נתניהו רוצה שגם ישראלים הגרים בחול יוכלו לבחור

נתניהו מקדם הצבעת ישראלים בחו"ל; בכיר בליכוד: המטרה לצמצם את מספר הח"כים הערבים

לדברי הבכיר במפלגה, הצעת החוק תוגבל לישראלים השוהים בחו"ל באופן זמני ונועדה ל"הגדיל את את יחס המצביעים היהודים בקלפיות", ולא כדי לחזק את הימין. החוק מותנה בתמיכת הקואליציה

 עודכן ב- 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מקדם חוק שיאפשר לבעלי אזרחות ישראלית להצביע בחו"ל. בכיר בליכוד אמר ל"הארץ" כי המהלך נועד בעיקר להגדיל את מספר המצביעים היהודים ולהקטין את מספר הח"כים הערבים בכנסות הבאות. הצעת החוק עדיין לא גובשה והיא מותנית בתמיכת כל סיעות הקואליציה.

על פי ההערכות במערכת הפוליטית זהותם הפוליטית של מרבית היורדים נוטה ימינה והחקיקה בנושא עשויה להתפרש כניסיון להטות את ספר המצביעים בישראל לטובת מפלגות הימין. בליכוד דחו את הטענות על הסף. "אין כוונה להשפיע על תוצאות הבחירות בחתך של שמאל-ימין. המטרה החשובה היא להגדיל את יחס המצביעים היהודים בקלפיות", אמר הבכיר במפלגה.

נתניהו בישיבת ממשלה, בשבוע שעבר
נתניהו בישיבת ממשלה, בשבוע שעבר

צילום: אוליבייה פיטוסיבכיר בליכוד אמר אתמול ל"הארץ" כי "אנחנו הולכים לייחד חלק כבד בהסכם לנושאי התקשורת. אין ספק שבקדנציה הקרובה נקדם רפורמות משמעותיות בשוק התקשורת. לא בטוח שכולם יאהבו את זה".

העיתונאי רביב דרוקר חשף בחשבון הטוויטר שלו את עיקרי הסעיף המתוכנן. "הממשלה תנהיג רפורמות מקיפות בתחום התקשורת. סיעות הקואליציה וחבריהן לא תתמוכנה בהצעות חוק בתחום אלא באישור שר התקשורת. סיעות הקואליציה תתנגדנה לכל יוזמה ששר התקשורת יתנגד לה", כתב.

בכירים במפלגות השונות הכחישו את דבר קיומו של הסעיף וטענו שהוא לא עלה במסגרת השיחות עם הליכוד. ואולם לדברי מקור המעורה בשיחות, "הסעיף עלה גם עלה".

פורסם בקטגוריה כל מיני. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
630

מה דעתך?

עוד בכל מיני