הרב והטכנולוגיה: הרב עובדיה יוסף תמך במיקרוגל ובפייסבוק

הרב והטכנולוגיה: עובדיה יוסף תמך במיקרוגל ובפייסבוק

בארץ |

עודכן 02:00 08/10/2013

בניגוד לאנשים שהיו סביבו, הרב שנפטר אתמול דווקא קרא להשתמש בקדמה הטכנולוגית כדי לקרב לבבות ולהפיץ את התורה. "הרבה יותר קל, נגיש וידידותי לענות בפייסבוק במקום להוציא גזרות שרק מפחידות כל היום", סיפר שאול מייזליש, מחבר הביוגרפיה עליו

הרב עובדיה יוסף, שנפטר אתמול, היה שונה מרוב חבריו הרבנים האורתודוכסים במגוון נושאים, וגם בנושא הטכנולוגיה. הוא נתן את הדעת באופן מובהק על הטכנולוגיה , והיה מאד מודע למה שקורה בתחום הזה, סיפר שאול מייזליש, מחבר הביוגרפיה של הרב עובדיה יוסף. לדבריו, האוריינטציה של מרן הייתה ללכת לכיוון של היתרים, כדי לא לפגוע כיס של היהודי הפשוט.

 

(3:12 דקות)

VideoIframe176438

למשל בנושא המיקרוגל, הוא קבע כי ניתן להשתמש בו לחימום בשר וחלב, בנפרד כמובן, כי המיקרוגל מכשיר את עצמו בטמפרטורה הגבוהה.

 

גם בעידן הסילולארי היה לרב עובדיה יוסף מה לומר. להבדיל מהאנשים שהיו מסביבו ושברו טלפונים כ"סגולה להבראתו", הוא השתמש בכל המדיות האפשריות. הרב אמר "בואו ניקח את המכשיר הזה ונשתמש בו לקירוב לבבות וכדי להפיץ את היהדות", סיפר מייזליש.

 

הדברים האלה הם מאין דיסאינפורמציה שגורמת לכל סביבתו להתייחס לסמארטפונים כשיקוץ, בעוד הוא דווקא תומך בהם. "לאנשים בשטח לא היה את הביטחון העצמי והאומץ שהיה לאיש הזה", הסביר כותב הביוגרפיה.

כאשר הוא נשאל כיצד הרב המנוח התמודד אם נושא של תועבה במחשבים ובסמארטפונים, השיב מייזליש כי הרב יוסף אמר שצריך לדעת שהחינוך שלנו ש"ס הוא טוב, והאנשים של התנועה לא יתקרבו למקורות האלה, לא לכחולים ולא לכל האזורים שיש בהם תועבה.

לדבריו, הרב השתמש בטכנולוגיה על מנת להתיר עגונות של הרוגים במלחמה. "הוא לקח את כל האמצעים של מז"פ, לכל תיק היה סיפור קורע לבבות. הוא הסתייע בטכנולוגיות הכי חדשות של אז -טביעות אצבעות וצילומי שיניים – כדי להתיר את ההגונות האלה. מייזליש נשאל גם על יחסו של מרן לפייסבוק ולוואטסאפ. "הוא קרא גם לאנשי המחשבה והתורה לקחת את הדברים האלה ולתת פסיקות למשתמשים. זה הרבה יותר קל, נגיש וידידותי, במקום להוציא גזרות שרק מפחידות כל היום", סיכם מחבר הביוגרפיה על הרב.

פורסם בקטגוריה הרב עובדיה יוסף זצ"ל, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
521

מה דעתך?

עוד בהרב עובדיה יוסף זצ"ל