הרבנים פרק 1 צפייה ישירה

דור מתחלף: העולם החרדי מחפש יורשים לגדולי התורה

בארץ |

עודכן 21:04 05/01/2014

בתוך כשנה נפטרו הרבנים עובדיה יוסף ויוסף אלישיב, כשהם מותירים אחריהם משבר חסר תקדים בעולם התורה. בימים בהם מעמד הרבנים רחוק מלהיות איתן כבעבר, מוצא את עצמו הציבור החרדי והדתי מחפש מנהיג חדש: "לבו של מר"ן נדם ואיתו גם הלב של עם ישראל" • "הרבנים" – פרק ראשון בסדרה

צפו בכתבתו של אבישי בן חיים:

 

שבר וחלל גדול – כך ניתן להגדיר את המצב המתחולל בימים אלה בעולם הרבני. הרב עובדיה יוסף נפטר, כמ גם הרב אלישיב שנחשב "המר"ן האשכנזי". כעת, כשלכתם מתחילה לחלחל, נדמה כי אין עדיין ממשיכי דרך.

"הרבנים" פרק 1 . – מי יחליף אל הרב עובדיה והרב אלישיב זצ"ל . אבישי בן חיים
בתוך כשנה נפטרו הרבנים עובדיה יוסף ויוסף אלישיב, כשהם מותירים אחריהם משבר חסר תקדים בעולם התורה. בימים בהם מעמד הרבנים רחוק מלהיות איתן כבעבר, מוצא את עצמו הציבור החרדי והדתי מחפש מנהיג חדש: "לבו של מר"ן נדם ואיתו גם הלב של עם ישראל"

"ברגע שמר"ן עלה בסערה השמיימה, נדם לבו של הרב ונדם לבו של עם ישראל", אומרת בעצב יהודית יוסף, בתו של הרב עובדיה. ואכן, החל מפרשת המעשים המגונים של הרב מוטי אלון ועד לפרשיות השחיתות של הרב יונה מצגר – נדמה כי הפגיעה שספגה לאחרונה היוקרה של עולם הרבנות היא לא פחות מאנושה.

לאיש כבר אין ספק כי העולם הרבני עובר טלטלה גדולה עם מותם של גדולי הדור, שהביאה איתה משבר חסר תקדים. האם יכול להימצא להם יורש? ומי ייתן מענה לשלל השאלות ההלכתיות והמוסריות של העולם המודרני? צפו בפרק הראשון של סדרת הכתבות "הרבנים".

פורסם בקטגוריה הרב עובדיה יוסף זצ"ל, הרבנים כל הפרקים, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
2,039

מה דעתך?

עוד בהרב עובדיה יוסף זצ"ל