כולבוטק העוקץ הסיני

תוכנית 5: העוקץ הסיני
כולבוטק
ישראלים רבים נוסעים לסין וקונים שם את כל תכולת ביתם בחצי מחיר. הם משלמים עשרות אלפי דולרים ונופלים בתמימות במלכודת העוקץ הסיני. צוות "כלבוטק" נסע עד לספרד כדי לסגור את הסיפור עם כנופיית העבריינים מחוללי העוקץ "הסיני- כחול לבן" אשר מסתתרים בוילה מאובטחת בספרד. וגם: בוקי נאה עם סיפור שלישיית הפושעים מהנגב וגם סיפור הפעוטון שנסגר ונעלם עם הצ'קים

עודכן 22:37 07/07/2014
מערכת נענע 10

תחקיר "כלבוטק" חושף אתשע המאפייה הישראלית וקצת ישראלים תמימים במיליוני שקלים בעוד הם חיים חיי מותרות בווילה מפוארת בספרד. הם מציעים להם את כל תכולת הבית בחצי מחיר: ריהוט, קרמיקה, שיש, סניטריה, כלים, חומרים, אביזרים – הכל. הם לוקחים אותםם לסין, מלווים אתכם לכל השווקים האקזוטיים עם הדילים המפתים, לאחר שהקורבנות התמימים קונים עוד ועוד ומשלמים על הכל, הם חוזרים ארצה מהשופינג הסיני ומחכים בהתרגשות למכולה עם הסחורה. הם מחכים ומחכים שבועות, חודשים, שנה, אין מכולה, אין עם מי לדבר והלך הכסף.

אין כאן סיפור על סינים שעקצו ישראלים. יש כאן סיפור על ישראלים שעקצו ישראלים ועקצו סינים. צוות "כלבוטק" היה צריך לטוס עד לספרד כדי למצוא אותם בווילה מפוארת ומאובטחת, סופרים את הכסף ומצפצפים על כולם. אנחנו יודעים שאלירן ימין, מחולל העוקץ הסיני, מסתתר בספרד. יודעים גם ששני נציגים של עשרות קורבנותיו עומדים לטוס אליו לפגישה לילית שמטרתה להגיע להסדר תשלומים של החזרת הכסף, כשלושה מיליון שקלים. הנציגים לא יודעים שאנחנו איתם באותה טיסה, שאנחנו הצל שיעקוב וישמור עליהם.

זה שעמד בפרונט של בסט צ'ויס הוא אלירן ימין ומספרד הרחוקה הוא מכתיב לנו תגובה שבה הוא מקפיד לנקות את כל המעורבים האחרים. וזו התגובה: "החברה שלנו קיימת 5 שנים ויש לנו עשרות לקוחות מרוצים. בחודשים האחרונים החברה שלנו נפלה וכתוצאה מכך נפגעו לקוחות. אנחנו מצטערים, כואבים את המצב ובטוחים שנצליח במהרה להחזיר את הכסף לכל הלקוחות שלא קיבלו את הסחורה. אנחנו בסך הכל עוד עסק שנפל ונחזיר ללקוחות את כל הכסף עד השקל האחרון מהר ככל שניתן. לכל האנשים האחרים שמוזכרים בכתבה אין קשר לבסט צ'ויס. כל הכסף ששולם הגיע אליי ואני לוקח על הכל אחריות מלאה." כלומר, על פי ימין, החברים הקשוחים שהיו איתו גם בסין וגם בספרד, לא קשורים, רק הוא אחראי, אשרי המאמין. עד כאן סיפורו של העוקץ הסיני, תם ולא נשלם.

פורסם בקטגוריה כולבוטק עונה 2, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
1,249

מה דעתך?

עוד בכולבוטק עונה 2