מענה ל־חדשות יום ב – גל חום

ראשי פורומים שאלות ותשובות חדשות יום ב – גל חום מענה ל־חדשות יום ב – גל חום

#16235 תגובה

מעניין
מנהל פורום ראשי

מול ארה"ב והפלסטינים: סילבן שלום ישמש שר החוץ בפועל
גורמים בלשכת נתניהו אישרו באופן רשמי כי שר הפנים והמשנה לרה"מ יהיה האחראי על המו"מ עם הפלסטינים והדיאלוג האסטרטגי עם ארה"ב. המינוי עשוי להעמיק את הקרע של נתניהו מול ארדן. סגנית שר החוץ חוטובלי: "נתניהו מסר בידי את משרד החוץ כסגנית שר ללא שר על כל סמכויותיו"

לכתבה מאתר ידיעות אחרונות ynet
כך הפך אריה דרעי את דוד אזולאי לשר בלי תיק / ישי כהן

http://www.kikar.co.il/171188.html

אם יש לשכה מפוארת, מאבטח וישיבה בשולחן הממשלה, מדוע כל המועמדים סירבו לתפקיד שר הדתות? כנראה הבינו שהשר האמיתי יהיה דרעי, שמוכיח זאת בשורת מינויים של מקורביו בשליטה. רוצים לקדם משהו במשרד? חבל שתבזבזו את זמנכם אצל אזולאי, פנו ישירות לדרעי
גלובס: מכה נוספת ל"הארץ": "בשבע" עוזב את בית הדפוס ועובר בסוף השנה לדפוס של ישראל היום.
קצינים בצהל מעדכנים: הפיצוץ בצד הישראלי אמש אלה פרה ועגל שעלו על מוקש נ״ט. וכמובן לא שרדו. שאר הנפילות לא בשטח ישראל.

יממה אחרי מסתבר: מה שזוהה אתמול כנפילות של פצמ"רים סורים בגולן, היה למעשה פרה ועגל שעלו על מוקש (ועלו השמימה).


צהריים טובים.
היום בין השעות 04:30-09:30 נערך מבצע אכיפת תנועה על ידי ניידות מרחב חברון(תנועה,יהודה,עציון,מג"ב מערה, צבא וניידות תחבורה ) על הצירים הראשיים בגזרה.להלן סיכום :
9 רכבים איסור שימוש
4 השבתות מנהלתית
6 פסילות נהגים
4 נהגים לא מורשים
56 דו"חות תנועה בעבירות חמורות(עקיפה,אי מתן זכות קדימה ועצור )
לידיעה נגררו ונלקחו להשמדה 9 כלי רכב.. ראו תמונות מצורפות..
דובר כב"ה מחוז יוש :
הושגה שליטה בדליקה שפרצה בסמוך לישוב סלעית,בשלב זה מדללים כוחות,לוחמי האש ימשיכו בפעולה קרקעית אל תוך הלילה למנוע את התחדשות הדליקה,עם רדת החשיכה פעולת מטוסי הכיבוי נפסקת,
רשף אסף אברס
דובר מד"א, זכי הלר: בשעה 18:54 נמסר למד"א מרחב נגב על פעוט שהובא למרפאה מקומית ברהט, ככה"נ לאחר שנפגע מרכב. חובשים ופרמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי, ומפנים לביה"ח "סורוקה" פעוט כבן שנתיים וחצי במצב קשה, בהכרה עם פגיעת ראש
נתיבות
2 רוכבי אופניים חשמליים נפצעו בינוני
דובר מד"א, זכי הלר: בשעה 18:54 נמסר למד"א מרחב נגב על פעוט שהובא למרפאה מקומית ברהט, ככה"נ לאחר שנפגע מרכב. חובשים ופרמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי, ומפנים לביה"ח "סורוקה" פעוט כבן שנתיים וחצי במצב קשה, בהכרה עם פגיעת ראש
דובר המשטרה מחוז דרום פסטיבל מידברן. לאחר החלטת בית המשפט היום, הסתיימה לפני דקות אחדות פגישה שנערכה בראשות מפקד המחוז הדרומי ניצב יורם הלוי עם מארגני הפסטיבל וקציני המחוז הדרומי במהלכה הגיעו להסכמה וגושרו הפערים הבודדים שהיו קיימים עד כה. הפסטיבל יתקיים כמתוכנן והסכמה מלאה של המארגנים לתנאי הרישוי והאבטחה שהוחלט בבימ"ש ובמסגרת הפגישה. דורון בנאמו
שרשרת ניסיונות הברחת ציוד לחימה לרצועת עזה נמשכת: הבוקר הותר לפרסום כי בתחילת החודש, בפעילות משותפת לעובדי המכס במעבר גבול ניצנה ולשירות הביטחון הכללי סוכל ניסיון הברחה של חליפות צלילה לרצועת עזה. בהתאם למסמכי היבוא, המשלוח היה אמור להכיל חליפות ספורט, אולם בבדיקה יסודית של עובדי מכס ניצנה התברר כי במשלוח 40 חליפות צלילה, הדורשים אישורים מיוחדים בעת יבואם לרצועה, ולא בוצע ביבוא זה. 

