מידת הרחמים מאיר גפני

מאיר גפני – מידת הרחמים

Meir Gafni – " Midat Harachamim " Official Music Video

הסיפור מאחורי השיר מידת הרחמים:
צולם במנהרות הכותל ירושלים העיר העתיקה במיוחד לימים נוראים

מאיר גפני. מהזמרים הבולטים והעסוקים במוסיקה החסידית בישראל ואף מחוצה לה. בעל יכולות ווקאליות ייחודיות ומרשימות. עוצמתיות ונוסקות לפסגות מחד, ומאידך מלטפות וחודרות לבבות. השתתף בכמה מההפקות הגדולות והמדוברות בשנים האחרונות, ומופיע לצידם של ההרכבים הנחשבים בעולם החתונות.

לפני מספר חודשים הוזמן גפני להשתתף באירוע סגור עבור בחור חולה ל"ע שאוהב במיוחד את שירתו המרגשת של גפני, והיה זקוק לעידוד נפשי יומיים לפני ניתוח מסובך. במהלך האירוע נחשף גפני לראשונה לשיר אותו ביצע היוצר אורי אברהם. הלחן עוצמתי וסוחף, ומצליח לבטא במדויק את מהות מילות הפיוט הנודע "מידת הרחמים עלינו התגלגלי ולפני קונך תחינתנו הפילי ובעד עמך רחמים שאלי כי כל לבב דווי וכל ראש לחולי" שנכתב ע"י הפייטן אמתי במאה השמינית. לבקשת הבחור החולה חזרו הנוכחים והזמר בהתרגשות על השיר שוב ושוב, כשהחולה מתבטא שאחרי לילה מיוחד כזה הוא מרגיש חזק בהחלט לעבור את הניתוח בהצלחה, מה שאכן קרה.
גפני שב לביתו ולא הפסיק לזמזם לעצמו את השיר. לאחר מספר ימים יצר קשר עם היוצר אורי אברהם ואמר לו כי הוא מרגיש צורך עז לעשות משהו בנידון, ומשם הדרך להפקת השיר ברמה הטובה ביותר הייתה סלולה. בעיצומם של ימי הסליחות כשבסופם יום הכיפורים שבו נאמר הפיוט ברגעי השיא של תפילת נעילה, הופק השיר והוקלט בניצוחו של גדול המעבדים החסידיים משה לאופר כשאליו חובר בעיבוד הקולי ההבטחה המרעננת של המוסיקה החסידית, המוסיקאי והמעבד מוישי רוט. את גפני מלווה מקהלת 'ידידים' של יעקב רוטבלט.
לסינגל הופק קליפ רשמי מעורר השראה ומרהיב עם מיטב אנשי המקצוע בישראל בסטנדרטים אומנותיים גבוהים, בניצוחו של הבמאי והתסריטאי יוני צור. באופן היסטורי התקבל אישור מיוחד לצלם את הקליפ בתוככי מנהרות הכותל באחד מערבי הסליחות האחרונים של השנה. האווירה השורה במרחק מטרים ספורים מקודש הקודשים של העם היהודי בעולם כולו לאורך שרשרת הדורות, מורגשת היטב בפירוש מילות התחינה והשפיעה אף על אחרון אנשי המקצוע שנכחו על סט הצילומים.

האזנה/צפייה מהנה!

מאיר גפני טלפון
052-5871212

פורסם בקטגוריה יהדות, ראש השנה, שירים, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
1,408

מה דעתך?

עוד ביהדות