מענה ל־מבזקי חדשות יום חמישי

ראשי פורומים שאלות ותשובות מבזקי חדשות יום חמישי מענה ל־מבזקי חדשות יום חמישי

#16094 תגובה

מעניין
מנהל פורום ראשי

הותר לפרסום כי שירות הביטחון הכללי, בשיתוף עם משטרת ישראל/מחוז ירושלים, סיכל כוונות לביצוע פיגוע דקירה כנגד כוחות אבטחה, המוצבים ב"בית עובדיה" בשכונת סילואן בירושלים. הסיכול הנו חלק מחשיפת תשתית, שפעלה כנגד כוחות משטרה ואזרחים ישראלים בשכונת סילואן.

במסגרת חקירת שב"כ, המתנהלת בימים אלו, נעצרו מספר פעילי טרור עממי מסילואן, ביניהם קטין אחד.

העצורים המרכזיים הם:
מחמד נאסר אחמד עבאסי, יליד 1994 פעיל של "החזית העממית" (חז"ע)
מוראד מחמד עודה קוסתירו, יליד 1993, ללא שיוך ארגוני.

בחקירתו בשב"כ הודה מחמד עבאסי כי לפני כחודש, גייס קטין לעריכת תצפיות על סידורי האבטחה ב"בית עובדיה" בסילואן, וזאת כחלק מהיערכות לביצוע פיגוע ירי כנגד מאבטחי המבנה.

בהמשך, לאחר קבלת המידע מהתצפיות, החליט עבאסי לבצע את הפיגוע באמצעות סכין וגרזן, ואלה הוסתרו בביתו ובבית סבו. כאמור, מעצרו מנע את מימוש הפיגוע.

בנוסף, הודה עבאסי כי ייצר מטעני צינור ובקבוקי תבערה, אותם העביר לפעילים, תוך הנחייה להשליכם לעבר בתי היהודים בסילואן.
הנחקרים הודו בפעילות טרור עממי מגוונת, ומסרו מידע אודות עשרות פעילים נוספים מסילואן, שהיו מעורבים, בשנה האחרונה, באירועי הפרות סדר בסילואן, ובביצוע שורה ארוכה של יידויי בקבוקי תבערה, זיקוקים ואבנים לעבר כוחות מג"ב, משטרה ואזרחים.

אחד הנחקרים הודה גם ביידוי אבנים לעבר כוחות משטרה ומבקרים בהר הבית, במהלך שנת 2014, ואף הפליל פעילים נוספים מסילואן, אשר היו מעורבים ביידוי אבנים לעבר מבקרים יהודים בבית הקברות בהר הזיתים.

בימים הקרובים יוגשו כתבי אישום כנגד חלק מהמעורבים בפרשיות אלה, המייחסים להם ביצוע עבירות ביטחון חמורות.

חשיפת התשתיות והמעצרים הינם חלק מהמהלכים הסיכוליים המבוצעים בשגרה כנגד פעילות הטרור העממי במזרח ירושלים, זאת נוכח רמת האיום הגבוהה מפעילות זו ומהתפתחותה בהמשך לפיגועים חמורים כנגד תושבי ירושלים.

*תקשורת שב"כ*
רווחי חברת "סלקום" צללו ברבע הראשון של השנה ב-77% לעומת אותה תקופה בשנה שעברה והסתכמו ב-26 מיליוני שקלים.
הרווח הנקי בנטרול הוצאה חד פעמית עקב חתימה על ההסכם הקיבוצי הסתכם ב-51 מיליון שקל – ירידה של 55%. ההכנסות פחתו ב-6% והסתכמו במיליארד ו-60 מיליון שקלים. ברבע הראשון של השנה איבדה "סלקום" 82,000 מנויי טלפון סלולרי
כביש 6 ליד מחלף קסם צוות מתנ"א איתר שקית עם אקדחים בשולי הכביש
ח"כ אורן חזן 'הליכוד' בראיון:
"כולם יצביעו בעד ביטול הסנקציות הפליליות. הספין שאין שיוויון בנטל רק בציבור החרדי, זה בלוף גדול. האמירות השקריות שהחרדים גנבו את הקופה, אלו נסיונות של האופוזיציה לייצר כותרות בתקשורת".
השרב הגדול בדרך: גל חום ארוך, לראשונה מתחילת האביב, צפוי בשבוע הבא. שיאו- ביום שני, כשברוב אזורי הארץ הטמפרטורות תהיינה מעל ל-30 מעלות, ובכמה מקומות – בעיקר בהרים ובפנים הארץ מעל ל-35 מעלות. ההמלצה היא לנצל את הימים הקרובים שיהיו נעימים.