 

בהתאם להערכות גורמי הביטחון, משלוח זה הינו חלק ממאמצי ההתעצמות של תנועת החמאס ברצועה, המקיימת פעילות נמרצת לביסוס כח צבאי ימי, בכללו לוחמי קומנדו, שמטרתם לבצע פעולות התקפיות נגד מטרות ישראליות. נזכיר כי במבצע 'צוק איתן', בוצעה פעילות כזו, עת הגיעו לחוף זיקים ארבעה צוללנים, לוחמי קומנדו של החמאס, במטרה לפגוע ביעדים ישראלים.

 

עובדי המכס במעבר גבול ניצנה עדים בתקופה האחרונה לעלייה במספרם של הניסיונות להבריח חומרי לחימה ואמצעים לייצור חומרי לחימה לרצועת עזה. בארבעת החודשים האחרונים בלבד, כפי שכבר הותר לפרסום בעבר, מנעו העובדים הברחות של 1,200 שפופרות של פוליאוריתן, המשמש לייצור חומר הודף לרקטות שהוחבאו במשלוח סיליקון, חומר מקשה, HARDNER, המשמש אף הוא לייצור חומר הודף לרקטות והוסלק בפחי צבע, 200 ק"ג של מוטות גופרית גולמיים, העלולים לשמש כרכיבים בייצור אמצעי לחימה והוסתרו במשלוח מזון יבש ואף 18 טון פחם מסוגmetallurgical coke  המשמש כדלק בכבשנים ליציקות מתכות.

 

תפיסת חליפות צלילה הינה חלק ממאמץ של גורמי הביטחון בשילוב מינהל המכס, בית מכס מעברי הגבול, מכס ניצנה ורשויות אכיפה נוספות לאתר הברחות לרצועת עזה דרך מעברי הגבול לישראל ומשם דרך מעבר כרם שלום לרצועה. בכוונת כלל הגורמים לפעול בכל הכלים הקיימים לרשותם למיצוי דין עם המעורבים.
מהרדיו לפוליטיקה: גואל ועקנין ידברר את דרעי

http://www.bhol.co.il/article.aspx?id=83697

בחדרי חרדים: הכתב הפוליטי הבכיר פרש מ'קול חי' והתמנה כיועץ התקשורת של יו"ר ש"ס ושר הכלכלה, במסגרת סבב המינויים
ינון אזולאי מראשי ש״ס באשדוד אמר: ״באנו להביע את הכאב שלנו לנוכח רמיסת השבת, בזמן הכי נכון ערב ראש חודש סיון. תפילה לא שבה ריקם, באנו כולנו כאיש אחד – כיפות סגורות מסורתיים וחרדים, ספרדים ואשכנזים, לזעוק את זעקת השבת. באשדוד תמיד הייתה אחדות בין דתיים לחילונים וחשוב לשמור על המרקם הזה ולכבד״.
בהמשך לצומת הגומא.פצוע קל עד בינוני מפונה בדקות אלו לזיו
אופיר צרפתי:
‏דובר הקואליציה הערבית: החות'ים אינם מאורגנים ואין לי אסטרטגיה צבאית.

