מענה ל־איך מקבלים תו חניה לנכה

ראשי פורומים שאלות ותשובות איך מקבלים תו חניה לנכה מענה ל־איך מקבלים תו חניה לנכה

#16124 תגובה

טלי

תו נכה לחולי אפילפסיה

חולי אפילפסיה הזכאים לתו נכה משתייכים לקבוצת בעלי מגבלות תנועה שאינן פיזיות כמו אוטיזם, נפש, דמנציה (שיטיון, כאן ראוי לציין כי לנפגעים אלו קיימת גם בשלבים מאוחרים יותר של המחלה גם מגבלה פיזית), עיוורים ועוד.

מחלת האפילפסיה (נקראת גם מחלת הנפילה או כפיון) הינה מחלה הגורמת לחולים בה להתקפים. היא נגרמת עקב פעילות חשמלית יוצאת דופן בתאי המוח. בניגוד למקובל לחשוב המחלה אינה כוללת רק התקפים אפילפטיים, כגון פרכוס, הוצאת קצף לבן מהפה, ביצוע תנועות בלתי רצוניות, אלא יכולה להיות ללא עוויות כמו בהייה או אפילו התקף שסופו הוא באובדן הכרה. המחלה אינה מוגבלת לגיל מסוים, אולם מחקרים שנעשו מראים שמרבית החולים בה הינם ילדים או אנשים בני 65 ומעלה. ההתקפים נמשכים בין מספר שניות למספר דקות, אך ישנם מקרים מעטים אשר נמשכים יותר מדקות ספורות ועשויים לגרום לסטטוס אפילפטיקוס (מצב שבו ההתקף הנמשך זמן רב ועשוי לגרום למותו של החולה).

תדירות ההתקפים יכולה להיות בין התקף חד פעמי למספר התקפים בכל החיים כאשר עשויים להיות לאדם גם מספר התקפים ביום. ניתן להחלים מהמחלה, כאשר לילדים יש את הסיכוי הגבוה ביותר לכך. הטיפול במחלה הוא באמצעות תרופות, אשר משפיעות על חלק מהחולים בלבד ורק מקילות עליהם ומורידות את מספר ההתקפים. התרופות אינן מובילות להחלמה ויש לקחת אותם בצורה סדירה מבוקרת ותדירה על פי המלצת הרופא.

זכאות חולה האפילפסיה לתו נכה נובעת מזה שאדם החולה במחלה עשוי לחוות התקפים באמצע הליכה מחוץ לביתו, מצב אשר עשוי לגרום לו ליפול ואף להיפצע ועד לסכנת חיים מיידית. ההתקפים גם עשויים לגרום לפגיעה באנשים אחרים, כמו למשל מצב שבו חווה אדם התקף בעת מעבר כביש, הוא עשוי לגרום לרכב שבא מולו לפגוע בו, או לתת בלימת פתע ואז הרכב שמאחוריו לא יספיק לבלום גם הוא וזה יגרום לתאונת שרשרת שיהיו מספר פצועים. דוגמא נוספת, נניח אותו חולה באפילפסיה סיים את עבודתו וצריך להגיע למרכז קניות לקנות מצרכים לבית. הוא מגיע לחניון אולם הוא כולו בתפוסה מלאה ועל כן הוא חונה בסמוך ברחוב צדדי. הוא יוצא מהרכב והולך לכיוון המרכז ולפתע בלי שום אזהרה הוא חווה התקף נופל על המדרכה ומפרכס, ברחוב אין אף ורק אחרי דקות ארוכות רואה אותו ילד שרץ להזעיק את הוריו. מצב זה שבו החולה נפל הוא עשוי היה לאבד את ההכרה כתוצאה מהנפילה, כמו כן אף אחד לא ראה אותו והוא נשאר שכוב דקות ארוכות מאד שבשביל מצבו הרפואי זה כמו נצח, בנוסף הזמן היקר שעד שיזמינו אמבולנס ועד שהוא יגיע וכו' מדרדר את מצבו הרפואי.

כעת ניקח את אותו מקרה רק שלחולה האפילפסיה יש כעת תו נכה, הוא מגיע למרכז קניות רואה שאין חניה אבל יש לו מקום בחניית נכים, הוא מחנה את רכבו בחנייה, נכנס למרכז קניות ולפתע חווה התקף, באותו רגע השומר והאנשים מסביב מתחילים לעזור, האחד מרחיק את האנשים השני מזמין את האמבולנס, תוך דקות מגיע האמבולנס ומעביר אותו להמשך טיפול בבית החולים. האם התו לא עזר לחולה? לא רק שעזר הוא הציל את חייו! בזכות התו אף אם הוא נפצע עדיין הוא קיבל טיפול בזמן, אולי במקרה יכול להיות שם אדם שעבר קורס עזרה ראשונה הרי בכל זאת מדובר במקום הומה אדם. אם כן, חולי האפילפסיה עשויים להיות זכאים ממשרד התחבורה לתו נכה. התו יכול להינתן לתקופה זמנית או קבועה, כאשר הזכאות אינה אוטומטית וכל מקרה הוא לגופו.

משרדי עוסק בבקשות לקבלת תו נכה ופועל בנחישות להשגתם עבור לקוחותיו.

http://www.yvb-lawyer.co.il/index.php?option=com_content&view=article&id=162&Itemid=174