החזאי התורן במטאוטק, שלמה אוברמן, מסר כי ביום חמישי יהיה מעונן חלקית ותחול ירידה בטמפרטורות, 20 מעלות בירושלים, 22 – בתל אביב, ומדי פעם צפוי גשם מקומי בצפון הארץ ובמרכזה. יתכן גם גשם בצפון הנגב וקיים חשש קל משיטפונות בנחלי המזרח.

ביום שישי מזג האוויר יהיה מעונן חלקית עד נאה, עם עלייה קלה בטמפרטורות. בשעות הבוקר עדיין ייתכן גשם מקומי בצפון הארץ ובמישור החוף. בשבת יהיה נאה עם עלייה בטמפרטורות, שתהיינה רגילות לעונה: 25 מעלות בירושלים, תל אביב וחיפה.

הקפיצה הגדולה בטמפרטורות בשבוע הבא: ביום ראשון תחול עלייה ניכרת במעלות החום ומזג האוויר יהיה חם מהרגיל עד שרבי ברוב אזורי הארץ. בירושלים 33 מעלות, בתל אביב וחיפה 30 ובבאר שבע 35. גל החום הזה יימשך גם ביום שני, כשצפויה עוד עלייה בטמפרטורות שתהיינה בין 30 מעלות במישור החוף ל-35 מעלות בהרים. ברוב האזורים יהיה חם ויבש. לאורך מישור החוף יהיה פחות חם ויותר לח. הפרשי הטמפרטורות בין יום חמישי ליום שני צפויות להיות בין 10-15 מעלות.

גל החום צפוי להימשך גם ביום שלישי ורק ביום רביעי צפויה הקלה.
טקס החלפת מג"דים – גדוד דוכיפת, למרגלות מערת המכפלה הבוקר.

צילומים: חיים נוימן
מנהלת מערת המכפלה
ח"כ איוב קרא פונה לבית חולים הדסה עין כרם עוברבדיקות.
ירושלים שכונת עיסוויה זריקות בקת"ב לעבר בית ישראלי
גוש טלמונים.
שוב הפסד בגבעת הדגלים.
הגבעה ממוקמת בין נריה לטלמון. יש לציין שהמתפרעים מגיעים מהכפר הסמוך "מזרע אל קבלייה".
צבא במקום מגיב באלפה
י.ב
ירושלים בית צפאפא ליד מגרש הכדורגל פצ קשה
זריקת אבנים על הרכבת הקלה בין פסגת זאב לבית חנינא יש נזק לחלון הקרון
הודעת הליכוד: 
ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע לשר יובל שטייניץ כי יכהן כשר האנרגיה והתשתיות. בנוסף, יכהן שטייניץ כשר האחראי על הוועדה לאנרגיה אטומית וכחבר הקבינט המדיני- ביטחוני. השר שטייניץ ימשיך בחודשים הקרובים לרכז את הטיפול בסוגיית הגרעין האיראני.  
ראש הממשלה איחל לשר שטייניץ הצלחה בתפקידיו המיועדים.
דובר משטרה צפון / משמר הגבול:

זוהתה גופתו של הנעדר סמ״ר טל קדושים.

בהמשך להודעתי מאתמול בדבר מציאת גופת אדם בכנרת, בתום תהליך זיהוי הגופה במכון לרפואה משפטית, נקבע כעת, כי אכן מדובר בגופת הנעדר סמ״ר טל קדושים שנעדר מיום 08.04.15 כתוצאה מתאונה ימית במיימי הכנרת.
הודעה נמסרה למשפחה.

מועד הלוויה:

הלוויתו תיערך היום 14.5.2015 בשעה 17:00בבית העלמין הצבאי בטבריה.

אין מניעה לסיקור הלוויה בהסכמת המשפחה בתאום מול דובר מג״ב- שי.

מיום העדרו התקיימו מאמצים רבים לאיתורו, מאמצים שכללו כוחות משטרה רבים ובהם סירות שיטור ימי, פרשים, מסוקים, יחידת צוללנים מתנדבים ומתנדבים רבים גם מטעם בני המשפחה שהגיעו לסייע.