‏המזכיר הכללי של הליגה הערבית: אנו מודאגים מאוד מהשתלטות של דאעש על העיר רמאדי.

‏שר החוץ הרוסי לברוב: הניסיונות לבודד את רוסיה לא סייעו בפתרון בעיות בעולם, אנו מקווים שיחודש שיתוף הפעולה עם וושינגטון.

(אופיר צרפתי)

🎁Souvenir🎁:
עדכון למלון לאונרדו באילת: מדובר בשריפת שיחים בסמוך למלון, אנשי המקום כיבו אותה טרם הגעת הצוותים, חזל"ש

יוסי א:
הלבנונים מדווחים על פעילות ערה של חיל האוויר הישראלי היום מעל כפר קילא ומרג' עיון ולאורך ערי החוף המערביים מראס נאקורה ועד ביירות.
יש לציין שבשעות האחרונות חגו מטוסי קרב ישראליים מעל מרכז וצפון הבקעא, זחלה ובעלבק.
יוסי 9217 מ"ב 46

דוברות איחוד הצלה: ילדה נפלה מגובה רב ברחוב יסוד המעלה בתל אביב, מתנדבי איחוד הצלה מסניף 'תל אביב' העניקו לה טיפול רפואי ראשוני ולאחר מכן היא פונתה בניידת טיפול נמרץ להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים איכילוב כשמצבה מוגדר בינוני עד קשה ובהכרה מעורפלת, נסיבות האירוע בבדיקה – עוברי אורח סיפרו לחובשים כי הילדה נפלה מקומה רביעית.
דרום הר חברון בכניסה לבית חגי נמסר על דקור פצוע קשה
בהמשך להר חברון.מדובר בשני נערים שדקרו עם בקבוק זכוכית
דובר המשטרה ש"י:
דיווח ראשוני-
בפנימייה בבית חגי, במהלך ויכוח בין שני נערים, דקר אחד הנערים את חברו. הרקע ככל הנראה פלילי. טרם ידוע מצבו של הנדקר. כוחות משטרה בדרכם למקום.
גוש עציון.
מחבלים זרקו כ 5 בקת"בים לעבר הציר בטליתא קומי. אין נפגעים.
הוכרז פטיש חם בגזרה
י.ב
סילוואן זריקת בקטב לעבר רכב בטחון ישראלי.

E.c
היסטוריה: המלכה אליזבת' תבקר בברגן-בלזן

הסיור ההיסטורי יתרחש במהלך ביקור המלכה בגרמניה בחודש הבא

דובר מטעם בית המלוכה הבריטי, הודיע הערב כי המלכה אליזבת' תבקר במחנה ההשמדה ברגן-בלזן במהלך שהייתה בגרמניה בחודש הבא. 

עוד נמסר, כי הזוג המלכותי יבקר באנדרטה לזכרה של אנה פרנק, שנרצחה במחנה יחד עם אחותה מרגוט, לאחר שהתגלה מקום מסתורן בהולנד. 

