שלמה ארצי קטע הופעתו: "בזכות אריק איינשטיין אני זמר"

שלמה ארצי קטע הופעתו: "בזכות אריק איינשטיין אני זמר"

מותו של ענק התרבות הישראלי תפס את הזמר שלמה ארצי באמצע הופעה. "הפסקנו לנגן", אמר המתופף מאיר ישראל, שהיה עם ארצי על הבמה. הוא סיפר כי הלהקה החליטה לנגן את "האיש ההוא" כדי להביע את צערה על לכתו של איינשטיין. "הקהל היה זה שעצר את ההופעה", אמר ארצי בכאב

חדשות 2 | חדשות 2 | פורסם 26/11/13 23:51

ההודעה הדרמטית על מותו של אחד מגדולי אמני ישראל, אריק איינשטיין, תפסה את הזמר שלמה ארצי לא מוכן, והתקבלה במהלך הופעה שקיים הערב (ג'). ארצי לא יכול היה להמשיך להופיע – וקטע את ההופעה. "לצרפתים היה את איב מונטאן, לאמריקנים את פרנק סינטרה – ולנו היה את אריק איינשטיין", אמר ארצי, והוסיף: "רק בזכותו אני זמר".

 

המתופף מאיר ישראל, שהיה עם ארצי על אותה במה, סיפר לחדשות 2 על תחושותיו הקשות. "ידענו שהוא במצב לא טוב ושהוא נכנס לניתוח", פתח ישראל את דבריו. "לא ידענו מה קורה ולפתע קיבלנו את ההודעה על כך שהוא נפטר".


הוא המשיך ואמר: "אני הפסקתי לנגן. פשוט לא יכולתי להמשיך. זה קשה לי גם עכשיו". ישראל ציין כי כדי להביע הזדהות עם רגעיה הקשים של משפחת איינשטיין, החליט ארצי לשיר את שירו "האיש ההוא". "כל הקהל הצטרף אליו". המתופף ספד לאיינשטיין: "הוא היחיד שהבין איך עושים רוקנרול בעברית. אריק היה מצחיקן והיה כיף להיות איתו בכל מצב".

"לפני כחודש צלצלתי להזמין אותו לחתונה של בתי, היה ברור לי שהוא לא יבוא אבל בכל זאת ניסיתי", אמר ישראל, והוסיף אנקדוטה משעשעת על האמן שהעריך. "פעם נסענו לארצות הברית והוא הסכים לבוא רק כי היו שם משחקים של ליגת NBA. בכל פעם שהקלטנו – בשעה הראשונה בבוקר היינו שומעים סיפורים ורק אחר כך נכנסים לאולפן. אין כאלה אנשים. איבדתי מישהו יקר מאוד. אפילו כשהיינו מדברים פעם אחת בחודש – זה היה עושה לי את זה".

אריק איינשטיין הלך לעולמו – סיקור נרחב:

פורסם בקטגוריה כל מיני, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
1,010

מה דעתך?

עוד בכל מיני