"לש"ס יש מנהיגה – קוראים לה יהודית יוסף" / מעריב

"לש"ס יש מנהיגה – קוראים לה יהודית יוסף"

תקופת האשפוז של הרב עובדיה יוסף ז"ל רק הבליטה את הדומיננטיות של כלתו בתנועת ש"ס ובמוסדותיה השונים. היא גם אחת הדמויות המכריעות בקרב הירושה הצפוי לאחר תום ימי האבל על מות הרב. בן למשפחת יוסף: "מה שיהודית מחליטה זה מה שיהיה"

סופ

ריקי רט | 9/10/2013 1:26 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר Share on facebook Share on twitter

בשלושת השבועות האחרונים, עת היה חמיה מאושפז במצב קשה, דאגה יהודית יוסף לכל מחסורו בבית החולים ומחוצה לו.

מימין: יהודית יוסף

מימין: יהודית יוסף צילום: פלאש 90

במקביל היא עשתה ככל יכולתה כדי לשמור על אחדות בתנועת ש"ס, לפחות כלפי חוץ, ובעיקר דאגה למנוע מאבקי ירושה בעוד הרב נאבק על חייו.

בין היתר היא הרימה טלפון לרבנית מזל עמאר והודיעה לה כי בעלה, הרב שלמה עמאר, אינו רצוי בבית החולים או בבית הרב. זאת בעקבות הידיעה הבלעדית במעריב לפיה מקורביו של הרב עמאר טענו כי הרב עובדיה מינה אותו ליורש.

"המרכזיות שלה עלתה ככל שמצבו הבריאותי של הרב עובדיה הידרדר", אומר אחד מבני משפחת יוסף המורחבת. "את המפלגה הגדולה של הציבור החרדי מובילה בעצם אישה. מה שיהודית מחליטה זה מה שיהיה. ברצותה, יזוז הצדה ישי, וברצותה – יעלה דרעי. ולהפך. היא זו שמניעה את גלגלי התעמולה ואת ההחלטות מה לעשות, איזו אסטרטגיה לנקוט, עם מי ללכת ואת מי לתקוף. קשה לא להבחין בזה".

צילום: ארי גלהר

יהודית יוסף כלתו של הרב עובדיה יוסף ליד בית החולים צילום: ארי גלהר

יהודית יוסף (42) נשואה למשה, בנו הצעיר של הרב עובדיה. סבה הוא הרב יצחק אבוחצירא, הבבא חאקי. בהיותה נערה בת 17 בחרה בה הרבנית מרגלית, אשתו של הרב עובדיה, ככלה לבנה הצעיר. אחרי מותה של מרגלית ביקש הרב עובדיה ממשה ויהודית לעבור להתגורר בביתו ולסייע לו. מאז ועד יומו האחרון הם טיפלו ברב במסירות, וזכו בתמורה ביכולת נדירה להשפיע על המתרחש בביתו.

בזמן שבעלה הרב משה עסוק במפעל המשפחתי "בד"צ בית יוסף", גוף הכשרות שהקים הרב עובדיה, יהודית מנהלת את הכוורת של המפלגה. "לש"ס יש מנהיגה שהכתיבה את כל הרשימה – קוראים לה יהודית יוסף", אומר הרב חיים אמסלם, יושב ראש תנועת "עם שלם". אבל יהודית יוסף לא רק השפיעה על קביעת רשימת ש"ס לכנסת. האישה שעבדה בצמידות לאלי ישי במשך 12 שנים היא גם זו שדאגה להכתיר במקומו את אריה דרעי. יוסף היא גם אחת הדמויות המכריעות בקרב הירושה שצפוי לאחר תום ימי האבל על הרב עובדיה.

 

הסיפור המלא על הרבנית יהודית יוסף – מחרתיים בגיליון סופשבוע

משה יוסף

קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אין תמונה חופשית

הרב משה יוסף (נולד ב-12 באוקטובר 1966) הוא בן הזקונים של הרב עובדיה יוסף, עומד בראש מכון "מאור ישראל" ובד"צ בית יוסף.

קורותיו

בנם הצעיר של הרב עובדיה ומרגלית יוסף. נולד וגדל בירושלים ובתל אביב, בהיות אביו הרב הראשי לתל אביב. למד בישיבת קול תורה ובישיבת חברון בירושלים.

נשוי ליהודית ואב לתשעה ילדים. אביה של יהודית, הרב אברהם סודרי, מכהן כראש צוות שחיטה בבד"ץ בית יוסף. אמה היא בתו של הרב יצחק אבוחצירא, ה'בבא חאקי'. אחיה הוא איציק סודרי, דובר ש"ס לשעבר. אחותה, מזל אבוחצירא, היא אשת הרב יקותיאל אבוחצירא.

במסגרת מכון "מאור ישראל" שבראשותו, אחראי הרב משה יוסף על הוצאת ספרי אביו לאור. מוסדותיו (הבד"צ, מכון מאור ישראל וכולל אברכים) נמצאים בבניין בשכונת בית הכרם.

לאחר פטירת אמו הרבנית מרגלית, עברו הרב משה ורעייתו יהודית לגור עם אביו בשכונת הר נוף. בכל ספר שהוציא מאז הוא מודה להם על שהם דואגים לו לכל מחסורו. ישנן טענות שהשפעתם על הרב עובדיה רבה.

פסקי דין הלכתיים שלו בנושאי כשרות פורסמו בסדרת הספרים "כשרות" ועוד.

פורסם בקטגוריה הרב עובדיה יוסף זצ"ל, עם התגים , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
1,579

מה דעתך?

עוד בהרב עובדיה יוסף זצ"ל