במהלך הביקור תפגוש המלכה קבוצה של ניצולי שואה וחיילים שלחמו לשחרור המחנה, בנוסף לנציגים מהקהילה היהודית בגרמניה. מחנה ההשמדה ברגן-בלזן שוחרר מידי הנאצים על ידי חיילים בריטים באפריל 1945.
דובר המשטרה(לכיש)

היום בשעות הערב התקיימה עצרת תפילה של הציבור החרדי באשדוד בה השתתפו אלפי בני אדם.האירוע עבר ללא אירועים חריגים תוך הידברות ושמירה על החוק והסדר הציבורי.בסיום התפילה התפזרו המשתתפים לביתם.מפקד מרחב לכיש נצ"מ אלי כזרי שיבח את שוטריו על פעילותם המקצועית בשמירה על הסדר הציבורי ובסגירת הצירים המובילים למקום העצרת על מנת לאפשר את קיומה.

מיכאל
דובר כב"ה מחוז ירושלים:
סיכום פעילות כב"ה מחוז ירושלים היום.
משעות הבוקר ועד עכשיו פעלו לוחמי האש בכמאה שריפות חורש וקוצים. בין האירועים הבולטים הם השריפות בליפתא, אירוע בו פעלו 11 צוותי כיבוי, השריפה ברמת בית שמש בה פעלו שבעה צוותי כיבוי ושני מטוסים. השריפה בעטרות בה השתתפו שישה צוותים והשריפה בסילוואן בהשתתפות חמישה צוותים.
בכל האירועים הנ"ל ובשאר השריפות היום, לוחמי האש מנעו פגיעה קשה בנפש ורכוש ובלמו את האש בגופם, לפעמים גם בחצרות בתים ומפעלים.
גם מחר ובמהלך השבוע תימשך הכוננות הגבוהה בכל רחבי המחוז, כוננות הכוללת תגבור המשמרות בכוח אדם רב, ביטול חופשות, הקפאת קורסים, אימונים ותרגילים מתוכננים.
בכבאות והצלה ירושלים מבקשים מהציבור להקפיד על בטיחות אש, ובכל מקרה של זיהוי אש ועשן לפנות למוקד החירום של הכבאות בטלפון 102.
הפרות סדר בתל אביב: כ-300 בני אדם צועדים ברחוב אבן גבירול בתל אביב לכיוון כיכר רבין במסגרת מחאת יוצאי אתיופיה. המשטרה איבדה שליטה על המפגינים, שרצים בין המכוניות.
איתי גדסי: אם בש"ס לא יתנו הדרוזים יתנו. סגן השר איוב קרא מינה את יעקב עידן שתמך באלי ישי ליועץ לעניני הרשויות הדרוזיות.
כתבה מכיכר השבת: חצי שנה אחרי: מי חיסל את המחבלים, מי ירה בזידאן? [http://www.kikar.co.il/171085.html]
מושב בית דין של 'העדה החרדית' אישרו את הבנייה במתחם שנלר. באישור הגאב”ד והראב”ד.
דן בני ברק הרב שמואל רוזבסקי 8 שריפה
דובר כב"ה מחוז ירושלים:
סיכום פעילות כב"ה מחוז ירושלים היום.
משעות הבוקר ועד עכשיו פעלו לוחמי האש בכמאה שריפות חורש וקוצים. בין האירועים הבולטים הם השריפות בליפתא, אירוע בו פעלו 11 צוותי כיבוי, השריפה ברמת בית שמש בה פעלו שבעה צוותי כיבוי ושני מטוסים. השריפה בעטרות בה השתתפו שישה צוותים והשריפה בסילוואן בהשתתפות חמישה צוותים.
בכל האירועים הנ"ל ובשאר השריפות היום, לוחמי האש מנעו פגיעה קשה בנפש ורכוש ובלמו את האש בגופם, לפעמים גם בחצרות בתים ומפעלים.
גם מחר ובמהלך השבוע תימשך הכוננות הגבוהה בכל רחבי המחוז, כוננות הכוללת תגבור המשמרות בכוח אדם רב, ביטול חופשות, הקפאת קורסים, אימונים ותרגילים מתוכננים.
בכבאות והצלה ירושלים מבקשים מהציבור להקפיד על בטיחות אש, ובכל מקרה של זיהוי אש ועשן לפנות למוקד החירום של הכבאות בטלפון 102.
סיום 🏀
משחק 1 🏀
מכבי תל אביב 89
נס ציונה 88

