מענה ל־סיכום חדשות השבת

ראשי פורומים שאלות ותשובות סיכום חדשות השבת מענה ל־סיכום חדשות השבת

#16121 תגובה

מעניין
מנהל פורום ראשי

הצלה יו"ש: עידכון: חברון: הלוויתו של הרב משה לוינגר זצ"ל נדחתה לשעה 12:30 מחר בצהרים
ביום רביעי הקרוב תתקיים הפגנת מחאה בערב בארנה בירושלים מול עשרות אלפי נוצרים שיגיעו לכינוס בין לאומי בארנה למשך 5 ימים, שבשיאו הם יתפללו שעם ישראל יקבלו את ישו עליהם.
המארגנים טוענים שמטרת הכינוס היא לגרום לעם היהודי בישראל ובעולם לקבל את הנצרות כלגיטימית, ולהתפלל על היהודים שיקבלו את ישו.
חלק מהנואמים בכינוס זה הם מיסיונרים ישראלים שארגונים הלוחמים במיסיון נלחמים בהם במשך השנה.

באתר של מארגני הכינוס הנוצרי הם מצהירים שהם מעוניינים שהעולם כולו יתנצר עד לשנת 2023, ושהעולם כולו יהפך לאימפריה עולמית נוצרית עד לשנה זו.
יואב יצחק בניוז 1 ; הפרקליטות השמידה תיק רגיש מאוד, מחשש לגילוי קשר פסול בין עו"ד רות דוד לרונאל פישר.
הדוברים משתדרגים: אחרי מינוי יעקב בצלאל למנהל לשכת דרעי, כעת נדב שיינברגר ששימש כדוברו של כחלון במשרד התקשורת ימונה לרל"ש שר האוצר.
בכניסה לכפר מנדה נמסר על ת.ד בין רכב לטרקטורון
הלשכה מתפרקת: גם הדוברת של בנט פורשת
http://www.srugim.co.il/?p=115352
אדמה חרוכה: אחרי פרשיתו של ראש המטה שלום שלמה, גם הדוברת האישית של בנט, דנה מזרחי הודיעה כי לא תמשיך איתו למשרד החינוך. בנוסף פוטרו ארבע מזכירות בלשכה והנהג הצמוד.
החלטה ראשונה של השרה: במקום המשרדים ברחוב המסגר, תעבור הפעילות לירושלים. לדבריה: מי שעוסק בנושאים ממלכתיים – ראוי שינוהל מבירת ישראל. את טקס כניסתה למשרד תקיים בשלוחה בשייח ג'ראח ולא בתל אביב

החלטה ראשונה של השרה מירי רגב ביום ירושלים: מטה משרד התרבות והספורט עובר מתל אביב לירושלים. ל-ynet נודע כי רגב, שהושבעה לתפקיד ביום חמישי האחרון, הספיקה לפנות לראשי משרד האוצר כדי שיאתרו בניין משרדים בבירה. כחלק מהמהלך נקבע כי טקס חילופי השרות במשרד לא יתקיים מחר (א') בלשכת השרה והמנכ"לית בתל אביב, אלא בשלוחה קיימת של המשרד בשכונת שייח ג'ראח בירושלים.

אל הבניין החדש בירושלים צפויה לעבור לשכת השרה ויחידות המשרד השונות. אחת הסיבות העיקריות שגרמו לרגב להאיץ את המהלך היא העובדה שמדובר במשרד העוסק שנוגע בנושאים ממלכתיים כגון סמלים וטקסים ולשיטתה ראוי שינוהל מבירת ישראל.

עד עתה נוהל משרד התרבות והספורט בבניין ברחוב המסגר בתל אביב, שם גם ממוקמת לשכת השרה היוצאת לימור לבנת ומשם פעלו גם בכירי המשרד. היקף הפעילות של השלוחה בבירה דל יחסית.
נושא העברת יחידות משרדי הממשלה לירושלים עומד במחלקות כבר שנים. במאי 2007 התקבלה החלטת ממשלה להעביר בתוך שמונה שנים את כל היחידות הפועלות מחוץ לירושלים. אולם יישום ההחלטה נתקל בקשיים רבים, בין היתר בשל העובדה שלא הוצגה תוכנית מעשית. דו"ח מבקר המדינה מ-2013 שביקר בחריפות את תפקוד הממשלה מנע יישום ההחלטה.

בשנה שעברה אושר תיקון בהחלטת הממשלה שהאריך בשלוש שנים את מועד השלמת התוכנית להעברת כל המשרדים, אולם גם כאן רב הנסתר על הגלוי ולא ידוע מתי המעבר יקרה בפועל. הדבר תלוי בעיקר במוטיבציה של בכירי המשרדים להעתיק אותם מגוש דן לירושלים.

המינוי של רגב למשרד התרבות והספורט ספג ביקורת קשה ולעיתים בוטה כבר לאחר ההודעה, ובתגובה היא אמרה: "חבל לי לשמוע את הדברים. דווקא מי שמצפה שנהיה סובלנים, חשוב שהוא יהיה סובלני.
אשמח להיפגש איתו והוא יופתע לטובה".

