שידור מיוחד: אלפים חולפים על פני ארונו של אריק איינשטיין

שידור מיוחד: אלפים חולפים על פני ארונו של אריק איינשטיין

אלפי אזרחים חולפים על פני ארונו של אחד מהזמרים האהובים והמוערכים ביותר בישראל שהוצב בכיכר רבין, וחולקים לו כבוד אחרון. ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי להגיע למקום ולחלוף על פני הארון. מסע הלוויה ייצא בשעה 15:30 בבית העלמין טרומפלדור בתל אביב. הצטרפו למשדר המיוחד

עזרי עמרם | חדשות 2 | פורסם 27/11/13 13:03

אלפי אנשים הגיעו לכיכר רבין בתל אביב, שבמרכזה הוצב ארונו של הזמר אריק איינשטיין. הם חולפים בשעה זו על פני ארונו של מי שנחשב לאחד הזמרים האהובים, המוערכים והאהודים ביותר בישראל, ולחלוק לו כבוד אחרון. כאן בחדשות 2 Online אנו מעבירים שידור מיוחד מכיכר רבין.

אזרחים רבים שכבר התגודדו בכיכר מצלמים את ארונו של איינשטיין, בעוד אחרים מנחים זרים לצד בימת הזיכרון שהוקמה בתוך כמה שעות. רבים חולפים על פני הארון שהוצב על הבמה מכוסת השחורים, והתבוננו בדיוקנו של איינשטיין בשחור ולבן שהוצב עליה.

ארונו של איינשטיין שנעטף בבד שחור הוצב על הבמה, וסביב לו הונחו פרחים אדומים – כמחווה לאהבתו של הזמר המנוח לקבוצת הכדורגל של הפועל תל אביב. על הארון אף הונח צעיף של קבוצת הכדורגל האהובה על הזמר. ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי אף הוא להגיע לכיכר ולחלוף על פני ארונו של הזמר.

ארונו של איינשטיין ועליו צעיף הפועל ת"א
ארונו של איינשטיין ועליו צעיף הפועל ת"א
צילום׃  חדשות 2

בשעה 14:30 ייערך במקום טקס אשכבה בו יישאו דברים ראש עיריית תל אביב יפו רון חולדאי, שרת התרבות והספורט לימור לבנת וחברו הקרוב של איינשטיין, השחקן מוני מושונוב. הזמר שלום חנוך יבצע שיר פרידה מאיינשטיין במהלך הטקס.

מסע הלוויה של איינשטיין ייערך בשעה 15:30 בבית העלמין טרומפלדור בתל אביב. הזמר ייטמן לצד אמנים ואנשי תרבות משפיעים רבים הקבורים במקום בהם חיים נחמן ביאליק, שאול טשרניחובסקי ונחום גוטמן.

אינשטיין עם מוני מושונוב
אינשטיין עם מוני מושונוב
צילום׃  פלאש 90, משה שי

רייצ'ל גלמן, גיסתו של איינשטיין, סיפרה בצער על האיש שהיה ואיננו עוד. "איבדנו היום אדם דגול", אמרה קרובת משפחתו.
גלמן סיפרה על שיחת טלפון שקיימה הבוקר עם אחותה, סימה אליהו, בת זוגו של איינשטיין ושותפתו לחיים. "דיברתי איתה היום, לא דיברנו הברה, היא בעיקר בכתה, ואני בכיתי", היא שחזרה את שיחת הטלפון הקשה עמה. "המשפחה במצב שאי אפשר להיות איתם כרגע, כל מה שנותר לי זה לעמוד פה עם כולם".

"גדול הזמרים". איינשטיין
"גדול הזמרים". איינשטיין
צילום׃  פלאש 90, משה שי

לדבריה, בני המשפחה עדיין מתקשים לעכל את רוע הבשורה, שנחתה עליהם אתמול בשעות הערב. "אנחנו פשוט בשוק, כמו כולם. זה כמו חלום רע", אמרה גיסתו של הזמר. "ידעתי תמיד שכולם אוהבים אותו, לדעתי הוא מספר אחת מכל הבחינות, אף אחד לא יוכל להגיע לרמה שלו".

"זה אייקון שאין לו תחליף. השירה שלו, ההומור, הישראליות – הוא מפה", סיפרה חיה, תושבת תל אביב שלא יכלה להישאר אדישה למותו והגיעה הבוקר לבית המשפחה בתל אביב. "הוא גדל כאן וכאן הוא יישאר, זה מנחם שהוא ייקבר בטרומפלדור, יהיה קל לבוא ולבקר אותו כך".

בת זוגו סימה בכתה
בת זוגו סימה בכתה
צילום׃  לע"מ, סער יעקב

איילת, תושבת הצפון, הרגישה אף היא שהיא חייבת להגיע לביתו של אינשטיין ולחלוק לו כבוד אחרון. "אריק פשוט נכנס לנשמה", אמרה בכאב, "הוא נמצא בכל בית בישראל. הוא ליווה אותי בכל תקופות חיי: בחתונה שלי עם 'עוף גוזל', אם נפרדתי מחבר או הלכתי לצבא, תמיד אריק איתי – כל האוטו מלא בדיסקים שלו. הרגשתי שאני חייבת לבוא ולהדליק נר לזכרו".

"הוא היה בשבילי אליל, גדלתי על שיריו. בייחוד בתקופת החלונות הגבוהים ושלישית גשר הירקון. שיריו מלווים אותי עד עצם היום הזה", אמר נתן, תושב תל אביב שהגיע לביתו של איינשטיין על מנת לחלוק לו כבוד אחרון – ופרץ בבכי. "הייתה לי צביטה בלב כששמעתי שהוא נפטר".

אריק איינשטיין הלך לעולמו – סיקור נרחב: לעוד כתבות גלגלו את הדף ללמטה

פורסם בקטגוריה כל מיני, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
1,391

מה דעתך?

עוד בכל מיני