שלשת נצחון של יוגב אוחיון.
28 נקודות לפארגו.
סיום ⚽
מכבי פתח תקוה 1
ביתר ירושלים 2

ביתר חוזרת למקום הרביעי עם 48 נקודות
דוברות ידידים:
בערב גיבוש שנערך היום בבית שמש השתתפו ראש העיר הרב משה אבוטבול הי"ו וחברי מועצת העיר, שדיברו על מעלת הסניף בעיר ועל הסיוע הרב שניתן ע"י המתנדבים בכל העיר במשך 365 ימים בשנה.
ראש העיר הודה נרגשות לכל המתנדבים וכן לסגן היו"ר מנשה פרלשטיין שעושה פעילות מלאה בכל הסניף ומחוצה לו, כמו"כ דיבר ראש העיר, שכבר בימים הקרובים חברי ההנהלה יוזמנו לפגישת עבודה בעירייה ע"מ לחזק ולשתף את הקשר בין האזרחים למתנדבים.
בהמשך הערב הודה היו"ר מאיר וינר לכלל החברים על הפעילות הברוכה בסניף.
בסיום הערב חולק שי למתנדבים. אפוד זוהר מתנת חברת "תדפיס" מהעיר בית שמש
חדשות כיכר השבת

הטבח בהר נוף • השאלות הקשות: חצי שנה אחרי: מי חיסל את המחבלים, מי ירה בזידאן?
תחקיר מעמיק שביצע אתר 'כיכר השבת' מעלה תהיות קשות על גרסת המשטרה לפיגוע בבית הכנסת "בני תורה". בתיעוד שלא פורסם, רפ"ק א' שטען כי צמצם למגע וירה במחבלים, נראה לכאורה נמלט אל מאחורי רכב בצדו השני של הכביש עד לנפילת המחבלים. תיעודי האירוע הוחרמו בניגוד לחוק. ומי ירה בזידאן?
צרפת: שוטרים זוכו בתיק מהומות המוסלמים
חשש מהתפרצות אלימה בפריז: שני שוטרים זוכו מאחריות למותם של שני נערים ערבים, שהוביל ב-2005 לשבועות של אלימות מצד מהגרים מוסלמים בבירה ובפרבריה. סערה בבית המשפט: "המשטרה כרגיל מעל החוק!"

לכתבה מאתר ידיעות אחרונות ynet
לפני מספר דקות הורגשה רעידת אדמה בעוצמה 5.2 בגואטמלה. EMSC
זקן רבני מרוקו הרב יהושע מאמאן קיבל את עיטור יקיר ירושלים. הערב במגדל דוד
"חנוך לנער" תוכנית החינוך הפופולארית ברדיו כמידי יום שני בין 22:00-24:00 והשבועהיועצים:הרב דניאל מיימון…הרב אברהם ברזילי…הרב יצחק ריבקין
בהנחיית הרב אשר ברדה.
ערב הסעודית ביצעה 6 תקיפות אוויריות במחוז א-דאלע בתימן. Press tv
'12' ב'גל הדיווחים'

"עצרת ענק למען כבוד השבת בעיר אשדוד"

דובר העצרת, ישראל הרשקוביץ 'המודיע' בראיון: עשרות אלפים השתתפו בעצרת. הוכחנו שכולם מאוחדים, בניגוד להשמצות נגדנו. כבר בימים הקרובים נפעיל את התוכנית הכוללת סנקציות כלכליות נגד ביג.

יו"ר איחוד הצלה בעיר, ינון אזולאי בראיון: העצרת הסתיימה ללא כל אירוע חריג. התחושה של המשתתפים הייתה של אחדות למען המטרה. הכנה לחג השבועות של 'ויחן שם ישראל נגד ההר – כאיש אחד בלב אחד'.

