עשרות מחוץ לביתו של אריק איינשטיין בת"א: "סימה בכתה, בכיתי איתה"

עשרות מחוץ לביתו של אריק איינשטיין בת"א: "סימה בכתה, בכיתי איתה"

עשרות נאספו מחוץ לביתו של גדול זמרי ישראל שהלך לעולמו והדליקו נרות. גם גם גיסתו של אריק איינשטיין הגיעה אל הבית וסיפרה על השיחה שקיימה הבוקר עם סימה אליהו, בת זוגו של הזמר. "אני עדיין בהלם", סיפרה

| חדשות 2 | פורסם 27/11/13 12:00
כואבים את לכתו, איינשטיין
כואבים את לכתו, איינשטיין
צילום׃  חדשות 2

עשרות בני אדם התאספו הבוקר (ד') מחוץ לביתו של אריק איינשטיין, שהלך אמש לעולמו בגיל 74. מעריציו הרבים של אחד מסמלי התרבות החשובים שידעה המדינה, הדליקו נרות ושרו משיריו האהובים. בין ההמון שהתאסף הייתה גם רייצ'ל גלמן, גיסתו של איינשטיין שסיפרה בצער על האיש שהיה ואיננו עוד. "איבדנו היום אדם דגול", אמרה קרובת משפחתו.

 

גלמן סיפרה על שיחת טלפון שקיימה הבוקר עם אחותה, סימה אליהו, בת זוגו של איינשטיין ושותפתו לחיים. "דיברתי איתה היום, לא דיברנו הברה, היא בעיקר בכתה, ואני בכיתי", היא שחזרה את שיחת הטלפון הקשה עמה. "המשפחה במצב שאי אפשר להיות איתם כרגע, כל מה שנותר לי זה לעמוד פה עם כולם".

לדבריה, בני המשפחה עדיין מתקשים לעכל את רוע הבשורה, שנחתה עליהם אתמול בשעות הערב. "אנחנו פשוט בשוק, כמו כולם. זה כמו חלום רע", אמרה גיסתו של הזמר. "ידעתי תמיד שכולם אוהבים אותו, לדעתי הוא מספר אחת מכל הבחינות, אף אחד לא יוכל להגיע לרמה שלו".

התושבים כואבים את לכתו: "הוא נמצא בכל בית"

"זה אייקון שאין לו תחליף. השירה שלו, ההומור, הישראליות – הוא מפה", סיפרה חיה, תושבת העיר שלא יכלה להישאר אדישה למותו והגיעה הבוקר לבית המשפחה בתל אביב. "הוא גדל כאן וכאן הוא יישאר, זה מנחם שהוא ייקבר בטרומפלדור, יהיה קל לבוא ולבקר אותו כך".

איילת, תושבת הצפון, הרגישה אף היא שהיא חייבת להגיע לביתו של אינשטיין ולחלוק לו כבוד אחרון. "אריק פשוט נכנס לנשמה", אמרה בכאב, "הוא נמצא בכל בית בישראל. הוא ליווה אותי בכל תקופות חיי: בחתונה שלי עם 'עוף גוזל', אם נפרדתי מחבר או הלכתי לצבא, תמיד אריק איתי – כל האוטו מלא בדיסקים שלו. הרגשתי שאני חייבת לבוא ולהדליק נר לזכרו".

"הוא היה בשבילי אליל, גדלתי על שיריו. בייחוד בתקופת החלונות הגבוהים ושלישית גשר הירקון. שיריו מלווים אותי עד עצם היום הזה", אמר נתן, תושב תל אביב שהגיע לביתו של איינשטיין על מנת לחלוק לו כבוד אחרון – ופרץ בבכי. "הייתה לי צביטה בלב כששמעתי שהוא נפטר".

מדליקים נרות מחוץ לביתו, הבוקר
מדליקים נרות מחוץ לביתו, הבוקר
צילום׃  עזרי עמרם, חדשות 2

בכירי המדינה ספדו לאיינשטיין: "פס הקול של מדינת ישראל"

"מהיום הראשון שעלית לבמה, העם חש שנולד כאן כשרון של שירה עם איכויות יוצאות דופן. שיריו הם פס הקול של אומה שלמה, קולו ליטף את העם וחיבק את הארץ", ספד לו נשיא המדינה שמעון פרס.

פרס הוסיף כי איינשטיין היה זמר שריגש גם את הדורות הראשונים וגם את החדשים. "איש לא הטיל ספק בעומק רגשותיו, והעם שתה בצבא את הקול האהוב שבקע ממעמקים", אמר, "הוא לא התנשא ולא התיימר, והוא לא היה זקוק לזה ואנחנו אהבנו אותו בגלל צניעותו קורעת הלב. הוא כתב בשעות קשות ובימים של התרוממות רוח. אהבתי את שיריו ומגיל צעיר ידעתי את מה שידעו רבים אין כמוהו וטוב שיש אותו. צליליו ימלאו את הארץ. גם בלכתו, שיריו ימשיכו לנגן חיים ותקווה".

נרות ושלטים, הבוקר
נרות ושלטים, הבוקר
צילום׃  עזרי עמרם, חדשות 2

"אני מביע צער עמוק על מותו של הזמר אריק איינשטיין. אריק היה הגדול מכולם. כולנו גדלנו על השירים שלו. אמרת אריק איינשטיין אמרת ארץ ישראל", ספד לו ראש הממשלה בנימין נתניהו בעמוד הפייסבוק שלו.

"אריק היה זמר נפלא ואדם נפלא. השירים שחיבר ושר הם פס-הקול של מדינת ישראל", הוסיף נתניהו. "אהבתי אותו מאוד. מדינת ישראל נפרדת בעצב רב מענק התרבות שיחסר לנו מאוד. אני ורעייתי כואבים מאוד את לכתו".

"אייקון שאין לו תחליף"
"אייקון שאין לו תחליף"
צילום׃  פלאש 90, משה שי

שרת התרבות והספורט לימור לבנת ציינה כי איינשטיין היה מגדולי גיבורי התרבות של ישראל. "הוא היה אמן ענק, יוצר, שחקן מוכשר. כולנו זוכרים את "לול" ו"שבלול", את כישרון החיקוי, את יכולתו להצחיק ולשעשע", אמרה לבנת.

הלוויתו של איינשטיין, שתהיה סגורה לכלי התקשורת – לבקשת המשפחה, תצא לדרכה בשעה 15:00 ותגיע לבית העלמין טרומפלדור בתל אביב. מהשעה הזו ועד לסיום ההלוייה ייסגרו לתנועה הרחובות: טרומפלדור, חברון, אידלסון, צומת בוגרשוב, פינסקר, ברוק, בר כוכבא וברנשטיין הכהן ולא תתאפשר הגעת כלי רכב לאזור. המשטרה ממליצה לציבור המנחמים להגיע בתחבורה ציבורית בשל עומסי התנועה הצפויים.

אריק איינשטיין הלך לעולמו – סיקור נרחב:

פורסם בקטגוריה כל מיני, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
1,243

מה דעתך?

עוד בכל מיני