כלבוטק עונה 2 פרק 4 לצפייה ישירה / המכשף שמוציא מחולים מאות אלפי שקלים

כלבוטק עונה 2 פרק 4 לצפייה ישירה

כלבוטק תוכנית 4: המכשף שמוציא מחולים מאות אלפי שקלים

עודכן 22:11 12/11/2013

הקומבינה המכוערת שמשתמשת באמונתם של החולים, בעל חברות שלא משלם כסף לספקים וגנב הצעצועים שברח על קטנוע. צפו בתוכנית המלאה

הפעם בכלבוטק נוכל שפוגע בקרבנות הכי חלשים, חולים ועניים. הקומבינה של ינון עמרני מכוערת במיוחד, ועושה שימוש גם באמונתם של המסכנים, בשמו הוא מבטיח להבריא חולים ולהקים משותקים. עמרני, שטוען שהוא בעל כוחות, גורס כי ביכולתו להקים חולים ממיטתם. התנאי המיידי – כסף, שלטענו ייטמן בין דפי ספר הקודש. הטיפול שלו, שכולל כישופים שונים ומשונים, עולה מאות אלפי שקלים, ומרפא – אין.

מי שמעיד על כך הוא שושן שמואל מנתיבות, שבנו משותק מוחין כבר ארבע שנים לאחר שנפל ממרפסת בטיול שנתי כשהיה בן 16 ומאז הוא לא מגיב, למעשה הוא כמעט צמח. הרופאים לא הותירו לנער סיכוי וקבעו כי ימות בתוך שבועיים. באותו שלב זה שושן נאחז בכל פיסת תקווה והתפלל יום וליל. בחודש יוני האחרון ביקרה המשפחה בבית מלון בטבריה ושם בבית הכנסת פגש פנחס את עמרני שהבטיח לו כי הוא יכול לגרום לבנו להתעורר בניגוד להערכת הרופאים.

לאחר מכן נפגשו עמרני ושמואל כמה פעמים כשלאחת הפגישות הצטרף גם תחקירן כלבוטק שתיעד את השיחה. בפגישה הביע שמואל את מורת רוחו לנוכח המצב, מאחר ששילם לעמרני כמעט 800 אלף שקלים, אך בנו עדיין לא התעורר. "אני מפסיק לטפל בכם. מוציא את הגילוי כי כבר השבעתי מלאכים", אמר בתגובה עמרני שפצח במונולוג הפחדה.

"זו קבלה מעשית עם ש"ד ומכשפים. אל תתעסקו עם זה", אמר עמרני. "אם אתה רוצה שהוא יחזור הביתה, חכה שבועיים. אם לא תרצח אותי. 748 מלאכים הושבעו – אל תתעסקו עם קדושה".

בשיחה שתועדה על ידי תחקירן התוכנית עמרני אמנם מוקלט בפעולה רק מול שושן שמואל, אך מערכת התוכנית ערכה תחקיר המעלה כי מדובר בדפוס התנהגות שיטתי החוזר במקרים רבים כלפי אנשים שונים הזקוקים לתקווה. מהתחקיר עולה כי עמרני מוציא מאנשים מאות אלפי שקלים ועד מיליוני שקלים אך אלה טרם התלוננו נגדו במשטרה כי הם עדיין חושבים שהוא יחזיר להם כסף.

למרות שלא הוגשו תלונות, תחקיר כלבוטק הביא לתוצאות כשבמשטרה צפו בפרומואים המציגים את מעשיו של עמרני, ומיהרו לעצור אותו. היום (שלישי) הוארך מעצרו של עמרני בשמונה ימים בדיון שנערך בבית משפט השלום בכפר סבא.

החשדות נגד עמרני הן רמייה, הלבנת הון, כישוף והעלמות מס. ב-24 השעות האחרונות התרחבה החקירה נגד עמרני לאחר שמערכת כלבוטק סייעה למשטרה. "העברנו פרטים רבים למשטרה", אמר עורך כלבוטק משה כץ.

עורך הדין אבי מנצור המייצג את ינון עמרני אמר למערכת כלבוטק: "מה שמיוחס לו, לא לגמרי לגמרי לגמרי פלילי. לא לגמרי שחור. זה עדיין בתחום האפור. עדיין בתחום ההסתבכויות הכלכליות המוכרות להברה אנשים אצלנו בחברה".

לנענע10 אמר הפרקליט כי "כל החומר שבידי משטרת ישראל חסוי עדיין ולא הוצג בפני עו"ד. מדובר באדם שלפי גרסתו הסתבך בחובות, לקח הלוואות מאנשים שהוא מכיר. לדברי המשטרה, חוקרת הפרשה הודתה שהנאשם החזיר חלק מהלוואתו".

"בשלב הזה אינני בטוח שמדובר בעבירות פליליות – העיסוק בתחום הקבלה והריפוי הוא תחום דתי תלוי אמונה. מדינת ישראל מלאה כאלה, יש הרבה כאלה שעוסקים בתחום הזה. יש אנשים שמאמינים ביכולות של אנשים שקיבלו מתנה מהשמיים והם פונים ומבקשים עזרה ויש כאלה שמוכנים לשלם ממיטב כספם . גם אישי ציבור ופוליטיקאים פונים לאנשים מהתחום הזה", המשיך מנצור.

"אני אישית לא מאמין בדברים האלה, אבל אנחנו מכירים את השיטה. אני לא אומר שהלקוח שלי לא תרם לזה ולא ניצל את הסיטואציה. דרכם של אנשים כאלה לשכנע ומשטרת ישראל לא ממהרת לאכוף את הדברים האלה", הוסיף. "זה בדיוק המקרה שצריך לגרום לאנשים לפתוח את העיניים, הלקוח שלי הודה בכל העובדות שהציגו לו והוויכוח הוא איזה עבירה הוא ביצע ומה חומרת העבירה. הוא מבקש סליחה ומחילה ומוכן לתקן את הנזק רק שייתנו לו הזדמנות. הנחתי אותו לשתף פעולה עם המשטרה".

עוד בתכנית המלאה: על פי רשם החברות, זוהר ורשבסקי הוא טייקון רב חברות. 10 חברות רשומות על שמו – אבל כסף לספקים ולעובדים שלו – הוא לא משלם, ואף מחלק צ'קים ללא כיסוי שוב ושוב. וגם: גנב הצעצועים שברח על קטנוע, וחזרה לכייסת בבוטיק "הלגה עיצובים" בכיכר המדינה.

צפו בתוכנית 3 המלאה

פורסם בקטגוריה כולבוטק עונה 2, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
2,071

מה דעתך?

עוד בכולבוטק עונה 2