הכירו את הסבתות

הכירו את הסבתות

כוח סבתות

כוח סבתות צילום: תום זואילי

עודכן 15:36 28/04/2014

סבתא ממוצא פולני עם פתיל קצר, סבתא מרומניה שאוהבת לצחוק ולחבק וסבתא שנולד בבגדד ומאירה כל סיטואציה ולעולם לא תיכנס לוויכוח. הכירו את הסופר סבתות – אילנה, נעמי וזמירה

אחרי שנים שהתעלמנו מהן, צחקנו עליהן וחשבנו שאנחנו יודעים יותר טוב – הסבתות חוזרות כדי להשיב את כבודן האבוד. שלוש נשים מבוגרות, עם יותר ממאתיים שנות ניסיון מצטבר, באות לתת לדור הצעיר בראש.

במסגרת תוכנית ריאליטי חדשה של ערוץ 10, אילנה, נעמי וזמירה, יוצאות לשטח לפתור משברים אישיים וקונפליקטים משפחתיים. הן לא יבחלו באמצעים, הן לא יתרגשו מקצת דמעות ויללות. אין שחרורים ואין תירוצים.

 

בכל תוכנית פוגשות הסבתות משפחה עם בעיה רצינית שמקשה על חייה. לאחר שהן צופות בהתנהלות ומגבשות דעה מושיבות הסבתות את הגיבורים לשיחה קשה בה הן אומרות הכל בלי להתבייש ומעמתות את בני המשפחה עם התנהגותם ותוצאותיה.

 

בשלב השני יוצאות הסבתות עם הגיבורים למסע שתכליתו שינוי מערך הכוחות בבית מן הקצה אל הקצה. הן עקשניות, חדות, אינטליגנטיות ומצחיקות ומבחינתם העולם המודרני הוא רק המלצה- המלצה שהן מעדיפות להתעלם ממנה.

 

אילנה טופל (80)

 

מחוברת מאוד לטכנולוגיה וכשהיא לא מכינה מרק תמיד אפשר למצוא אותה שוברת שיאים בקנדי קראש

מחוברת מאוד לטכנולוגיה וכשהיא לא מכינה מרק תמיד אפשר למצוא אותה שוברת שיאים בקנדי קראש צילום : תום זואילי

סבתא אילנה היא הצברית הכי פולנייה שתפגשו. היא אשת עסקים בדימוס וככזו תמיד רואה את ההתפתחות העסקית של הגיבור כמפתח לשינוי והצלחה.

 

אילנה היא אשה עם פתיל קצר שתמיד תעדיף להגיד בפנים מאשר לשמור בבטן. היא מחוברת מאוד לטכנולוגיה וכשהיא לא מכינה מרק תמיד אפשר למצוא אותה שוברת שיאים בקנדי קראש.

 

 

נעמי ברנהיימר (67)

 

סבתא המחבקת והמכילה והעברית שלה לא מפסיקה להפתיע

סבתא המחבקת והמכילה והעברית שלה לא מפסיקה להפתיע צילום : תום זואילי

הצעירה מבין הסבתות עלתה ארצה בגיל 16 מרומניה והגיעה ישר לקיבוץ. למרות שכל חייה עבדה כרואת חשבון נעמי היא גם הסבתא הרוחנית.

 

היא מחזיקה בתואר מאסטר ברייקי ומומחיותה בתקשור וטארוט נותנת לה זוית ראייה שונה, מעניינת ולרב קומית על המקרים בהם מטפלות הסבתות. היא הסבתא המחבקת והמכילה והעברית שלה לא מפסיקה להפתיע, להצחיק או לעצבן – תלוי את מי שואלים.
זמירה שבתאי (74)

 

דוגלת בחיים פשוטים של פשרה אהבה וחסכנות

דוגלת בחיים פשוטים של פשרה אהבה וחסכנות צילום : תום זואילי

זמירה עלתה ארצה מבגדד בגיל 10 והמעברה אליה נשלחה ליד אור יהודה עדיין חיה בתוכה. היא הסבתא הפשרנית ביותר וחכמת החיים הפרקטית והמצחיקה שלה מאירה כל סיטואציה אליה מגיעות הסבתות.

 

זמירה חמה עדינה ולעולם לא תיכנס לוויכוח גם אם היא בטוחה בצדקתה – היא דוגלת בחיים פשוטים של פשרה אהבה וחסכנות וסולדת מדרישות הדור הצעיר לחיים טובים כאן ועכשיו.

 

פורסם בקטגוריה כח סבתות, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
1,275

מה דעתך?

עוד בכח סבתות