על האפשרות שתפעל לצנזור יצירות אמנות שייראו בעיניה בלתי הולמות, אמרה ל-ynet בערב השבעת הממשלה: "בסרטים צריך לקבוע גבולות. לא אסתום פיות, אבל אם צריך לצנזר – אצנזר". היא הדגישה שכבר הייתה צנזורית צבאית וכי במסגרה התפקיד ההוא שמרה על חופש הביטוי. רגב ציינה כי המשימה החשובה הראשונה שלה, מלבד הכרת המשרד, תהיה הצורך למנוע את המהלך שמקודם על-ידי הפלסטינים להדיח את ישראל מפיפ"א, התאחדות הכדורגל הבינלאומית.

במקביל יתנהלו במהלך היום חילופי שרים במשרדי ממשלה נוספים. יריב לוין ייכנס למשרד לביטחון פנים במקום יצחק אהרונוביץ'. סילבן שלום יחליף את גלעד ארדן במשרד הפנים, ועוד קודם לכן יחליף את יובל שטייניץ במשרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים. אריה דרעי יחליף את נפתלי בנט במשרד הכלכלה. איילת שקד תיכנס למשרד המשפטים ואורי אריאל ייכנס למשרד החקלאות. אחר הצהריים ייכנס דני דנון למשרד המדע באולם בר לב בקריית הממשלה.
חש"ך חכם שלום כהן ראש מועצת החכמים: אין כל איסור על גברים לעשות כפי שעשה אריה דרעי ממנו יראו וכן יעשו

מקור: http://bshch.blogspot.co.il/2015/05/blog-post_975.html

ביום שישי הציגו בפני חש"ך חכם שלום כהן ראש מועצת החכמים תמונות מאיך שאריה דרעי מתגפף עם מירי רגב בכנסת, הוא הסתכל על התמונה ושאל מה הבעיה כאן, לא רואה כל איסור, אמרו לו היא אשת איש, אמר חש"ך בפרהסיה לא נורא לא עשה זאת במסתרים, שאלו האם לכל אחד מותר ככה, אמר, אם דרעי עושה כך אז ממנו יראו וכן יעשו
דובר המשטרה צפון :

דיווח על נעדר בחופי הכנרת-

בעקבות דווח על העדרות בכנרת של צעיר (21) תושב הצפון אשר שהה בחוף כורסי עם חבריו ועפ״י עדויות שנגבו עד כה, טרם ידוע אם הצעיר נכנס למים או לא.

שוטרי תחנת גולן פתחו בסריקות על קו החוף באמצעות שוטרי ומתנדבי תחנת גולן ובתווך הימי ע״י השיטור הימי.

דורון
ברוך דיין האמת. הילדה
אגם בת נועה שנחנקה היום אחה"צ בשבת נפטרה ברגעים אלה בביה"ח קפלן.
בשורות טובות
דיווח ערבי: עימותים פרצו לפני זמן קצר בין כוחות צה"ל לצעירים ערבים בכפר פרעה.
הערבים מתגאים בשיטה חדשה.
שולחים את הצעירים אם מראות שבורות כדי לסנוור את חיילי צהל. בזמן שהם מתפרעים מאחורה.
י.ב
פיגוע אבנים : עוקף חוסאן מחבלים זורקים אבנים
בשבת נפרצה הבית של הגאון הר"ר לייב מיצברג רבה של קהל עדת ירושלים ישיבת המתמידים נגנבו תכשיתים יקרים משטרה בדרך
מי שמתכנן לטוס לפנות בוקר בסביבות השעה 6 יתכן שיתקל בשיבושים קשים וזאת עקב סכסוך עבודה בביקורת הגבולות. כצעד מחאה עובדים יעזבו את העבודה ב6 בבוקר.
תלמידי ישיבת עטרת כהנים יצאו לפני זמן קצר לתהלוכת ריקודים ברובע המוסלמי לכבוד יום ירושלים.
האירוע שלווה בשמירה עבר בשקט.
סוריה: עשרות אזרחים נהרגו היום בהתקפות אוויריות של משטר אסאד על העיר Manbej. Dozens on Civilians Killed in Regime Air Raids on Manbej . E-mag
מאות אנשים צועדים ברגל מרמות לאחר שהמתינו זמן רב לאוטובוסים
יו"ר הרשות הפלסטינית נפגש עם האפיפיור בוותיקן
כביש רמות גולדה פינת מירסקי פקוק עקב החלטת המשטרה לא לתת לאוטובוסים שעוברים שם באופן קבוע לעבור. הנהגים לא יודעים לאן להמשיך
ספינה של איחוד האמירויות הנושאת ציוד הומניטרי הגיעה אל חופי תימן.
דיווח ערבי: עימותים פרצו לפני זמן קצר בין כוחות צה"ל לצעירים ערבים בכפר פרעה.
קולומביה: 6 גופות חולצו ממכרה זהב לאחר שהוצף במים, עוד 16 לכודים טרם חולצו. כ -80 עובדי הצלה משירותי הצלב האדום הקולומביאני וכוחות צבא פועלים במקום מאז יום רביעי בשביל לחלץ ניצולים.

E.c