"זעם בציונות הדתית – נתניהו מרוקן תפקידים מתוכן"

שלומי סגל: נציגי המגזר, סגן שר הבטחון אלי בן דהן, שרת המשפטים איילת שקד וסגנית שר החוץ ציפי חוטובלי, הופתעו לראות היום שראש הממשלה נטל חלק גדול מסמכויותיהם והעניקם לאחרים. מדוע זה קרה?

"חברי כנסת מהליכוד מצטרפים לדרישת גדעון סער לבנות בבירה"

ח"כ דוד אמסלם בראיון: נתניהו רק מדבר על בנייה בירושלים. בפועל, בכל עוטף ירושלים יש הקפאה מלאה. ומה בכוונתו לעשות כדי לזרז את הבנייה בעיר וסביבותיה?

"מה באמת קרה בטבח בהר נוף?"

חיים אבני 'כיכר השבת' בראיון: מתחקיר שערכנו עולה כי מי שככל הנראה הרג את השוטר הדרוזי זידאן סייף, הוא אחד השוטרים שלא כיוון לעבר המחבל. רפ"ק א' הוא לא הגיבור של האירוע, ומי שחיסל את המחבלים זה השוטר הדרוזי והמתנדב שהיה עימו. מהי תגובת המשטרה? ומדוע לא מתפרסם התחקיר המלא?

"לתקציב החינוך החרדי אין קשר למפלגות החרדיות"

ד"ר הדר ליפשיץ בראיון: ממחקר שערכתי עולה כי הירידה בתקצוב לתלמיד החינוך החרדי הוא ללא כל קשר לעובדה שהמפלגות החרדיות בקואליציה או באופוזיציה. ולמה סבר מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל כי עדיף שהכוח החרדי בכנסת יהיה קטן יותר?

"לראשונה בתולדות העיר: מחר שביתה בעיריית ביתר"

חבר מועצת העיר, מנחם זיידה בראיון: מדובר בשביתה הסטורית. גם בשביתה הכללית של כל המועצות החרדיות, העובדים בביתר המשיכו לעבוד כרגיל. הכל בגלל ההתייחסות הברוטאלית והיחס שהעירייה נותנת לעובדים.

כל הארועים וההתרחשויות שארעו היום, במהדורה המרכזית בערוץ 2-10.

להאזנה חייגו…055-9999-500
מכשרים… 0502938652
בני רבינוביץ בטוויטר

‏ח"כ גפני נפגש הערב במשך שעה ארוכה עם האדמו"ר מפרימישלאן, רבו של איווט ליברמן. השיחה התמקדה בצירופו לקואליציה. ימים יגידו אם יהיו לכך תוצאות
בני רבינוביץ בטוויטר

‏ח"כ גפני נפגש הערב במשך שעה ארוכה עם האדמו"ר מפרימישלאן, רבו של איווט ליברמן. השיחה התמקדה בצירופו לקואליציה. ימים יגידו אם יהיו לכך תוצאות
שימו לב, בשעות האחרונות עקב השרב הכבד ישנו גל גדול של התקפות נחשים ובעיקר נחשי צפע ("צפע ארצ-ישראלי מצוי") המתקרבים לבתי מגורים בחיפושם אחר מקורות מים להרוות צמאונם וכשהם נתקלים באדם הם הופכים תוקפניים.

נא סיגרו וייבשו כל מקור מים, ברז מטפטף, דלי מתחת לצינור ניקוז של מזגן, דוד שמש דולף וכדומה.
ריח המים קורא לנחשים ממרחק רב.

במקרה וראיתם נחש בסביבת מגורים יש להודיע מיידית לרשויות.
בברכה –
ברכה גבאי
רכזת תחום מזיקים וזוחלים
המשרד להגנת הסביבה