מדוע הסמארטפונים שלנו ממשיכים להיגנב?

מדוע הסמארטפונים שלנו ממשיכים להיגנב? צפו בתחקיר

איך הופכת מכת הגניבות לחגיגה על חשבוננו? תחקיר "כלבוטק" חושף כיצד חברות הסלולר מתעלמות מהחוק, מעלימות עין מגניבת המכשירים ועושות קופה על חשבוננו. צפו בתחקיר המלא

חברת "סלקום" שגם היא "הרגה" לתחקירנים נייד בסניף אחד שלה והחייתה אותו בסניף אחר כותבת לנו בתגובה: "'סלקום' פועלת על פי תנאי רישיונה, חוסמת אפשרות שימוש במכשיר שדווח כגנוב ומדווחת על כך למשרד התקשורת. המקרה המיוחס לסלקום בכתבה אינו מייצג את מדיניות החברה ונוהליה".

המשטרה מסרה לנו כי ב-2012 היתה עלייה של 93% במספר התלונות על גניבת סמארטפונים. כמעט כפול לעומת השנה הקודמת. את המספר ב-2013 סירבה המשטרה למסור לנו, אבל ידוע לנו כי הוא גדול בהרבה מ-50 אלף, המספר בשנה הקודמת. המספרים עולים אבל מתגובת המשטרה אפשר ללמוד שהיא פתחה במלחמת עולם נגד גנבי הסמארטפונים.

כותבת לנו משטרת ישראל: "זה יותר משנה ממקדת משטרת ישראל אכיפה במישור המודיעיני והמבצעי, לרבות הפעלת כוחות ואמצעים ייחודיים נגד מחוללי העבירה. המשטרה פועלת להשבת מכשירי הסלולר לידי קורבנות העבירה ובלא מעט מקרים אכן הושב הטלפון לקורבן".

כפי שראיתם בכתבה הפתענו את משרד התקשורת שנדהם מהממצאים והחליט לעשות מעשה. כותב לנו משרד התקשורת: "בזמן שחלף מאז נמסרו לנו ממצאי כלבוטק ביצענו הליך פיקוח בארבע חברות סלולר. עובד שלנו ביקש לקנות כרטיס סים למכשיר שדווח כגנוב ומצא שהנציגים במוקדי המכירות אינם בקיאים כנדרש".

"הוצאנו הוראה לחברות לרענן את הנהלים ולדווח עד סוף חודש זה כיצד הן מתמודדות עם פערי הידע של עובדיהן. בעקבות הממצאים, החודש יתבצעו תיקוני רישיון. במועד ההתקשרות עם המנוי תחויב חברת הסלולר לרשום את מספר הזיהוי של המכשיר בין אם נרכש אצלה או לא. חברות הסלולר יחויבו לחסום מיד כל טלפון שנגנב או אבד ולפרסם באתר האינטרנט שלהן את הרשימה השחורה המכילה את דיווחי כל החברות".

אזהרה: אנו מבקשים את עזרת הציבור בפענוח פשעים והונאות הציבור. יחד עם זאת, עקב טעויות אפשריות בזיהוי ועל מנת למנוע פגיעה בשמם הטוב של אנשים וגופים – אנו מבקשים לשלוח הודעות פרטיות בלבד וליצור קשר בטלמסר *5090. לא תהיה שום התייחסות להודעות פומביות והן יוסרו מידית!

פורסם בקטגוריה כולבוטק עונה 2, עם התגים , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.
542

מה דעתך?

עוד בכולבוטק עונה 2