מהומה בבית המשפט בני משפחת אוחיון הכו את המאבטחים: לאחר שעדן אוחיון הורשע ברצח גדי ויכמן

אלמנתו של ויכמן: "חוששת לחיי ילדיי"; הפרקליטות: "מסר ברור לעבריינים"

פלילים ומשפט |
עודכן 13:14 09/03/2014

חדשות nana10
סערה גדולה התרחשה הבוקר בבית המשפט המחוזי בבאר שבע לאחר שעדן אוחיון הורשע ברצח גדי ויכמן ונגזר עליו מאסר עולם. בני משפחת אוחיון הכו את המאבטחים וקיללו את אלמנתו של ויכמן, מיכל, שכינתה את הרוצח "מפלצת". "התנהגות מסוג כזה לא תתקבל בסלחנות", אמרו בפרקליטות לאחר גזר הדין. צפו במהומה בבית המשפט

מכות בבית המשפט: קטטה המונית פרצה בשעות הבוקר (ראשון) בבית המשפט המחוזי בבאר שבע לאחר הרשעתו של עדן אוחיון ברצח גדי ויכמן, ושליחתו למאסר עולם. בני משפחתו של אוחיון החלו להשתולל ולהכות את המאבטחים במקום, ואלה לא נשארו חייבים כך שהיציאה מהאולם הפכה לזירת מלחמה.

(צפו בתיעוד הקטטה)

"אוחיון הוא מפלצת", אמרה אלמנתו של ויכמן, מיכל, ובעקבות התפרעות המשפחה הוסיפה: "אני חוששת עכשיו לגורלי ולחיים של הילדים שלי". חשש של לוי לעצמה ולילדיה קיבל חיזוק כאשר בני משפחתו של הרוצח החלו לקלל אותה.

 

מי שהביע סיפוק מהחלטת השופטים היו אנשי פרקליטות מחוז דרום. "לאור מקרי אלימות רבים בתקופה האחרונה והשימוש הבלתי נשלט בסכינים, בעיקר בקרב צעירים, יוצא מסר ברור גם של התביעה וגם של בית המשפט, שהתנהגות מסוג כזה לא תתקבל בסלחנות", נכתב בהודעת הפרקליטות.

 

מעבר למאסר העולם נעתר בית המשפט לבקשת הפרקליטות והטיל על אוחיון לשלם פיצוי למשפחתו של ויכמן בסך 200,000 שקלים. בפרקליטות ציינו כי בית המשפט דחה אחת אחת את כל טענות ההגנה, בין היתר גם בנוגע לטענת הגנה עצמית ולקנטור מצדו של ויכמן, וקבע כי "אין להצדיק התלהטות יצרים וזעם כה רב וברור כי אין להכיר בנגיחה כגורמת לקנטור עד כדי אבדן עשתונות".

 

עדן אוחיון, שהורשע ברצח גדי ויכמן בבית המשפט

 עדן אוחיון, שהורשע ברצח גדי ויכמן בבית המשפט   צילום: חדשות 10

"שלף סכין ונעץ אותה בעומק חזהו של המנוח"

אוחיון הורשע בכל הסעיפים שיוחסו לו בכתב האישום – רצח בכוונה תחילה, שיבוש מהלכי משפט, הדחה בחקירה והחזקת סכין. המקרה, כזכור, אירע ב-5 במאי 2012, בשעת בוקר מוקדמת, כאשר אוחיון ושלושה חברים התקבצו בפארק שכונתי בסמוך לבניין ברחוב בר-ניסן בו גר ויכמן עם בת זוגו, מיכל לוי, וילדיהם.

 

ויכמן העיר מהמרפסת לנערים כי הם עושים רעש רב ומפריעים למיכל ולבתם הקטנה להירדם. כשלא נרגעו הנערים, ניסתה מיכל לקרוא להם מהמרפסת לחדול, וכשהרעש נמשך, היא התקשרה למשטרה. ויכמן יצא אף הוא למרפסת, ביקש שקט, נענה בקללות מצד אוחיון, ומיכל שהתקשרה שוב למשטרה נענתה כי ניידת נשלחה למקום. ויכמן אמר לנאשם כי יירד למטה, ואוחיון עמד על ספסל והחל להטיח קללות ועלבונות גסים בוויכמן ובאשתו.

 

למרות בקשותיה של מיכל לחזור הביתה, החל ויכמן ללכת לעבר הנערים. חברתו של אוחיון אמרה לו "עזוב, בו נלך", אבל אוחיון התקדם לעבר ויכמן, שנגח בו, ואז שלף הנער סכין ממכנסיו ונעץ אותה בעומק חזהו של המנוח, חתך את החזה, שלף את הסכין, נמלט מהמקום והשליך את כלי הרצח.

 

לאחר מכן הורה הנאשם לחברתו כי אם שוטרים יחקרו אותה, עליה לשקר, לומר שהנאשם היה בביתה וכי היו בגן בין 23:00 ל-01:00. בהמשך גם אמר לה, לפי הכרעת הדין, ש"תשמור על הפה שלה", כי היא "פולטת" יותר מדי דברים והוא "יאכל אותה" בגללה. בשנה שעברה, במסגרת המשפט, ביקרו השופטים בזירת הרצח כדי לנסות ולהבין מה אירע שם. החשוד טען, כזכור, כי ויכמן "השפיל אותו מול חבריו".

פורסם בקטגוריה כל מיני, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
958

מה דעתך?

עוד בכל מיני