בשבועות האחרונים מינה מפקד מחוז צפון ניצב זהר דביר את מפקד מג״ב צפון נצ״מ יהודה יהושוע לעמוד בראש המפקדה המשימתית במאמץ לאיתור הנעדר. במהלך שבועות אלו הופעלו מאמצים שכללו שוטרי מג"ב שפעלו בסריקה רגלית, הפעלת יחידת מתנדבים להפעלת רחפנים לסריקה בקו החוף ובעיקר בסבך הרב, הפעלת תצפיות השולטות על קו המים והחוף ועוד.

במאמצים אלו השתתפו מאות לוחמי מג״ב.

כתבים יקרים, נבקש בהזדמנות זו להודות לכם על הסיקור הנרחב באירוע מצער זה.

שי ודורון
מרחב אשר צומת כברי ת.ד קשה משאית הפוכה
דוה"מ (דובר מרחב דן)

קטנוע לצעירים בלבד

לפני כשבוע זיהו שוטרי סיור מרחב דן קטין כבן 17 כאשר הוא נוהג בקטנוע ברחובות ב"ב. השוטרים קראו לקטין לעצור אך הוא נמלט מהם. כעבור זמן קצר עוכב הקטין לחקירה לאחר שנראה כשהוא הולך לבדו ברחובות בני ברק.
בחקירתו התברר כי הוא ישן אצל חברו ולאחר שהמארח נרדם , הקטין לקח ממנו את מפתחות הקטנוע וזאת למרות שאין לו ר.נ.

אתמול נצפה בבני ברק קטין נוסף כבן 17 כאשר הוא רוכב על אותו הקטנוע וגם הוא ללא ר.נ.
בחקירתו התברר כי מצא את הקטנוע כשהוא זרוק באחד מרחובות העיר.
כנגד 2 הקטינים יוגשו כתבי אישום בגין שבל'ר ונהיגה ללא ר.נ.
הנדון : הודעה לעיתונות : מעולם לא הוציא רישיון לקח ללא רשות רכב ונמלט עמו

שוטרי תחנת רהט עצרו ביום רבעי שעבר בחור כבן 19 תושב רהט בתום מרדף רגלי לאחר שזמן קצר קודם לכן הבחינו בו השוטרים לאחר שעקף את אותם והמשיך בנסיעה מהירה ופרועה תוך שהוא מסכן את הרכבים האחרים ואת הולכי הרגל, אתמול בתום חקירה בהובלתו של רס"ר יואב בונה ולאחר ביסוס התשתית הראייתית הוגש כנגדו כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים .
מהחקירה עלה כי החשוד לקח ללא רשות את רכבו של הבחור שהגיע לביתו לצורך עבודות שיפוץ לאחר שזה החנה את הרכב והניח את המפתחות על אדן החלון בבית והחל בעבודת השיפוץ. הוא נכנס לרכב והחל לנהוג בו והגיע אל בחור שהוא מכיר והציע לו להצטרף אליו ל"סיבוב בשכונה" והשניים המשיכו בנסיעה. תוך כדי הנסיעה הם עקפו במהירות רכב משטרתי וגרמו לו לסטות מהכביש והמשיכו בנסיעתם, השוטרים שהבחינו בנסיעתו הפרועה החלו לנסוע בעקבותיו תוך שהם כורזים לו לעצור בצד אולם הוא לא שעה לקריאות השוטרים והמשיך בנסיעה מהירה תוך בריחה מהשוטרים. לבסוף הוא עלה על המדרכה והתנגש בעמוד של פנס תאורה ואז הוא נמלט רגלית מרכב ונעצר על ידי השוטרים.
בתום חקירה הוגש כנגדו כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים.
קצין החקירות של תחנת רהט רפ"ק שלומי דראי ציין כי מדובר באירוע חמור מאוד של סיכון משתמשי הדרך על ידי החשוד שלקח ללא רשות ומבלי שיש לו רישיון נהיגה את הרכב של הקבלן שהגיע לשפץ אצלו והחל בנסיעה פרועה למרות שהתבקש מספר פעמים על ידי השוטרים לעצור בצד וכי חקירתו של החשוד נמשכה עד לביסוס התשתית הראייתית כנגדו והגשת כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים. עוד הוא ציין כי בעיר רהט נערכות פעולות אכיפה, מניעה והסברה הממוקדות בעבירות הבריונות בכביש .
בברכה,
נאוה טבו רפ"ק
דוברת מרחב נגב