זמן קצר לאחר הלוויית שרון: שתי רקטות נורו אל צפון הנגב

זמן קצר לאחר הלוויית שרון: שתי רקטות נורו אל צפון הנגב

צבא וביטחון |
עודכן 16:28 13/01/2014

דורון נחום
הטילים נורו משטח רצועת עזה ונחתו צפונית לשדרות, בשטחים פתוחים, כאשר לא נגרם נזק ולא היו נפגעים. בשעות הבוקר שוגרו שתי רקטות אחרות מעזה, אולם הן נורו לעבר הים במה שצה"ל הגדיר כ"ירי ניסויי"
שתי רקטות נורו מרצועת עזה אל עבר ישראל בסמוך לשעה 16:00 ונחתו בשטחים פתוחים מצפון לשדרות, שעה קלה לאחר שהסתיימה לא הרחק משם הלווייתו של ראש ממשלה ישראל לשעבר, אריאל שרון. לא היו נפגעים, ולא נגרם נזק.

ירי רקטות מעזה לעבר ישראל (ארכיון)
ירי רקטות מעזה לעבר ישראל (ארכיון) צילום: רויטרס

פרסומת

בשעות הבוקר והצהריים נורו משטחי הרצועה שני טילים נוספים, אולם אלה שוגרו לעבר הים ובצה"ל אמרו כי מדובר בירי ניסויי בלבד. לקראת הלווייתו של שרון, באיזור שספג פגיעות רבות במהלך השנים האחרונות, נערכו כוחות הביטחון באופן מתוגבר, ואף פרסו סוללת כיפת ברזל בסמוך לחוות שקמים.

בהלווייתו של שרון השתתפו אלפי בני אדם, כולל ראשי השלטון והצבא בישראל, ונציגים מארצות הברית, בריטניה, רוסיה ו-15 מדינות נוספות מרחבי העולם. הטקס הצבאי שנערך בחוות שקמים כלל נאומים של הרמטכ"ל בני גנץ ובניו של שרון, עמרי וגלעד.

אתמול, באחת ההתייחסויות של חברי כנסת מהימין לפטירתו של שרון שכללו את אזכור ההתנתקות מרצועת עזה בקיץ 2005, כתב חבר הכנסת מוטי יוגב מהבית היהודי: "רמת האבטחה, המזל"טים, מסוקי הקרב ופריסת כיפת ברזל בהלוויה בחוות שקמים, כל אלה מוכיחים עד כמה תוכנית ההתנתקות היתה טעות".

פורסם בקטגוריה כל מיני, עם התגים , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
1,136

מה דעתך?

עוד בכל מיני