גט צפייה ישירה

ויויאן מסורבת גט. היא והטוען שלה זקוקים לעילה כדי לחייב את בעלה בגירושין וכשאין אחת כזאת, על ויויאן נגזר לחכות שנים. סדרת הדיונים בבית הדין הרבני הופכים למופע קפקאי, קומי, בו הנתבע הוא המחליט היחידי על פסק דינו.


שחקנים: רונית אלקבץ, סימו אבקריין, מנשה נוי, ששון גבאי, אלי גורנשטיין, אוולין הגואל, רובי פורת שובל, רמי דנון
במאי: רונית אלקבץ, שלומי אלקבץ, ז'אנר: דרמה, תסריטאי: רונית אלקבץ, שלומי אלקבץ

אחרי "שבעה" ו"ולקחת לך אישה" מביאים לנו רונית אלקבץ ושלומי אלקבץ, מהיוצרים האהובים והמוערכים בארץ, את "גט". הסרט הוקרן לראשונה בפסטיבל קאן השנה וזכה לתשואות הן מצד הצופים והן מצד המבקרים מכל העולם, והוא מבטיח, בעזרת קאסט של מיטב שחקני הארץ, להיות חוויה מרגשת ויוצאת דופן בעבור כל ישראלי.

הסרט זכה בטקס פרסי אופיר 2014
בקטגוריות:
הסרט העלילתי הטוב ביותר
שחקן המשנה הטוב ביותר – ששון גבאי

פורסם בקטגוריה סרטים לצפייה ישירה, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
23,575

3 תגובות על גט צפייה ישירה

  1. מאת משתמש אנונימי (לא מזוהה)‏:
  2. מאת מעניין‏:

    הסרט חותר למחשכים האפלים תרתי משמע של בתי הדין הרבניים בישראל בפרט ושל הממסד הדתי בכלל ויוצק תוכן לנושא שלא אחת עלה באג`נדה הציבורית בהקשר של הפרדת הדת מהמדינה.הסרט שופך אור על מציאות עגומה, מקוממת והזויה שהינה נחלתה של אוכלוסיה בלתי מבוטלת של אזרחי המדינה ובפרט נשים הצריכות לעבור עינויי גוף ונפש בשל רצונן לנתק עצמן מכבלי הנישואין האומללים עד לשיחרור הגואל.המושג "עינוי דין" קודם עור וגידים בכך שהוא עובר טרנספורמציה מנושא בעל אופק דו מימדי לכאורה לכדי בבואה סטראומטרית המהלכת אימים על נשים שכל רצונן לקבל את החופש שלהן בחזרה מטעמים מוצדקים .הסרט יוצר "ספוט" על המשך החשיבה הסטריאוטיפית של מעמד האשה במאה ה-21 בקרב רבנים בישראל שהיא נטולת אישיות ודינמיקה משל עצמה ומשרטטת אותה בקווי מתאר המדגישים את עליבותה נוכח עולמם הכוחני ,הפטריארכלי של גברים.(בביטוי המקומם והמשפיל:"אשה, דעי את מקומך").

מה דעתך?

עוד בסרטים לצפייה ישירה