אברג'ל משוחרר למעצר בית
לאחר תשעה ימים במעצר החליטה המשטרה שלא לבקש להאריך את מעצרו של הרב יורם אברג'ל מנתיבות, שנחשד בסחיטה באיומים במהלך הבחירות בעיר. המשטרה אסרה עליו להגיע לעירו. בהמשך יובא שלום דומרני, שנעצר גם הוא בפרשה, לבית המשפט
אלי סניור פורסם: 17.11.13 , 09:39

הרב משתחרר: הרב יורם אברג'ל, שנעצר בחשד לסחיטה באיומים במהלך תקופת הבחירות לראשות העירייה בנתיבות, ישתחרר היום (א') למעצר בית. במסגרת אותה פרשה נעצרו גם שלום דומרני ושישה חשודים נוספים, וכן עוזרו של הרב. הרב ישהה במעצר בית בגבעת שמואל.

במשטרה אמרו כי אברג'ל ישוחרר בתנאים מגבילים ויאסר עליו להגיע לעירו נתיבות. לפני ההחלטה לשחרור הייתה מחלוקת בין המשטרה לבין עורכי דינו של הרב סביב דרישת המשטרה להרחיק את הרב מנתיבות למשך 15 יום. "חבל מאוד שהשחרור לא נעשה עוד ביום חמישי", אמר פרקליטו של אברג'ל, עו"ד מנחם רובינשטיין. "מלכתחילה לא האמנתי שהרב מעורב בחשדות שייחסו לו, וגם עכשיו אני בטוח בכך". את הרב מייצג גם עו"ד תמיר סננס.

המשטרה מייחסת לרב עבירות של סחיטה באיומים והפרעה לבחירות. לטענתה, במהלך הבחירות האחרונות לראשות העיר, אברג'ל ואחרים סחטו באיומים כמה אנשים שפעלו עבור המועמד אייל מסיקה. לטענת המשטרה, היא יירטה שיחה בין עוזרו של הרב לבין דומרני, ובה הועבר המסר לאיים על הרב יעקב איפרגן ("הרנטגן").

בשבוע שעבר החליט בית משפט השלום בראשון לציון לשחרר את אברג'ל למעצר בית, אולם בית המשפט המחוזי בלוד קיבל את ערעור המשטרה והשיבו למעצר. ההחלטה הובילה למחאת תומכי הרב ותלמידיו, שהפגינו בכמה מוקדים ברחבי הארץ. 28 מהם נעצרו במהלך הפגנה מעין זו שהתקיימה בירושלים.

"במשך שנים הרב עמד לצדנו, קיבל אותנו, בירך אותנו והתפלל למעננו. זה הזמן שלנו לעשות משהו למענו ברגעים קשים אלו", אמר אחיינו של הרב, מאיר אברג'ל, במהלך הפגנה באשקלון.

פורסם בקטגוריה כל מיני, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
1,249

3 תגובות על הרב יורם אברג'ל משוחרר למעצר בית

 1. מאת אלי‏:

  פיצ'פקעס: מהכנסת לציבור הרחב: יועץ התקשורת אוהד יחזקאלי דוברו של ח"כ אלי ישי מש"ס, פותח משרד יח"צ חדש בשם 'יחזקאלי תקשורת' וצפוי להישאר בתפקידו הנוכחי כדוברו של ישי. 'פיצ'פקעס' מאחל לו המון הצלחה.

 2. מאת נייעס יום ב'‏:

  עידכונייעס •
  • במהלך הלילה עצרו כוחות צה"ל 3 מבוקשים באיו״ש שמהלך המעצרים נחשף רובה ציד מתקדם, החשודים הועברו להמשך חקירתם על ידי השב"כ.
  • מו"מ למכירת הרשתות מגה, עדן טבע מרקט, AM:PM וזול בשפע, בשל חובות של מאות מיליונים, לאחר שלא התמודדה עם החרם החרדי.
  • דרך צלחה • ברכות ואיחולים לשרגא הופמן לרגל מינויו לסמנכ"ל ארגון ופרוייקטים בארגון 'איחוד הצלה', תפקיד זה נוסף על תפקידו כמנהל אגף המתנדבים בארגון.
  • האנדרטה לזכרו של הרב מאיר חי, בין עינב לשבי שומרון הוצתה הלילה ע״י פלסטינים ונשרפה כליל.
  • באומן יפתח אחרי חנוכה כיתה א' בת"ת שהוקם במקום לילדי ישראלים שעברו להתגורר ליד הציון, 7 ילדים ילמדו בכיתה, בגן המופעל כבר במקום לומדים 16 ילדים.
  • הצבא הסורי ספג הערב מכה קשה בבסיס בדמשק כאשר 75 חיילי אסד בהם קצינים ולוחמי חיזבאללה נהרגו בפיצוץ שגרם לקריסת בניין עד היסוד.
  • האדמו"ר מפשווערסק הגיע הלילה עם 2 מלווים במפתיע לישראל, התפלל שחרית באכסנייה בצפון, עד לנץ שהה בציון הרשב"י לשם הצטרף הנגיד אליש ענגלנדר, בדקות אלו המריא האד' ממנחת דלתון לנתב"ג בחזרה לאנטוורפן.
  • היום תיתכנס ועדת האיתור בראשותו של היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין, על מנת לבחור את פרקליט המדינה הבא במקומו של משה לדור, שני המועמדים המובילים זה המשנה ליועה"מ שי ניצן והמשנה לשעבר לפרקליט המדינה שוקי למברגר
  • היום יובאו להארכת מעצר תושבת ת"א בת 60 ובתה בת ה-17 נעצרו בחשד כי גנבו כרטיסי אשראי מתיבות דואר בעיר. וגנבו כספים בסכומים של עשרות אלפי שקלים.
  • מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, צפוי לבקר היום במחנה ההשמדה אושוויץ-בירקנאו, וישתתף בטקס להנצחת זיכרונם של קורבנות השואה ולציון גבורתם של הניצולים.
  דוה"מ לכיש: בוקר טוב , להזכירכם היום שעה 13:00 במטה מרחב ללכיש, מפגש היכרות של מפקד המרחב הכנס נצ"מ אלי כזרי עם תא הכתבים בלכיש. נשמח לראותכם. ליאת

 3. מאת איצקו‏:

  להב 433- במסגרת תיק החקירה שעינינו חשד לסחיטה באיומים בנוגע לבחירות לראשות העיר נתיבות, עצרה היחידה אמש חשוד נוסף, תושב אשקלון יליד 85, שעל פי החשד מעורב אף הוא בפרשה.
  לחשוד מיוחסת עבירת סחיטה באיומים והוא יובא לדיון בהארכת מעצרו בסמוך לשעה 1130 בבימ"ש השלום בראשל"צ, ביחד עם החשודים העצורים בפרשה שגם הארכת מעצרם תידון בשעה זו.

מה דעתך?

עוד בכל מיני